Цікаві факти про Хорватію

Цікаві факти про Хорватію

Цікаві факти про Хорватію – це прекрасна можливість дізнатися більше про європейські держави. Сьогодні в країні стрімко розвивається економіка, внаслідок чого рівень життя місцевого населення поступово зростає. Також сюди приїжджає безліч туристів, щоб відпочити на місцевих пляжах і подивитися на різні пам’ятки.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Хорватію.

19 цікавих фактів про Хорватію

 1. «Золотий Мис» – один з найбільш відомих хорватських пляжів, змінює свої обриси в залежності від напрямку вітру і морського течії.
 2. Хорватія входить до складу ООН, ОБСЄ, НАТО та ЄС.
 3. У 2018 р. збірна Хорватії стала срібним призером Чемпіонату Світу з футболу 2018. У фіналі хорвати поступилися французам з рахунком 4:2 (див. цікаві факти про Францію).
 4. 86 % місцевих жителів сповідують католицизм.
 5. Чи знаєте ви, що батьківщиною далматінськіх догів (далматинців) є історична область Далмація? Тут вчені вперше виявили керамічні вироби, на яких були зображені плямисті собаки.
 6. У республіці загальна протяжність автомагістралей досягає 1313 км Цікавий факт, що за якістю хорватські дороги займають 1-е місце серед всіх посткомуністичних держав на планеті.
 7. Місто Хум занесений в Книгу рекордів Гіннесса, як найменший у світі місто. В ньому налічується всього 23 жителя.
 8. У Хорватії настільки чиста вода, що її можна пити прямо з-під крана, не вдаючись до додаткової фільтрації.
 9. Цікаво, що до Хорватії також відносяться приблизно 700 островів, 50 з яких заселені людьми.
 10. Відомий телесеріал «Гра престолів» знімали саме в Хорватії.
 11. Білий дім, розташований у столиці Америці (див. цікаві факти про США), облицьований білосніжним «брачским каменем». Його добувають виключно в хорватському місті Брач.
 12. Форель живе тут у всіх місцевих озерах, однак за законом виловлювати її суворо заборонено.
 13. В честь Хорватії був названий астероїд під номером 589.
 14. Офіційною валютою Хорватії є – куна, яка була так названа в честь куниці. Це пов’язано з тим, що в давнину шкурки тварин використовувалися в якості грошей.
 15. У місті Пулі розташовується місцевий Колізей. Існує думка, що він міг стати прототипом для римської арени, оскільки був побудований дещо раніше.
 16. Переважна частина хорватів розмовляє на хорватській мові, при цьому майже всі жителі знають ще близько 2-х мов (див. цікаві факти про мови). Як правило, ними є італійська та англійська.
 17. У місті Задар можна побачити єдиний на землі Морський Орган, що видає звуки під впливом шуму морських хвиль і вітрів.
 18. До числа найбільш знаменитих сувенірів відноситься подушечка, набита лавандою. Справа в тому, що на острові Хвар рослини ростуть в ідеальних умовах, завдяки чому мають насичений запах.
 19. Щороку 1 квітня в місті Лудберг з центрального фонтану тече не вода, а вино. Внаслідок цього навколо фонтану завжди збирається велика кількість людей.

Це були найцікавіші факти про Хорватію. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *