амігурумі собачки

Собачки Амігурумі: схеми, амігурумі гачком, фото

Красивим словом амігурумі називається особлива техніка в’язання гачком маленьких звірів і ляльок. Це досить проста техніка в’язання по спіралі стовпчиками без накиду і без з’єднання рядів. Фігурки в’яжуться окремими частинами, потім збираються докупи, наповнені синтепоном, дротом або будь–яким іншим наповнювачем.

У статті розберемо, як зв’язати собачку амігурумі гачком зі схемою і описом. Такий песик буде гарною іграшкою для дітей і стильним і добрим подарунком на Новий рік для дорослих. Ми розберемо два варіанти собачки: таксу і миле щеня.

Такса гачком

Стильно і цікаво завжди виглядають такси, зв’язані або зшиті. Ними люблять грати діти, ну а в якості інтер’єрної іграшки краще собачки, здається і не знайти. Для того, щоб зв’язати гачком собаку – таксу амігурумі, схема і опис якої наведено далі, необхідно спочатку підібрати нитки.

Символ 2018 року Собачку або будь–яку маленьку іграшку можна в’язати з звичайної бавовняної, акрилової або вовняної пряжі. Гарні для цієї мети будуть залишки ниток. Можна робити однотонне звірятко або комбінувати кольори на свій розсуд. Якщо ви плануєте купувати ниточки спеціально для іграшки, то зверніть свою увагу на акрил «Дитяча новинка». Це дуже приємна в роботі ниточка, не закочується при експлуатації і не линяє при пранні.

вязание крючком собак схемы

Для більш досвідчених в’язальниць можна використовувати і плюшеву пряжу. Звірки з неї вийдуть дуже милими, м’якими і ніжними на дотик, але в роботі вона досить складна.

Можна використовувати ниточку «Кузя» або «Травка» тут доведеться бути уважніше, так як із-за особливостей нитки дуже складно в’язати стовпчики і петельки.

Колір іграшкової собачки може бути абсолютно будь–який. Для собачки амігурумі, зв’язаної гачком до 2018 року (схема і опис наведено далі), підійдуть нитки жовтих відтінків, пісочних, гірчичних, так як це буде символічно, адже наступний рік буде проходити під знаком саме жовтої собаки. Підготуємо до роботи над собачкою:

 1. Нитки описаного складу і будь–якого кольору на вибір.
 2. Гачок меншого розміру, ніж рекомендований на пряжу.
 3. Намистинки або заготовки для очей.
 4. Голка з широким вушком, щоб збирати деталі.
 5. Синтепон.

А тепер найцікавіше – опис процесу в’язання гачком зі схемами собачки – такси амігурумі. Для того, щоб створити таку симпатягу – таксу потрібно в’язати всі деталі собачки окремо. Починаємо з голови, після тіло, лапки, вушка і хвостик. В’яжіть всі деталі по опису на фото. Коли все готове, потрібно зібрати всі деталі, пришиваючи тією ж ниткою і голкою з товстим вушком.

амігурумі собачка схема

Можна використовувати ниткове кріплення або гудзиково–ниткове кріплення лапок, тоді вони зможуть обертатися. Робимо так: шиємо відразу 2 лапки наскрізь через тулуб, пришиваючи одночасно ґудзики з обох сторін. Проколюємо завжди в одних і тих же місцях. Гудзик використовуємо з 2 дірочками.

Собаку таксу можна зв’язати однотонною, використовуючи один колір ниток. Після можна вив’язати контрастними, наприклад білими нитками кругляшки і пришити їх по тілу собачки, імітуючи плями. Хороша для такси буде і пофарбована нитка або меланжева секційного забарвлення, тоді собачка вийде строкатою. Можна використовувати нитку з позначкою «Твід». Така пряжа має характерні цяточки, що зробить песика домашнім, затишним і стильним.

Для прикраси можна використовувати будь–яку тасьму або навіть ланцюжок, яку зв’язати на шиці.

Уроки в’язання деталей в техніці амігурумі

При в’язанні собачки в техніці амігурумі головне зрозуміти принцип. Тут важливо зв’язати акуратно, замкнутими рядами по спіралі кожну деталь. Починають зазвичай з голови або тіла, а дрібні деталі в’яжуть після, це ручки, ніжки, хвостики і вушка.

На схемах, які наведені далі показано, як зв’язувати всі деталі.

амігурумі собачка

Для початку в’язання роблять звичайну повітряну петлю, в неї провязують 6 стовпчиків без накиду (саме цими видами стовпчиків в’яжуть іграшки). Після додають в кожному наступному ряду по стільки ж (по 6) сбн.

Спочатку в кожен стовпчик попереднього ряду, потім через 1, після через 2 і так далі. Зменшення робляться за таким же принципом.

Подивіться на схемі, як закінчувати в’язання деталей, щоб не залишалося отворів.

Ще не другорядна деталь: всі іграшки в’яжуться по спіралі, не стуляючи ряд і без підйому для наступного ряду. Тут йде ніби 1 спіральний ряд. А зменшення робляться так званою «невидимої убавкою», коли провязується незакінчений стовпчик без накиду, а після провязуються всі петлі на гачку однією петлею.

Миле щеня амігурумі з описом

Далі детально розглянемо схему і опис милої і простої у виконанні собачки амігурумі гачком з симпатичною мордочкою. Для такого песика нам потрібно:

амігурумі собачка схема

 1. Нитки «Дольче». Це плюшева синтетична пряжа фірми «ЯрнАрт».
 2. Гачок № 4 або 4,5.
 3. Очки і носик з кріпленням.
 4. Синтепон.

Починаємо роботу з ніжок собачки, так як після вони переходять в тіло і не пришиваються:

 1. Робимо петлю і в’яжемо 6 сбн в неї.
 2. Далі додаємо ще 6 сбн, як описано вище.
 3. Для ніг більше надбавки не робимо, провязуєм так ще до 9 рядів.
 4. В’яжемо також другу ногу, після переходимо до тіла, пров’язуючи всі петлі 1 ноги, а після всі петлі вказати ноги в одне коло. Набиваємо ноги синтепоном.
 5. Тепер пров’язуємо отримані 24 сбн. 1 ряд.
 6. У наступному ряду робимо 6 надбавок, отримуємо 30 сбн.
 7. В’яжемо 5 рядів без змін.
 8. Робимо убавки 1 раз 6 сбн. Після пров’язуємо ряд без змін 24 сбн.
 9. Робимо ще убавки 1 раз 6 сбн. Після пров’язуємо ряд без змін 18 сбн.
 10. Робимо ще убавки 1 раз 6 сбн. Після пров’язуємо ряд без змін 18 сбн.
 11. Так закінчуємо тіло, набиваємо його синтепоном, обрізаємо нитку.

амігурумі собачка схема

Голова песика в’яжеться не звичайною кулькою, а з вивязуванням носика. Робимо так:

 1. Як зазвичай робимо петлю 6 сбн і додаємо в кожному ряді по 6 сбен. У сьомому ряду отримуємо 42 сбн.
 2. До 11 ряду в’яжемо, не змінюючи кількість сбн.
 3. Тепер найскладніше – формування носика. Робимо надбавки тільки спереду, отримуємо 50 петель. Ряд в’яжемо не змінюючи, після робимо убавки набраних петель попереднього ряду.
 4. Пров’язуємо ряд не змінюючи кількість сбн.
 5. Робимо убавки у тому ж порядку, як набирали сбн.
 6. Набиваємо голову, коли залишилося 12 петель, потім зменшуємо 6 сбн і закінчуємо в’язання.

Тепер в’яжемо ручки 2 штуки. Для них потрібно набрати в петлю 6 сбн, в наступному ряду додати всього 3 сбн (отримали 9 сбн) і в’язати так 5 рядів, після зменшити 3 сбн і в’язати ще 3 ряди. Наповнити ручки синтепоном, зашити край.

в'язання гачком іграшки собаки схеми

Вушка песику в’яжемо так: в петлю набираємо 6 сбн і робимо надбавки як зазвичай в три ряди по 6 сбн, отримуємо 24 сбн. В’яжемо їх без змін 10 рядів, після зменшуємо по 6 сбн через ряд. Коли залишиться 18 сбн, зшиваємо їх в ряд.

Після того, як всі деталі готові, збираємо їх, зшиваючи голкою. Пришиваємо очки і носик.

як зв'язати собачку гачком для початківців

Після можна зв’язати нашийник з стовпчиків з накидом в довжину, необхідну для обхвату шийки собачки, пришити його голкою, прикріпити до нього бусинку або дзвіночок, а можна просто зв’язати стрічку бантиком.

Поради початківцям

Для в’язання милих цуценят можна використовувати будь–яку плюшеву пряжу. Це особлива м’яка ниточка, яка робить іграшку ніжною, м’якою, приємною на дотик. Але з цієї нитки досить складно в’язати. Вона більше підійде для більш досвідчених майстринь. А також можна використовувати пряжу «травичка». Тоді цуценя вийде кошлатим, пухнастим.

Комбінуючи ниточки, можна створювати ефект довгої шерсті або короткої шерсті в різних місцях, змінюючи колір, можна робити собачку плямистою або смугастою.

амігурумі собачка фото

Розмір собачок можна варіювати великою кількістю надбавок і спиратися у в’язанні на наведені принципи та схеми. Якщо взяти більш товсту нитку або скласти нитку вдвоє, то це також збільшить розмір іграшки.

Якщо зв’язати більш тонкі і довгі лапи, то можна вставити в них дріт, і вони будуть гнутися, так собачку можна буде садити і надавати їй різні пози. Але потрібно бути уважним і акуратним, закруглювати і добре закріплювати кінці дроту в іграшці, інакше вони можуть травмувати дитину при грі.

Носик і мордочку можна зв’язувати собаці, як описано вище, а можна зв’язати просто круглу голівку і пришити фетрову мордочку, або вибільне зв’язане півколо білого кольору.

амігурумі собачка фото

При в’язанні іграшок краще починати з великих деталей, після вив’язувати дрібні. Так можна регулювати розмір лапок і хвостика, виходячи з величини голови і тельця іграшки.

В’язати потрібно як можна щільніше, краще взяти ще більш дрібний номер гачка, щоб не було видно набивання і волокна синтепону не вилазили назовні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *