Цікаві факти про Герберта Уеллса

Цікаві факти про Герберта Уеллса

Цікаві факти про Герберта Уеллса – це чудова можливість дізнатися більше про творчість британського літератора. Він відноситься до числа видатних письменників-фантастів. У своїх творах він нерідко описував які-небудь предмети або пристрої, які пізніше з’являлися в реальності.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Герберта Уеллса.

24 цікаві факти про Герберта Уеллса

 1. Герберт Джордж Уеллс (1866-1946) – письменник, журналіст, кіносценарист, прозаїк, есеїст і публіцист.
 2. Герберт захопився читанням у 8-річному віці, коли зламавши ногу хотів чимось зайняти своє дозвілля.
 3. Цікавий факт, що Уеллс почав працювати підмайстром драпірувальника, коли йому ледь виповнилося 11 років. Таким чином хлопчик намагався допомогти своїй сім’ї зводити кінці з кінцями.
 4. За освітою Герберт Уеллс був біологом, ставши доктором біології у віці 76 років.
 5. Уеллс є першим письменником, який почав описувати паралельні світи.
 6. В одному з своїх творів Уеллс написав про те, що наша реальність являє собою чотиривимірний простір-час. Цікаво, що це сталося ще за 10 років до того, як подібну теорію описав Альберт Ейнштейн (див. цікаві факти про Ейнштейна).
 7. Герберт Уеллс передбачив такі явища і події, як політ на Місяць, Друга світова війна (1939-1945), бездротовий зв’язок, війни з застосуванням отруйних газів і багато іншого.
 8. Чи знаєте ви, що перші праці літератора були присвячені біологи, а не художній літературі?
 9. Всесвітньо популярна «Машина часу» була першим романом Уеллса.
 10. За роки свого життя Герберт Уеллс написав близько 40 романів, кілька збірок повістей і оповідань, більше 10 полемічних філософських творів, приблизно стільки ж робіт про перебудову суспільства, 2 всесвітні історії, близько 30 томів з політичними і соціальними прогнозами, а також близько 30 брошур стосуються різних тем. Але і це ще не все, перу літератора належать 3 книги для дітей і автобіографію.
 11. Цікавий факт, що в Єкатеринбурзі встановлено монумент людині-невидимці з роману Уеллса.
 12. Герберт Уеллс захоплювався крикетом.
 13. Літератор тричі приїжджав в Росію, де особисто зустрічався з Леніним і Сталіним.
 14. Герберт Уеллс був автором 4-х кіносценаріїв, по двох з яких були зняті фільми.
 15. В період одного з візитів до Росії, письменник якийсь час жив в будинку Максима Горького (див. цікаві факти про Горького).
 16. Уеллс вважав, що в авіації немає майбутнього і її потрібно розглядати лише як тимчасове явище.
 17. Герберт Уеллс нажив собі пристойний стан після публікації наукової праці «Нариси історії». І хоча критики неоднозначно поставилися до роботи фантаста, книгу придбали понад 2 млн читачів.
 18. Коли до влади прийшли нацисти, твори Уеллса опинилися в списку забороненої літератури.
 19. Чи знаєте ви, що коли фашисти планували захоплення Великобританії, вони, крім усього іншого, намагалися відшукати і заарештувати Герберта Уеллса?
 20. Уеллс підтримував дружні стосунки з багатьма знаменитими письменниками, включаючи Редьярда Кіплінга та Артура Конана Дойля.
 21. Герберт Уеллс любив малювати, унаслідок чого залишав начерки на полях своїх рукописів. Нещодавно була опублікована ціла книга, що складається з малюнків класика.
 22. В честь Уеллса названо один з кратерів на Місяці (див. цікаві факти про Місяць)
 23. Уеллс страждав від цукрового діабету. Цікаво, що він став засновником першого товариства діабетиків в Англії. Таким чином йому хотілося залучити до цього недугу увагу громадськості.
 24. Письменник 4 рази номінувався на Нобелівську премію з літератури, проте так і не удостоївся цієї престижної нагороди.

Це були найцікавіші факти про Герберта Уеллса. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *