Що робити при нетриманні сечі у жінок після 60 років

Сеча при такому захворюванні проходить через сечовипускальний канал з такою частотою і в такій кількості, що стає серйозною медичною або соціальною проблемою. Нетримання сечі у жінок після 60 років зазвичай триває протягом багатьох місяців, іноді років, що значно погіршує повсякденне життя і професійне, лікування народними засобами може істотно поліпшити стан.

Фактори ризику нетримання сечі

Більшість людей з нетриманням сечі – жінки (майже 60-70 відсотків). Це не змінює того факту, що чоловіки також можуть страждати від цієї хвороби.

У суспільстві існує міф, що нетримання сечі є показником старіння. Старіння не повинно бути причиною дисфункції, але пов’язані з віком анатомічні або функціональні зміни в сечовивідних шляхах є похідними системних захворювань літніх людей. Нетримання сечі відноситься не тільки до літніх людей.

Терапія залежить від типу нетримання сечі і тяжкості дискомфорту. Трав’яні ліки не ефективні при нетриманні сечі, і деякі з них (наприклад, діуретики) можуть посилити проблему нетримання сечі у жінок після 60 років. Лікування народними засобами дає хороший результат.

Незалежно від типу нетримання сечі, також позитивні ефекти дають зміни в способі життя:

  • зниження споживання алкоголю і кофеїну;
  • втрата ваги у разі ожиріння;
  • обмеження споживання рідини у ситуаціях, коли ми хочемо уникнути або зменшити проблеми з відтоком сечі (наприклад, перед громадським заходом, вночі тощо).

Загальні поради літнім пацієнткам

При стресовому нетриманні сечі у жінок після 60 років дуже важливо зміцнювати м’язи тазового дна, що може навіть призвести до вирішення проблеми. Крім лікування народними засобами, в цьому допомагають так звані вправи Кегеля (тобто впливають на м’язи тазового дна).

Є багато способів виконати ці вправи, і вони не вимагають якихось особливих умов. Важливо регулярно займатися спортом, не менше 3 разів на день і не менше 3 місяців в загальному. Тільки по закінченні цього періоду ви можете очікувати поліпшень.

Ліки, що відпускаються без рецепта, недоступні, але в аптеках можна купити біологічно активні добавки і рослинні препарати, що володіють сечогінною дією. Таким чином, сеча з сечового міхура видаляється частіше і, отже, рідше виділяється. Позабіржові таблетки від нетримання сечі не є постійним і у багатьох випадках ефективним рішенням.

Трав’яні ліки зазвичай містять журавлину і в основному призначені саме для жінок, в тому числі похилого. При нетриманні сечі у жінок після 60 років лікування народними засобами передбачає використання трав, таких як кульбаба, кропива, липа і зелений чай. Всі вони продаються без рецепту.

Біологічно активні добавки, рекомендовані для людей з нетриманням сечі, також містять вітаміни, а також мікро – і макроелементи.

Вправи Кегеля – як виконувати їх вдома

Вони використовують ті ж м’язи, які використовуються для утримання сечі. Завдяки цьому вправи є ключовим способом впоратися з цим незграбним станом. Вони корисні, особливо на ранній стадії нетримання сечі і після хірургічного втручання для зміцнення м’язів тазового дна.

Ваш фізіотерапевт пояснить вам, як і як часто робити вправи Кегеля. Ви помітите поліпшення після 6-12 тижнів регулярних вправ. Щоб зберегти бажаний ефект, тренування не повинні перериватися.

Тренуйте сечовий міхур

Це може здатися важким, але тренування сечового міхура вимагає великого терпіння. Вкрай важливо навчитися відкладати необхідність відвідування ванної. Спочатку спробуйте відкласти сечовипускання на 10 хвилин і поступово збільшуйте цей час до 20 хвилин. Через деякий час ви збільшите інтервали між наступними відвідинами туалету до 4 годин! Ведіть облік відвідувань туалету. Це допоможе вам і вашому лікарю контролювати тренування сечового міхура.

При нетриманні сечі лікування складається з адекватною «тренування» сечового міхура, що призводить до менш частого виникнення тиску і дозволяє контролювати його, то є необхідність контролювати сечовипускання.

Препарати (наприклад, оксибутинін) використовуються в тих випадках, коли тренування сечового міхура не була достатньо ефективною. Ці медикаменти можуть мати серйозні побічні ефекти і повинні використовуватися під наглядом лікаря.

Дієта при нетриманні сечі

Звичайно, дієта при нетриманні – ефективна зброя проти цього стану. Тому не лише літні жінки, які вже борються з цією проблемою, але і ті, хто піклується про профілактику, повинні готувати їжу, у відповідності з декількома правилами.

Насамперед, ви повинні отримувати якомога більше клітковини, тому свіжі фрукти та овочі будуть надавати неоціненну підтримку. Волокно також входить до складу круп, цільнозернового хліба і макаронних виробів з борошна грубого помелу. У разі нетримання сечі у жінок після 60 років лікування народними засобами обов’язково слід доповнити змінами в харчуванні.

Огірки – також хороший вибір, тому що, серед іншого, вони:

  • мають протизапальну дію;
  • зміцнюють імунітет;
  • відновлюють стінки слизових оболонок.

Крім того, корисно їсти якомога більше чорної смородини, зеленої петрушки і червоного перцю з-за високого вмісту вітаміну С в цих овочах.

Цей вітамін впливає на збільшення вироблення колагену в організмі, що робить тканини еластичнішими. Шпинат, капуста та брокколі – продукти, які з-за високого вмісту магнію повинні бути в кулінарному списку літніх жінок з нетриманням сечі.

Не слід забувати про регулярне надходження рідини в організм. Вода, трав’яні чаї (наприклад, на основі липи, кропиви) і журавлинний сік будуть найкращим вибором.

Магній

Магній є мінералом, необхідним для правильного функціонування м’язів і нервів. Він також може полегшити симптоми нетримання сечі. Дослідження, проведене в Ізраїлі для групи з 40 жінок, показало, що більше половини з них, які приймали добавки магнію два рази в день, відчували себе краще під час хвороби і рідше прокидалися вночі, щоб скористатися туалетом.

Деякі лікарі вважають, що магній може полегшити нетримання сечі у жінок після 60 років, оскільки він зменшує м’язові спазми сечового міхура і дозволяє йому повністю спорожнитись. Включіть в свій раціон продукти, багаті магнієм, такі як кукурудза, картопля, банани, але проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати добавки з цим елементом.

Вітамін D

Вітамін D сприяє засвоєнню кальцію і сприяє здоров’ю кісток. Дослідження також доводять, що це може знизити ризик виникнення проблем з нетриманням сечі.

Експеримент, проведений в 2010 році з групою жінок у віці 20 років і старше, показав, що ті, у кого рівень вітаміну D залишався на нормальному рівні, менше схильні до ризику розвитку будь-яких захворювань тазових м’язів, включаючи нетримання сечі.

На жаль, багато жінок після 60 років страждають від дефіциту цього вітаміну. Тому переконайтеся, що ви їсте достатньо (600 МО в день), переважно в натуральному вигляді молока, яєць і риби.

Киньте палити

Шукаєте серйозну причину кинути палити? Може бути, інформація про те, що це може бути “протиотрутою” від проблем з нетриманням сечі, переконає вас. Нікотин дратує сечовий міхур, що було науково підтверджено.

Більш того, курці кашляють частіше, ніж некурящі, і цей хронічний кашель є одним з факторів, який викликає тиск на сечовий міхур, що є причиною нетримання сечі.

Бонус

Висновки по даній статті такі:

  1. При нетриманні сечі після 60 років у домашніх умовах приносять користь вправи Кегеля.
  2. Лікарські трави і їх настої варто застосовувати строго в рекомендованій фахівцем дозуванні.
  3. Для нормалізації частоти сечовипускання добре дотримуватися дієти, багатої на магній, вітамін D.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *