Цікаві факти про Олександра Македонського

Цікаві факти про Олександра Македонського

Цікаві факти про Олександра Македонського – це прекрасна можливість дізнатися більше про великих завойовників. Ім’я цього полководця знають у всьому світі. За своє коротке життя йому вдалося досягти фантастичних результатів на військовому поприщі, підкоривши безліч держав.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Олександра Македонського.

19 цікавих фактів про Олександра Македонського

 1. Олександр Македонський (356-323 рр. до н. е.) – цар Македонії, полководець і творець світової імперії, що розпалася після його смерті.
 2. Учителем майбутнього полководця був Аристотель – знаменитий давньогрецький філософ і вчений. Він почав навчати Олександра мудрості і різним наукам, коли той ледь виповнилося 13 років.
 3. На царському престолі Олександр Македонський виявився у 20-річному віці. Незабаром він був змушений придушити бунт фракійців, з чого власне і почалася його блискуча військова кар’єра.
 4. Олександр завоював території сучасних Сирії, Ірану, Греції та Єгипту (див. цікаві факти про Єгипет).
 5. Олександр Великий відрізнявся хоробрістю і відвагою, унаслідок чого завжди брав участь у битвах, перебуваючи в епіцентрі боїв.
 6. Столицею своєї імперії Олександр зробив місто Вавилон, який розташовується на території сучасного Іраку.
 7. Чи знаєте ви, що Олександр Македонський був у кроці від завоювання Індії? Захоплення цієї держави не відбувся тільки тому, що втомлене військо полководця зажадало повернення додому. Побоюючись заворушень, македонський цар був змушений прислухатися до прохань своїх воїнів.
 8. Цікавий факт, що за твердженням Плутарха, Олександр мав безліч поранень, отриманих у боях.
 9. Під час військових кампаній Олександр Македонський пристрастився до алкоголю.
 10. Цікаво, що Олександр Великий назвав на свою честь приблизно 70 міст.
 11. Полководець часто говорив про те, що він був сином Зевса.
 12. Юлій Цезар (див. цікаві факти про Цезаря) вважав Олександра Македонського людиною, з якого людям варто брати приклад.
 13. Щоб утримати владу в окупованій Перської імперії, Олександр наказав своїм соратникам взяти в дружини місцевих знатних дівчат.
 14. Тактика і стратегія ведення бою, які використовував Олександр Македонський, досі ретельно вивчаються у військових навчальних закладах.
 15. Олександр Великий помер, не проживши і 33 років.
 16. Ряд вчених припускають, що саме похорон полководця принесли в східні держави еллінську культуру.
 17. Одного разу Олександр сказав: «Не може в Азії бути двох царів, як не може на небі бути двох сонць» (див. цікаві факти про Сонце).
 18. Роксана, дружина Олександра Македонського, колись була однією з його полонянок. Коли цар її побачив, він закохався в дівчину і незабаром зробив їй пропозицію.
 19. Справжня причина смерті великого завойовника досі невідома. Вважається, що він помер від лихоманки.

Це були найцікавіші факти про Олександра Македонського. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *