Цікаві факти про Данію

Цікаві факти про Данію

Цікаві факти про Данію – це можливість краще зрозуміти історію і культуру цього скандинавського народу. У країні діє конституційна монархія, де главою держави є король.

Незважаючи на свої маленькі розміри, Данія відіграє важливу роль на політичній та економічній аренах Європи. Ми підібрали для вас найцікавіші факти про Королівстві Данія.

16 цікавих фактів про Дані

 1. Данія є членом Євросоюзу з 1973 р., проте до сьогоднішнього дня не входить в Єврозону.
 2. У Копенгагені, датської столиці, знаходиться найстаріша бібліотека в Скандинавії. Вона була відкрита ще в 1673 р. За цей час на полицях бібліотеки накопичилося понад півмільйона томів і 20 000 рукописів.
 3. Цікавий факт, що Данія є однією з країн-засновників НАТО.
 4. Датський прапор вважається найстарішим на планеті. Він був створений ще на початку 13 століття.
 5. Всесвітньо відомий «Діснейленд» був утворений на основі столичного парку «Тіволі» після того, як Уолт Дісней побував в даному місці.
 6. Чи знаєте ви, що датським арештантам не збільшують термін ув’язнення за скоєну втечу з в’язниці? Жителі Данії вважають, що прагнення до свободи є природним бажанням будь-якої людини, а, отже, карати за це неправильно.
 7. Найпопулярнішим датським письменником вважається Ганс Христіан Андерсен.
 8. Мало кому відомий той факт, що Фарерські острови стали належати Данії після того, як данський монарх виграв їх в покер у норвезького короля.
 9. В Данії були зареєстровані перші одностатеві шлюби.
 10. У цій країні знаходиться найдовша пішохідна вулиця під назвою – Stroget (1800 м). Більше того, її вважають першою пішохідною зоною на планеті.
 11. Цікаво, що Данія стала першою країною у світі, де під час розкриття злочинів відбитки пальців почали розглядатися в якості доказів.
 12. Одним з найпопулярніших видів транспорту в Данії є – велосипед. При цьому прокат велосипедів тут абсолютно безкоштовний. Щось подібне спостерігається і в Нідерландах (див. цікаві факти про Нідерланди).
 13. При необхідності датські автобуси можуть нахилятися на зупинках на праву сторону. Це робиться для того, щоб полегшити посадку людям з обмеженими можливостями.
 14. На автобусних зупинках будь-який бажаючий може безкоштовно взяти ту чи іншу газету.
 15. Чи знаєте ви, що державна релігія Данії – лютеранство?
 16. У Данії був винайдений знаменитий конструктор «LEGO», який дотепер не втрачає своєї популярності у всьому світі.

Це були найцікавіші факти про Данії. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни– підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code