Цікаві факти про Артура Конана Дойла

Цікаві факти про Артура Конана Дойла

Цікаві факти про Артура Конана Дойла – це чудова можливість дізнатися більше про творчість британського письменника. Він написав безліч творів, проте найбільшу популярність йому принесли книги про знаменитого детектива Шерлока Холмса. Його детективами раніше зачитуються у всьому світі.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Артура Конана Дойля.

26 цікавих фактів про Конан Дойла

 1. Артур Конан Дойл (1859-1930) – письменник, поет, лікар, політик, сценарист і гравець в крикет.
 2. Коли Артур був маленьким, мати часто розповідала йому безліч захоплюючих історій. За словами письменника, вони стали для нього одними з найяскравіших дитячих спогадів.
 3. Пристрасть до детективам у Дойля розвинулася після прочитання книги «Золотий жук», написаної Едгаром По (див. цікаві факти про Едгара По).
 4. Батько Артура Конан Дойля зловживав спиртними напоями і відрізнявся неадекватною поведінкою. Пізніше його довелося насильно відправити до психіатричної лікарні, де він провів решту життя.
 5. Оскільки у Артура були заможні родичі, вони допомогли йому отримати престижну освіту в єзуїтському коледжі.
 6. Навчаючись у коледжі з релігійним нахилом Артур Конан Дойл розвинув в собі ненависть до расовим і релігійним забобонам. Крім цього він критично відгукувався про будь-які тілесні покарання, які практикувалися в той час.
 7. Цікавий факт, що перший свій твір Дойл опублікував в університетському журналі.
 8. Письменник мав медичну освіту.
 9. Серед усіх видів спорту Артур Конан Дойл віддавав перевагу більярду.
 10. Чи знаєте ви, що професор Моріарті – противник Шерлока Холмса, був названий так на честь братів Моріарті, які в школі постійно дражнили і жартували над Артуром?
 11. Дойл був першим, хто запропонував побудувати тунель під Ла-Маншем, щоб з’єднати Британію і Францію (див. цікаві факти про Францію).
 12. Артур Конан Дойл є винахідником надувних рятувальних плотів і бронежилетів.
 13. Літератор був випробувачем одного з перших моделей мотоцикла.
 14. Сучасники стверджували, що Артур Конан Дойл відрізнявся ввічливістю і ввічливістю з людьми, особливо з жінками.
 15. Твори написані Дойлем відносяться до жанру готичної літератури.
 16. Цікавий факт, що на момент написання «Собаки Баскервілів» в 1900 р., Артур Конан Дойл був найбільш оплачуваним в світі автором.
 17. Відомий випадок, коли письменник насправді попрацював сищиком. Вивчивши справу про людину, якого звинувачували у вбивстві чужої худоби, йому вдалося виявити нові докази і домогтися перегляду справи.
 18. Поліція взяла багато криміналістичні методи, які були описані в книгах Артура Конана Дойля. Наприклад, дослідження недопалків і попелу, а також пошук доказів за допомогою лупи.
 19. Дойл вірив у надприродні сили та був учасником різних спіритичних ритуалів.
 20. У числі найулюбленіших письменників Артура Конана Дойля були Майн Рід, Джордж Мередіт і Роберт Льюїс Стівенсон. Але найбільше йому подобалося творчість Вальтера Скотта (див. цікаві факти про Скотта).
 21. Між Дойлем і Бернардом Шоу були вельми непрості відносини. Останній стверджував, що Шерлок Холмс є наркоманом, не має жодного приємного якості.
 22. Дойл неодноразово зізнавався, що ненавидить Шерлока Холмса, оскільки йому хотілося писати більш серйозні твори, а його прихильники вимагали від нього продовження історій з сищиком.
 23. Чи знаєте ви, що у 1887 р. Артур Конан Дойл був присвячений до масонської ложі «Фенікс»?
 24. Своїм найкращим твором літератор вважав «Білий загін», у якому описувалися події колоніальної Великобританії.
 25. В період англо-бурської війни, що розгорілася в Африці, Артур Конан Дойл брав участь у боях, а також служив польовим лікарем.
 26. За вагомий внесок у розвиток літератури класика удостоїли дворянства і зарахували до лицарям.

Це були найцікавіші факти про Артура Конана Дойла. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *