Цікаві факти про Махатму Ганді

Цікаві факти про Махатму Ганді

Цікаві факти про Махатму Ганді – це чудова можливість дізнатися більше про видатних політичних і громадських діячів. В Індії він вважається національним героєм, як, втім, і в ряді інших країн. Він вважається одним з найяскравіших прихильників пацифізму.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Махатми Ганді.

21 цікавий факт про Махатму Ганді

 1. Мохандас «Махатма» Ганді (1869-1948) – індійський політик, громадський діяч, юрист, філософ і один з ватажків руху на незалежність Індії.
 2. Махатма народився в сім’ї міністра, унаслідок чого його дитинство пройшло в достатку і спокої.
 3. Всі члени сімейства Ганді були дуже побожними людьми. Особливо це стосувалося матері майбутнього політика.
 4. Цікавий факт, що батьки Махатми Ганді одружили свого сина, коли йому ледь виповнилося 13 років. При цьому його дружина, по імені Каструба, була того ж віку.
 5. Прізвище «Ганді» перекладається, як «торговець».
 6. При народженні індійський лідер був названий Мохандасом, однак пізніше його почали називати «Махатмою», що означає «велика душа».
 7. Ганді, як і його близькі родичі, був переконаним вегетаріанцем.
 8. В молодості Махатма Ганді навчався в Лондоні (див. цікаві факти про Лондон), де зміг отримати юридичну освіту.
 9. Найнижчу касту індійського суспільства – касту недоторканних, Ганді називав «дітьми бога». До кінця своїх днів він намагався змінити свідомість і ставлення співвітчизників до представників недоторканних.
 10. В боротьбі за незалежність від Великобританії Махатма Ганді використовував виключно ненасильницькі методи опору. Наприклад, він закликав індійців відмовлятися від придбання британських товарів або послуг.
 11. Чи знаєте ви, що Ганді вів досить аскетичний спосіб життя, відмовляючись від будь-яких проявів розкоші? Він ходив у самій простий одязі, а практично всі пожертви відправляв бідним співвітчизникам.
 12. Одного разу у Махатми поцікавилися, чому він їздить в поїздах третього класу. На це філософ відповів – «бо немає четвертого».
 13. Цікавий факт, що Махатма Ганді 5 разів номінувався на Нобелівську премію миру.
 14. У 37-річному віці мислитель вирішив повністю відмовитися від статевих відносин.
 15. За власні переконання Ганді неодноразово опинявся за гратами. Однак тюремне життя не змогла зломити майбутнього главу держави.
 16. Великий вплив на Махатму Ганді надали ідеї Льва Толстого (див. цікаві факти про Толстого), з якими він листувався.
 17. Коли Ганді отримав запрошення на аудієнцію з королевою Великобританії, він прийшов у простих штанях і накидці.
 18. Незадовго до своєї загибелі, Махатма Ганді домігся довгоочікуваної незалежності Індії від Британії. Це знаменна подія відбулася в 1947 р.
 19. Ганді загинув від рук свого співвітчизника, який вважав його винним у розколі Індії. Махатму застрелили прямо на вулиці на очах у публіки.
 20. Ганді зображений на багатьох індійських рупіях.
 21. Мислитель щотижня практикував одноденну мауну. День мовчання він присвячував читанню та роздумів над різними проблемами.

Це були найцікавіші факти про Махатму Ганді. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *