Цікаві факти про Бутан

Цікаві факти про Бутан

Цікаві факти про Бутан – це чудова можливість дізнатися більше про південноазіатські держави. Протягом довгого часу Бутан входить у число найбідніших країн на планеті. Оскільки держава розташована в сейсмічно небезпечній зоні, тут періодично трапляються землетруси.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Королівство Бутан.

17 цікавих фактів про Бутан

 1. Бутан був заснований в 1907 р.
 2. Цікаво, що традиційні похорони, коли померлих ховають у землі, тут не є популярними. Замість цього, бутанці частіше згодовують тіла небіжчиків птахів або диких тварин, вважаючи це найкращим способом «поховання».
 3. Бутан має всього 6 посольств на всій землі. Вони розташовуються в Бангладеш, Кувейті, Таїланді, Швейцарії, США та Індії (див. цікаві факти про Індію).
 4. Самоназва Бутану буквально означає – «Країна Дракона».
 5. Місцеві жителі носять певну одяг. Чоловіки надягають на себе традиційні халати, а жінки вбираються у відповідні прямокутні накидки.
 6. З 2004 р. в королівстві введено повну заборону на продаж і вживання тютюнових виробів. Цікавий факт, що штраф за куріння тут становить 175 євро!
 7. У Бутані туристи не мають права на відвідування певних релігійних центрів і заповідників.
 8. Не дивлячись на те, що Бутан є досить бідною країною, тут спостерігається низький рівень злочинності і корупції.
 9. У Бутані відсутнє залізничне сполучення.
 10. Чи знаєте ви, що в Тхімпху, бутанського столиці, немає жодного світлофора?
 11. Як медицина, так і освіта в Бутані є повністю безкоштовними.
 12. Бутанці вирощують різні рослини і зернову культуру без застосування хімікатів. Внаслідок цього всі продукти тут екологічно чисті.
 13. Половина території Бутану знаходиться вище 3000 м над рівнем моря.
 14. Аж до 1999 р. телебачення в країні перебувало під забороною.
 15. Більшість місцевих жителів побоюються приходу демократії, оскільки вважають її основною причиною нестабільності в сусідніх Бангладеші та Непалі (див. цікаві факти про Непал).
 16. Ціни на номери в готелях і готелях встановлюються бутанским урядом.
 17. У Бутані вирубка лісів знаходиться під строгою забороною. Вище керівництво королівства тримає курс на розширення лісових масивів, внаслідок чого кожен рік проходить висадка дерев на схилах гірських вершин.

Це були найцікавіші факти про Бутан. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *