Цікаві факти про цунамі

Цікаві факти про цунамі

Цікаві факти про цунамі – це чудова можливість дізнатися більше про природні стихії. Вони з’являються в результаті підводних землетрусів і несуть величезну загрозу для будівель і жителів, що живуть на узбережжі. Гігантські хвилі змивають все на своєму шляху і стають причиною загибелі десятків, а іноді й сотень тисяч людей.

Отже, перед вами найцікавіші факти про цунамі.

17 цікавих фактів про цунамі

 1. Як правило цунамі провокують землетрусу, проте причинами їх появи можуть бути зсуви, підводні виверження вулканів або різкі зміни в атмосфері.
 2. Більше 80% цунамі фіксуються в акваторії Тихого океану (див. цікаві факти про Тихий океан).
 3. Напередодні цунамі відбувається сильний відплив, в результаті чого вода різко відходить назад. Чим далі відступило море, тим вищими будуть хвилі.
 4. Чи знаєте ви, що сьогодні в науці існує таке поняття, як суперцунами? На думку ряду вчених, воно може бути викликано падінням на поверхню землі небесних тел.
 5. Найчастіше цунамі являють собою не одну, а кілька руйнівних хвиль.
 6. Цікавий факт, що давні греки ще в 4 столітті до н. е. розуміли, що цунамі викликають підводні землетруси.
 7. Оскільки цунамі приносять з собою величезну кількість солі, вони можуть зіпсувати прісноводні водойми і ґрунтові води.
 8. Початкова швидкість хвилі цунамі може досягати 900 км/год, проте у міру наближення до узбережжя швидкість хвилі падає в десятки разів.
 9. Цікаво, що чим менше глибина, тим більше хвиля цунамі.
 10. У 2004 р. цунамі в Індійському океані (див. цікаві факти про моря і океани) забрало життя понад 200 000 тисяч людей!
 11. Можливо ви не знали, але хвилі найбільш руйнівних цунамі можуть досягати 60 м у висоту.
 12. Цунамі, що стався в Японії в 2011 р., було визнано найбільш дорогої катастрофою в історії людства.
 13. Цікаво, що пальми, що ростуть на узбережжі, можуть витримати навіть жахливої сили цунамі.
 14. Нерідко відстань між ударними хвилями становить тисячі кілометрів.
 15. Вітер здатний викликати гігантські хвилі висотою понад 20 м, при цьому подібні хвилі не будуть вважатися цунамі. Вони є короткопериодными, унаслідок чого не здатні викликати затоплення на узбережжі.
 16. Перше наукове опис цунамі дав Хосе де Акоста в 1586 р. в столиці Перу (див. цікаві факти про Перу) після потужного землетрусу. У записах говорилося, що 25-метрова хвиля увірвалося на сушу на відстань 10 км
 17. Довжина хвиль потужних цунамі може досягати кількох сотень кілометрів.

Це були найцікавіші факти про цунамі. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *