Чому у кішок шорсткий язик

Шорсткий язик у кішок: чому і для чого?

У багатьох з нас вдома живуть коти або кішки. У кого-то породисті, у когось ні. Однак у всіх представників сімейства котячих шорсткий язик. Цей факт ми приймаємо як належне, навіть не замислюючись про природу цього явища. Чому у кішок шорсткий язик? Для чого їм потрібен такий язие і які вона виконує функції? Давайте відповімо на ці питання.

Язик–щітка

Чому у кішок шорсткий язик

Отже, чому у кішок шорсткий язик? Це все не просто так. Природою передбачено, щоб язик у кішок був схожий на свого роду щітку. Вся його поверхня покрита сосочками різного розміру і призначення. Вони і створюють ефект щітки. Така шорстка поверхня дозволяє кішці ретельніше вилизувати свою шерсть.

Шорсткість язика

Всі ми відчуваємо ту саму шорсткість, коли кішка лиже руки. Це пояснюється тим, що на язикові у кішок велика кількість сосочків. Їх цілих 4 типи:

  1. Ниткоподібні (конусоподібні) – саме ці сосочки відповідають за ефект щітки. Все тому, що вони ростуть в протилежному напрямку до неба. Це допомагає тварині доглядати за шерстю. Крім того, їх у вихованця найбільша кількість, оскільки ця форма сосочків найпоширеніша. Займають вони передню половину язика.
  2. Листоподібні — це найбільші сосочки, які розташовуються по обидві сторони язика.
  3. Грибоподібні — судячи з назви, вони за формою нагадують гриби. Знаходяться вони по краях язика кішки.
  4. Жолобоподібні—ці сосочки локалізуються на задній частині язика. Своїм розташуванням вони утворюють V-ряд. Перед ними знаходяться грибоподібні сосочки.

Функції

функції котячого язика

Функції котячого язика цілком очевидні. З його допомогою тварина доглядає за собою, вилизуючи шерсть. А ну, також видаляє залишки їжі з рота і з мордочки. Всі ми бачили як кішка вмивається: намочивши лапку, проводить по мордочці. Дані маніпуляції допомагають очищати її.

Крім того, за допомогою язика кішка пробує пропоновану їй їжу і визначає її температуру. Якщо ж ці критерії її не влаштують, вона не буде їсти їжу, яку ви їй даєте.

Особливість будови сосочків язика кішки забезпечує їй здатність пити воду і рідку їжу. Проводячи язиком по поверхні води, кішка піднімаючи його, створює цівку, яку вона і п’є.

Заковтування предметів

Причиною того, чому у кішок шорсткий язик, є їх схильність до заковтуванню різних неїстівних предметів. Усі помічали любов тварини до ялинкової мішури, шнурків та інших висячих предметів.

Чому у кішок шорсткий язик

Все відбувається тому, що через особливості будови язика кішки, взявши в рот предмет, вона вже не може від нього позбутися. І єдина можливість у них — це проковтнути предмет. Сосочки язика просто проштовхують предмет вглиб травного тракту.

Дана ситуація не завжди нешкідлива. Наприклад, кішки люблять заковтувати голки. Тварин цікавить нитка на голці. Під час гри виявляється, що вона не відокремлюється від язика. Витягти нитку стає просто неможливо. Через напрямки сосочків і ковтальних рухів нитка поступово просувається вглиб глотки, захоплюючи за собою голку. І ось нарешті кішці залишається тільки проковтнути їх. Голка проникає в травний тракт. У більшості випадків все обходиться добре, тому що голка заковтується тупим кінцем і також проходить до кінця. Однак це відбувається не завжди, бувають і випадки травмування.

Відчуття

Чому у кішок шорсткий язик

Чому у кішок шорсткий язик? Тому що він поцяткований сосочками. Але це не тільки надає тварині додаткових позитивних характеристик. Це також збільшує чутливість язика. Якщо кішка з якої-небудь причини травмує язик, то цей біль буде перевищувати ті відчуття, які кішка відчувала б при травмуванні іншої частини тіла. Язик виявляється набагато чутливіше ніж лапа, хвіст або вухо.

До речі, завдяки тому, що у кішки шорсткий язик, її зуби завжди залишаються чистими і гострими.

Також ні для кого ні секрет, що язик — це джерело смакових рецепторів. Рецептори котячого язика також відповідають за розрізнення смаку, проте трохи по-іншому. По-перше, самих рецепторів у кішки набагато менше. Якщо у людини їх близько 9000, то у тварини всього 473. По-друге, незважаючи на меншу кількість, смаки вони розрізняють більш гостро і сильно.

Крім того, завдяки особливостям язика, кішки забезпечують собі функцію терморегуляції. Ви напевно, часто помічали, що під час спекотної погоди, вихованка висовує свій агрегат назовні. Вона це робить для випаровування зайвої вологи з організму, оскільки потових залоз, що забезпечують це, у кішки немає. Таким чином Домашня тварина знижує температуру свого тіла.

Який язик у собак?

Одвічне порівняння кішок і собак, стосується і їх язикі. Як ми вже з’ясували, у кішок язик служить гребінцем, тому повинен бути шорстким. У собак зовсім інша ситуація. Вони не такі охайні і так сильно за своєю шерстю не доглядають. Тому їх язик не такий шорсткий. Безсумнівно, сосочки все одно присутні, проте вони не загнуті в бік глотки. Собаки просто не потребують такого розташування ороговілих виростів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *