угорський кувас

Собака породи кувас: історія, опис, характер і догляд

Більшість людей, звичайно ж, вважає за краще заводити собак дрібних або середніх порід. Але деякі любителі домашніх тварин хотіли б стати і власниками якогось дуже великого пса. І нічого дивного в цьому немає. Великі собаки часто викликають захоплення одним лише своїм виглядом і здатні стати надійними захисниками всіх членів сім’ї. Відноситься це і до угорського кувасу. Порода собак ця насправді дуже цікава, а ну представники — великі і красиві. У холці пси куваси можуть досягати 74 см.

Історія породи

Де вперше були виведені ці досить рідкісні нині собаки, на жаль, достеменно невідомо. Дослідникам вдалося з’ясувати лише те, що вперше кувасов ще в Середні віки в район Карпат привезли перекочувавші туди угорські племена.

У подальшому, при правлінні короля Матьяша Корвіна і, куваси часто використовувалися в якості мисливських собак. Угорська знать вирощувала таких цуценят спеціально для загону дичини. Причому дарував їх особливо наближеним часто сам Матьяш. У будь-якому випадку порода ця в ті часи вважалася королівською. Існує навіть легенда, згідно з якою один з таких цуценят був подарований Матьяшем графу Дракулі.

Був в історії цієї породи і інший досить цікавий період. Деякий час угорські знатні люди заводили таких собак в якості охоронців. У ті часи простим селянам і бідному люду навіть було заборонено тримати кувасів у дворах.

Крім мисливських і сторожових функцій, в давнину собаки цієї породи часто виконували і пастуші. Причому, судячи з легенд, службу несли справно і свої обов’язки з охорони стада виконували дуже добре.

Як виглядають собаки

В житті, як і на фото, собаки породи кувас, яких також часто називають угорськими вівчарками, часто викликають справжній захват і захоплення. Мало того що пси цієї породи відрізняються великими розмірами, вони ще й мають дуже гармонічнау статуру.

Шерсть у кувасов хвиляста і практично завжди біла. Стандартами допускається і її кремовий відтінок, але такі собаки зустрічаються досить рідко. При наявності будь-яких плям — темних, кремових, рудих та ін. — щенята куваси вибраковуються і до розведення не допускаються.

Шерсть у представників цієї породи відносно довга. При цьому на холці вона утворює добре помітний «комір», що нагадує гриву. Особливо високим такий «пояс» буває у псів.

угорський кувас

Тіло у кувасів м’язисте і потужне, а силует —прямокутний (ближче до квадратного) і дуже гармонійний. Хвіст у цих собак пухнастий, але здатний підніматися максимум в горизонтальне положення на рівні тіла. Вуха у представників породи висячі трикутні, не надто великі.

Цікаві особливості екстер’єру

Однією з ознак породи собак кувас є наявність великої кількість пігменту в шкірі. Покриви у таких чотириногих вихованців, незважаючи на те що шерсть у них біла, мають сірий колір.

Ще однією цікавою особливістю собак породи кувас є значні відмінності в розмірах псів і сук. Хлопчики, як уже згадувалося, можуть виростати в холці до 74 см і більше, а ну у вазі досягати 65 кг. Суки ж зазвичай не вище 70 см. При цьому вага їх коливається в межах 35-50 кг.

Про що варто знати

Як вже можна судити за даним вище опису, собаки породи кувас — тварини не тільки красиві, але ще і дуже потужні. При цьому, на жаль, в народі ходить безліч легенд про досить злісну вдачу цих псів і їх схильності до непослуху. І дійсно, відомі випадки, коли ці собаки поводилися по відношенню до людей або домашніх тварин агресивно. Однак досвідчені кінологи, а ну також фанати породи вважають, що така поведінка кувасів може пояснюватися виключно лише їх неправильним вихованням.

У більшості відомих випадків основними винуватцями агресивної поведінки кувасов були їхні ж господарі, які або спеціально нацьковували їх на інших людей, або ж просто погано з ними зверталися — били, штовхали. Звичайно ж, виховувати таку собаку її власнику потрібно правильно, приділяючи своєму вихованцеві максимум уваги і піклуючись про нього. В іншому випадку вдача у куваса насправді може дуже швидко зіпсуватися.

Характер

Багато людей, на жаль, до цих псів, як, наприклад, і до бійцівських, відносяться насторожено і упереджено. Однак, на думку фанатів цієї породи, куваси — собаки абсолютно нешкідливі, добрі і віддані. Крім того, представники цієї породи вважаються тваринами дуже розумними і спостережливими. Можливо, насторожене ставлення до угорських вівчарок пов’язане, крім усього іншого, і з тим, що для нашої країни ця порода може вважатися досить новою. Розводити таких цуценят в Україні почали зовсім недавно.

Собака породи кувас

Дресируванню куваси піддаються дуже легко, вміють проявляти ініціативу і швидко вгадують настрій і бажання господаря. Однією з особливостей цієї породи є і відданість. Такі собаки завжди захищають членів сім’ї і в разі необхідності навіть готові загинути за господарів. При цьому до «своїх» ці пси відносять не тільки самих власників і їх дітей, але навіть і тих домашніх тварин, з якими разом виросли.

У будь-якому випадку, оскільки собаки породи угорський кувас відносяться до групи сторожових і відрізняються великими розмірами, господарям такого щеняти обов’язково варто поводити його на спеціальні кінологічні курси. На таких заняттях собаку за короткий термін навчать основним правилам поведінки з оточуючими.

Особливою агресивністю куваси насправді не відрізняються. До незнайомців вони ставляться насторожено — байдуже. Але якщо такій собаці раптом здасться, що її господареві, його майну або членам сім’ї щось загрожує, при відсутності відповідного дресирування повести вона себе може непередбачувано.

Цікава особливість характеру собак породи кувас

Як відомо, всі псячі відносяться до групи сутінкових тварин. Стосується це в тому числі і домашніх собак. Проте пси більшості сучасних порід за багато століть добре пристосувалися до ритму життя людей і ніяких особливих проблем в цьому плані своїм господарям не доставляють. Угорські куваси в цьому плані є в деякій мірі винятком. У плані ритму життя вони якимось чином змогли зберегти свої давні інстинкти. Власникам такої собаки потрібно бути готовим до того, що вдень вона буде спокійно спати, а ну, ввечері почне проситися гуляти на вулицю.

угорський кувас

Заводити чи ні?

З усього вищевикладеного можна зробити один простий висновок. Купувати собі такого цуценя варто тільки людям з великим досвідом утримання собак і впевненим у своїх можливостях в плані виховання. У місті кувасів, звичайно, тримати можна. Але вважається все ж, що найкраще такі собаки підходять людям, які проживають в приватних будинках за містом. В таких умовах і сам кувас буде відчувати себе більш комфортно.

Собака породи кувас

Негоду — дощ, сніг, спеку — ці собаки переносять дуже добре. Тому в заміських будинках їх зазвичай тримають у дворі. На ланцюг кувасов садити не рекомендується. На відміну від тих же кавказьких вівчарок, такі собаки мають досить волелюбний характер. На ланцюгу кувас може просто-напросто затужити і захворіти. Тому для такого пса доведеться, швидше за все, побудувати великий просторий вольєр.

Якщо ж заміська ділянка оточена надійним парканом, тримати такого вихованця можна і просто у дворі. Але чинити так господарям такої собаки варто тільки тоді, коли вони повністю впевнені, що їх улюбленець не зможе вибратися на вулицю і доставити проблеми, наприклад, випадковому перехожому. Адже псу може здатися, що незнайомець зазіхає на територію його сім’ї.

угорський кувас догляд

Зміни господарів собаки породи кувас абсолютно не переносять. А ну, тому заводити такого вихованця варто тільки тим людям, які абсолютно впевнені в тому, що проживе він з ними в подальшому все своє життя.

Можливі захворювання

Звичайно ж, власникам куваса, крім усього іншого, обов’язково варто стежити і за його здоров’ям. Домашні улюбленці відрізняються досить активним характером. Опис собак породи кувасів, викладений вище, вже дозволяє судити про них як про тварин міцних і здорових.

І дійсно, цим псам дуже пощастило з тим, що останнім часом мало приділяли уваги селекціонери. Свій зовнішній вигляд вони зберегли ще з Середніх віків. І навіть незважаючи на те, що на даний момент ця порода вважається однією з найрідкісніших у світі (а ну, отже, може піддаватися інбридингу), здоров’ям вона відрізняється відмінним.

Хворіють кувси дуже рідко і в цьому плані своїм господарям клопоту зазвичай не доставляють. Але звичайно ж, деякі проблеми зі здоров’ям можуть виникати і у представників цієї старовинної породи.

Найбільш частими захворюваннями Угорських кувасів є:

  • розсікаючий остеохондроз;
  • дисплазія кульшових суглобів;
  • хвороби шкіри;
  • алергічні реакції;
  • гіпертрофічна остеодистрофія.

При виникненні будь-яких проблем зі здоров’ям такого цуценя потрібно показати ветеринару. Також рекомендується водити кувасів в клініку раз на півроку на профілактичний огляд.

Годування

Як і собакам будь-якої іншої великої породи, угорським кувасам в першу чергу слід забезпечити правильне харчування. Ростуть такі чотириногі вихованці швидко і м’язову масу набирають значну. Відповідно, і в кормах вони потребують якісних і багатих протеїнами.

Утримувати собак породи кувас допускається як на покупних “подушечках”, так і на натуральній їжі. Єдине, в останньому випадку в раціон домашнього улюбленця обов’язково потрібно додатково включити різного роду вітамінні і мінеральні добавки. Адже всім відомо, що при використанні натуральної схеми годівлі домогтися збалансованості меню домашніх вихованців зазвичай буває дуже складно.

Їдять такі собаки багато, але перегодовувати їх, звичайно ж, не варто. Зайва вага у цих псів може привести до розвитку різного роду захворювань.

Собаки породи кувас: догляд

До своїх господарів такі домашні вихованці ставляться з повагою і любов’ю. Але при цьому і до себе куваси вимагають досить–таки багато уваги. Залишати таку собаку на довгий час зовсім одну в будь-якому випадку не варто. Шерсть у кувасів досить довга і густа. Тому вичісувати її потрібно регулярно. Така ж процедура, як стрижка, для цих собак вважається абсолютно необов’язковою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *