Цікаві факти про природний газ

Цікаві факти про природний газ – це прекрасна можливість дізнатися більше про природні ресурси. Сьогодні газ активно використовується як в промислових, так і побутових цілях. Він є екологічно чистим видом палива, не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Отже, перед вами самі цікаві факти про природний газ.

17 цікавих фактів про природний газ

 1. У складі природного газу в більшій мірі міститься метан – 70-98%.
 2. Природний газ може зустрічатися як окремо від нафти, так і разом з нею. В останньому випадку він частіше утворює подобу газової шапки над нафтовими покладами.
 3. Чи знаєте ви, що природний газ не має кольору і запаху?
 4. В газ спеціально додають пахуче речовина (одорант), щоб у разі витікання чоловік міг її не помітити.
 5. При витоку природний газ збирається у верхній частині приміщення, оскільки він легший за повітря майже у 2 рази (див. цікаві факти про повітря).
 6. Природний газ самозагорається при температурі 650 ⁰С.
 7. Уренгойське газове родовище (Росія) є найбільшим на планеті. Цікаво, що російська компанія «Газпром» має 17% світових запасів природного газу.
 8. У Туркменії з 1971 р. безперервно палахкотить газовий кратер Дарваза, більш відомий під назвою «Брама пекла». Тоді геологи вирішили підпалити природний газ, помилково вважаючи, що він незабаром вигорить і загасне. Тим не менш, там вогонь продовжує горіти і сьогодні.
 9. Цікавий факт, що метан вважається третім за поширеністю газом, після гелію і водню, у всій Всесвіту.
 10. Видобуток природного газу йде на глибині понад 1 км, при цьому в деяких випадках глибина може досягати 6 км!
 11. Щороку людство видобуває понад 3,5 трильйонів м3 природного газу.
 12. В деяких містах США природний газ додають речовину з запахом тухлятини. Грифи-падальщики гостро відчувають його і злітаються на місце витоку думаючи, що там знаходиться видобуток. Завдяки цьому співробітники можуть зрозуміти, в якому місці сталася аварія.
 13. Транспортування природного газу в основному здійснюється за допомогою газопроводу. Однак газ також нерідко доставляється на потрібні об’єкти за допомогою залізничних цистерн.
 14. Люди користувалися природним газом ще близько 2 тисячоліть тому. Приміром, одні з правителів Стародавньої Персії розпорядився збудувати кухню в тому місці, де з-під землі виходила газова струмінь. Її підпалили, після чого вогонь безперервно палав на кухні протягом довгих років.
 15. Загальна протяжність газопроводів, прокладених на території Російської Федерації, перевищує 870 000 км. Якщо всі ці газопроводи об’єднати в одну лінію, то вона б 21 раз обігнула екватор Землі.
 16. У газових родовищах газ далеко не завжди знаходиться в чистому вигляді. Нерідко він буває розчинений в нафті чи воді.
 17. Щодо екології природний газ є самим чистим видом енергетичного палива.

Це були найцікавіші факти про природний газ. Якщо вам сподобалася ця стаття, – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *