Цікаві факти про міста світу

Цікаві факти про міста світу

Цікаві факти про міста світу – це прекрасна можливість дізнатися більше про визначні пам’ятки, здобутки та географічні особливості різних населених пунктів. Сьогодні в містах проживає більша частина людей на нашій планеті. У деяких сучасних мегаполісах кількість жителів перевищує десятки мільйонів чоловік.

Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві факти про міста світу.

18 цікавих фактів про містах світу

 1. Найбільше кількість міст-мільйонників знаходиться в Китаї. За різними джерелами тут їх налічується від 60 до 200.
 2. Найбільшим містом у світі, щодо території, вважається китайський Чунцин.
 3. Станом на 2010 р. на землі нараховувалося 23 міста, в яких проживало понад 10 млн осіб.
 4. Чи знаєте ви, що першим містом-мільйонником був Рим, при цьому стільки жителів у ньому проживало ще близько 2-х тисячоліть тому?
 5. Москва (див. цікаві факти про Москві) – найбільший населений з європейських міст. Сьогодні тут живе понад 12,6 млн осіб.
 6. У Шанхаї проживає найбільша кількість людей, ніж у будь-якому іншому місті світу – 23,3 млн жителів.
 7. У Буєнавентуре (Колумбія) випадає найбільша кількість опадів, чим де-небудь на планеті.
 8. Оймякон (Якутія) є найбільш холодним містом на землі, де проживає постійне населення. Середня температура взимку тут досягає -50 ⁰ С, однак бували випадки, коли стовпчик термометра опускався до -70 ⁰С! Цікавий факт, що в Росії Оймякон називають не містом, а селом.
 9. Мурманськ – найбільше місто за полярним колом.
 10. Самим густонаселеним містом на планеті вважається столиця Філіппін – Маніла. На 1 км2 тут проживає понад 43 000 чоловік.
 11. Найдавнішим містом у світі прийнято вважати Єрихон, що знаходиться в Палестині. Перші поселення на його території з’явилися понад 7 тисячоліть тому.
 12. Найбільш небезпечним у світі містом є гондураський Сан-Педро-Сула. Тут спостерігається найвища кількість вбивств в співвідношенні на одного міського жителя.
 13. З кожним роком чисельність міських жителів стрімко зростає. Вчені заявляють, що якщо існуюча тенденція продовжиться, то населення міст буде подвоюватися кожні 38 років.
 14. Цікавий факт, що в даний час всі міста світу займають лише 1% суші.
 15. Містом з найбруднішим повітрям сьогодні визнаний китайський Ліньфень. Ще в 70-ті роки вугільна промисловість отруїла не тільки місцевий повітря, але і землю з водою.
 16. А ось найчистіше повітря серед всіх світових столиць спостерігається в Тхімпху – столиці Бутану.
 17. Мале (Мальдіви) – найменше місто в світі, що займає територію всього близько 2 км2.
 18. Абу-Дабі – столиця ОАЕ, вважається найбільш безпечним містом на планеті. Тут можна побачити чимало поліцейських і камер відеоспостереження. Крім цього, в ОАЕ діють закони шаріату, порушення яких може призвести до серйозних наслідків.

Це були найцікавіші факти про міста світу. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни– підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *