Цікаві факти про Володимира Короленка

Цікаві факти про Володимира Короленка

Цікаві факти про Володимира Короленка – це чудова можливість дізнатися більше про творчість українського письменника. Борючись за свої переконання, Короленка піддавався переслідуванням, як в роки царської влади, так і в період правління більшовиків. Його неодноразово садили в тюрми і відправляли у заслання.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Володимира Короленка.

17 цікавих фактів про Володимира Короленка

 1. Володимир Короленко (1853-1921) – письменник, публіцист, журналіст, прозаїк і громадський діяч.
 2. З раннього віку, Володимир Короленко добре володів польською мовою (див. цікаві факти про мови), оскільки його мати була полячкою.
 3. Дід Короленко був козаком.
 4. Все своє дитинство Володимир провів на Україні.
 5. Батько надав серйозний вплив на становлення особистості майбутнього письменника. Від нього Володимир перейняв строгість, загострене почуття справедливості, а також прихильність до моральних і моральних цінностей.
 6. Цікавий факт, що в юності Короленка хотів отримати юридичну освіту, проте його батьки були не в змозі оплатити навчання свого сина.
 7. В період навчання В Москві Володимир захопився ідеями народників. В результаті він складався в різних революційних рухах студентів, за що пізніше був відрахований з вузу і відправлений в Кронштадт.
 8. Короленко написав безліч творів і статей на захист простих селян, які зазнавали переслідувань з боку чинної влади.
 9. Чи знаєте ви, що коли на російському престолі виявився Олександр 3, Володимир Короленко навідріз відмовився присягати на вірність новому імператорові? За це його заслали в Сибір, після чого перевели на поселення в Якутію.
 10. Хоча Короленко не підтримував царську владу, прихід більшовиків також не був сприйнятий їм позитивно. Зокрема, письменник був шокований масштабними репресіями революціонерів.
 11. Коли Володимир Ленін став главою держави, він був здивований тому, що Короленко, критикував царську владу, відмовлявся співпрацювати з більшовиками. Однак письменник заявив, що не стане підтримувати ні білий, ні червоний терор.
 12. Як-то раз Іван Бунін (див. цікаві факти про Буніна) зізнався, що він може спокійно продовжувати жити в Росії розуміючи, що тут є така особистість, як Володимир Короленко.
 13. Володимир Галактіонович часто брав участь у розслідуваннях, де звинувачувалися бідні люди. Завдяки цьому він врятував багатьох людей від несправедливих покарань. Відомий випадок, коли після одного з таких розслідувань, тріумфуючий натовп селян на руках віднесла візок разом з Короленка до його готелі.
 14. Після того, як імператор заборонив висувати Максима Горького у члени Академії наук, Володимир Короленко і Антон Чехов, в знак протесту, відмовилися від своїх звань почесних академіків.
 15. Цікаво, що на честь Короленка була названа мала планета під номером 3835.
 16. У період Громадянської війни Володимир Короленко організовував гуманітарну допомогу для безпритульних дітей. Як-то раз, він був змушений захищати зібране майно зі зброєю в руках, після того як у його помешкання проникли мародери.
 17. Після смерті письменника, літературний критик Горнфельд сказав, що найкращим твором Короленка було саме його існування.

Це були найцікавіші факти про Володимира Короленка. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *