Цікаві факти про Паганіні

Цікаві факти про Паганіні

Цікаві факти про Паганіні – це чудова можливість дізнатися більше про великого скрипаля-віртуоза. Слово «скрипка» асоціюється у багатьох людей саме з цим музикантом. Його гра була настільки ідеальною і яскравою, що досі не народилося іншого скрипаля, який міг би повторити досягнення великого Нікколо Паганіні.

16 цікавих фактів про Паганіні

 1. Ніккола Паганіні (1782-1840) – великий скрипаль і композитор. Крім цього він чудово грав на гітарі, мандоліні і альті.
 2. Паганіні був фантастично популярним ще за життя, маючи при цьому репутацію дуже загадкової особистості.
 3. Ніккола Паганіні був надзвичайно азартною людиною. Він любив грати в карткові ігри, в результаті чого неодноразово програвав величезні суми грошей.
 4. Цікавий факт, що першу сонату для скрипки Паганіні написав, коли йому було всього 8 років.
 5. Сучасники геніального музиканта описували його, як досить похмурого і закритого людини.
 6. Батько Паганіні працював простим портовим вантажником.
 7. Чи знаєте ви, що батько майбутнього скрипаля-віртуоза насильно змушував сина з ранку і до вечора займатися музикою? Пограти з хлопцями на вулиці хлопчик виходив вкрай рідко. У підсумку Паганіні не витримав таких навантажень і впав у кому. Дитину ледь не поховали заживо, оскільки родичі подумали, що він помер.
 8. Між Паганіні і двома сестрами Наполеона Бонапарта були серйозні романи (див. цікаві факти про Наполеона). Тим не менш, жодна з цих дівчат так і не стала дружиною музиканта.
 9. Відомий випадок, коли Ніккола Паганіні уклав парі про те, що йому вдасться диригувати оркестром тримаючи в руці скрипку, на якій буде натягнуто всього 2 струни. Переможцем у суперечці вийшов звичайно ж Паганіні.
 10. Цікаво, що на дні народження Наполеона Паганіні вдалося виконати композицію на скрипці з однією струною. До речі, це він знову зробив на спір.
 11. Майстер мав слабке здоров’я, внаслідок чого часто хворів.
 12. Цікавий факт, що коли батько Паганіні привів сина навчатися грі на скрипці до Алессандро Ролу, той послухавши хлопчика відмовився бути його вчителем. Ролу заявив, що не зможе його нічому навчити, оскільки той і так все вміє.
 13. Якийсь час Паганіні був капітаном особистої гвардії сестри Наполеона – Елізи.
 14. В 11-річному віці був організований перший концерт Никколы Паганіні.
 15. Музикант говорив, що секрет його геніальної гри полягає в повному духовне злиття з інструментом.
 16. Останні місяці свого життя в Паганіні не було сил вийти зі своєї кімнати. У нього постійно боліли ноги, а хронічні хвороби вже не піддавалися лікуванню. Майстер був такий виснажений, що не міг взяти в руку смичок. Сил вистачало лише на те, щоб перебирати пальцями струни лежачої поруч скрипки.

Це були найцікавіші факти про Паганіні. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *