Цікаві факти про кроликів

Цікаві факти про кроликів

Цікаві факти про кроликів – це чудова можливість дізнатися більше про ссавців. Цих тварин можна зустріти як в дикій природі, так і в домашніх умовах. У багатьох вони асоціюються з боягузтвом і надшвидким розмноженням, що, по суті, є правдою.

Отже, перед вами найцікавіші факти про кроликів.

17 цікавих фактів про кроликів

 1. Практично всі різновиди кроликів живуть в підземних норах, тоді як зайці навпаки, – влаштовують свої житла на поверхні землі.
 2. Коли кролики відчувають потенційну загрозу вони починають барабанити передніми кінцівками по дереву або землі. Таким чином тварини попереджають своїх родичів про небезпеку, що насувається.
 3. Якщо кролики в основному виступають в якості домашніх тварин, то зайців досі нікому не вдалося приручити (див. цікаві факти про зайців).
 4. Середня довжина кролячих вух становить близько 15 см. При цьому відомий випадок, коли в одного кролика розмір вух досяг 80 см!
 5. У разі необхідності кролики можуть зробити стрибок на висоту 1,5 м.
 6. Чи знаєте ви, що кролик може розвинути швидкість понад 50 км/год?
 7. У природних умовах кролики живуть приблизно 1 рік. Це пов’язано з тим, що рано чи пізно вони стають здобиччю хижаків.
 8. В неволі кролики доживають до 10-річного віку. Найстаріший з відомих кроликів прожив 19 років.
 9. Цікавий факт, що у кролів потові залози розміщені тільки на подушечках лап.
 10. Самка може одночасно виношувати 2 потомства, зачатих від 2-х різних самців, оскільки у неї роздвоєна матка. Зокрема, саме цим пояснюється їх фантастична плодючість.
 11. Цікаво, що кролик дійсно може померти від сильного переляку.
 12. Перебуваючи в безвихідному становищі, кролик починає атакувати свого супротивника задніми лапами, завдаючи при цьому досить сильні удари.
 13. Коли були завезені в Австралію кроликів, вони почали так швидко плодитися, що незабаром почали становити загрозу для місцевої екосистеми. З цієї причини владі довелося споруджувати довгі паркани, щоб обмежити їх поширення.
 14. У деяких регіонах Австралії мешканцям забороняється тримати у своєму господарстві кроликів.
 15. При вживанні їжі кролики виконують 2 жувальних руху кожну секунду.
 16. Кролячі очі влаштовані таким чином, що тварини можуть бачити все, що знаходиться позаду них.
 17. Кролики здатні робити 3-метрові стрибки.

Це були найцікавіші факти про кроликів. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про тварин – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *