Цікаві факти про Мережковського

Цікаві факти про Мережковського

Цікаві факти про Мережковського– це чудова можливість дізнатися більше про творчість російського письменника. Він вважається одним з найяскравіших представників Срібного століття. Дмитро Сергійович є родоначальником такого літературного жанру, як історіософський роман.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Мережковського.

17 цікавих фактів про Мережковського

 1. Дмитро Мережковський (1865-1941) – письменник, поет, історик, перекладач, релігійний філософ і літературний критик.
 2. У Мережковського було 8 братів і сестер.
 3. Одного разу завдяки зв’язкам батька Мережковський зустрівся з Федором Достоєвським, якого він зачитав один із своїх творів. Цікаво, що великий письменник критично відгукнувся про творчість хлопця, сказавши: «Слабо… слабо… нікуди не годиться… щоб добре писати, потрібно страждати, страждати».
 4. Мережковський-старший був дуже грамотним і релігійною людиною, тому, коли Дмитро захопився літературою і почав писати свої перші твори, він знайшов у батька гарячу підтримку.
 5. Перші вірші Мережковського були опубліковані, коли йому ледь виповнилося 15 років. А після всього 3-х років він став настільки популярний, що його ім’я з’явилося у «Енциклопедичному словнику» Брокгауза та Єфрона, де він значився як «відомий поет».
 6. Чи знаєте ви, що Дмитро Мережковський одночасно навчався на історико-філософських факультетах в петербурзькому і московському внз?
 7. Спочатку Мережковський захоплювався виключно поезією, однак пізніше він почав писати п’єси, а також отримав популярність і як літературний критик.
 8. Цікавий факт, що роман письменника «Юліан Відступник» був першим твором, написаним в стилі російського історичного символізму.
 9. Мережковський переклав на українську мову частину філософської драми «Фауст» Гете.
 10. За словами Мережковського одним з авторів, які вплинули на його творчість, був англійський письменник Едгар По.
 11. Мережковський критикував Льва Толстого за його конфлікт з церквою, зазначаючи, що «толстовський нігілізм» в кінцевому рахунку не призведе російське суспільство ні до чого хорошого.
 12. Дружиною Мережковського була поетеса Зінаїда Гіппіус (див. цікаві факти про Гіппіус), разом з якою він прожив довгих 52 роки.
 13. Після смерті чоловіка Зінаїда писала, що Мережковський ніколи не мав по-справжньому близьких друзів.
 14. За свої заслуги Дмитро Мережковський 10 разів номінувався на Нобелівську премію з літератури, але так жодного разу її і не отримав.
 15. З приходом до влади Леніна і його прихильників, Мережковський вирішив емігрувати за кордон. Він критично відгукувався про більшовиків, називаючи їх «червоною заразою». Останні роки життя письменник провів у Парижі.
 16. Багато творів Мережковського, відкинуті радянською цензурою, були дуже популярні в багатьох європейських країнах.
 17. Протягом усього життя Дмитро Мережковський займався письменницькою діяльністю не менше 4-х годин на добу.

Це були найцікавіші факти про Мережковського. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *