Цікаві факти про Джеймса Кука

Цікаві факти про Джеймса Кука

Цікаві факти про Джеймса Кука – це чудова можливість дізнатися більше про мандрівників. Кук очолював 3 навколосвітніх експедиції з вивчення морів і океанів. За цей час йому вдалося зробити безліч географічних відкриттів.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Джеймса Кука.

11 цікавих фактів про Джеймса Кука

 1. Джеймс Кук (1728-1779) – британський першовідкривач, мандрівник, картограф і член Королівського товариства.
 2. Чутки про те, ніби тубільці, вбили капітана Кука, з’їли його, – є вигадкою.
 3. Цікавий факт, що коли моряки дізналися про загибель свого капітана, вони в пориві гніву винищили майже всіх тубільців.
 4. В юності Джеймс Кук був юнгою на кораблі, який перевозив вугілля.
 5. Чи знаєте ви, що географічні карти, складені Куком були настільки точними, що їх використовували до середини 19 століття?
 6. Джеймс Кук був дуже терплячим і тактовною людиною, унаслідок чого йому вдавалося знаходити спільну мову з різними аборигенами.
 7. Кук загинув на Гавайських островах (див. цікаві факти про Гаваї).
 8. Джеймс Кук успішно боровся з цингу – хворобою, що викликається при гострому дефіциті вітаміну С. Завдяки цьому під час подорожей члени його команди не вмирали від цієї недуги.
 9. Ім’ям Кука названий один з місячних кратерів.
 10. На честь британського капітана була названа найвища новозеландська вершина – гора Кука (див. цікаві факти про Нову Зеландію).
 11. Завдяки Куку астрономи змогли обчислити відстань від Землі до Сонця, а вірніше, завдяки астрономічним спостереженням за Венерою, які мореплавець провів в ході своєї першої навколосвітньої подорожі.

Це були найцікавіші факти про Джеймса Кука. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *