Цикорій на голодний шлунок користь

Цикорій на голодний шлунок — користь подвоюється або це отрута

Цикорій — це популярний напій, який має вигляд порошку подрібненого кореня однойменної рослини. Він менш популярний, ніж чай або каву, але виправдано заслуговує більшої уваги. Оскільки це повністю натуральний продукт, в його вживанні є велика користь. Але, як і у всього натурального, у нього є список обмежень і протипоказань до використання.

Так можна пити цикорій натщесерце? Відповівши коротко, можна, але не всім. Щоб зрозуміти, принесе вам таке вживання напою користь, ознайомтеся з основними корисними властивостями напою і його недоліками.

Корисні властивості цикорію

У складі цього напою є багато вітамінів і корисних речовин. Цикорій набагато корисніше звичного всім кави, тому деякі вирішили замінити ранкову чашку підбадьорливого на натуральний напій. І в цьому є сенс — за смаком напої схожі, однак у складі останнього немає кофеїну. Це означає, що його можна вживати гіпертонікам, дітям і тим, кому кави протипоказаний.

Крім відсутності кофеїну, цикорій має такі корисні властивості:

 1. Надає протизапальний ефект і покращує травлення. Ранкова чашка напою має жовчогінний ефект, що надалі допомагає запустити процес травлення і нормалізувати функції кишечника.
 2. Має цукрознижуючі властивості. Рекомендований для вживання діабетиками і тими, у кого підвищений рівень цукру в крові. Зрозуміло, в такому випадку приймати напій необхідно в чистому вигляді, без цукру або молока.
 3. Допомагає позбутися від печії і виводить токсичні речовини з організму. Оскільки за ніч процес розщеплення спожитих продуктів продукував в організмі високий концентрат токсинів, прийом цикорію натщесерце допоможе швидше від них позбутися.
 4. Підвищує рівень еритроцитів у крові.
 5. Знижує рівень холестерину в крові.
 6. Допомагає нормалізувати ліпідний обмін. Це властивість особливо стати в нагоді тим, хто худне, оскільки такий метод виходить нормалізувати уповільнений обмін речовин, щоб домогтися схуднення.

Саме із-за цих корисних властивостей слід подумати про прийом цикорію на голодний шлунок. Вживаючи його кожен день, для організму буде досягнута велика користь.

Коли цикорій принесе шкоду

У деяких випадках вживання цикорію не може бути рекомендовано або навіть протипоказано. Не слід регулярно вживати цикорій в таких випадках:

 1. Хронічна гіпотонія. Прийом напою може погіршити ситуацію.
 2. Людям із захворюваннями жовчного міхура. Сюди ж відносяться жовчнокам’яна і сечокам’яна хвороба. Цикорій може спровокувати рух каменів, що погіршить ситуацію.
 3. Наявність гастриту.
 4. Людям з гемороєм.
 5. Тим, у кого варикозне розширення вен.

Як видно, перелік протипоказань не такий вже і великий. Для більшості людей від прийому напою буде лише користь, але пити цикорій потрібно в міру. Ранкова чашка напою буде провокувати активну секрецію шлункових соків і жовчі, що в свою чергу підвищить апетит. Це властивість необхідно враховувати при вживанні цикорію на голодний шлунок. Тому тим, хто прагне схуднути, не рекомендовано пити цей напій натщесерце. Якщо ж протипоказання відсутні, ви можете використовувати цикорій в якості щоденного підбадьорливого напою.

Як видно, приймати цикорій на голодний шлунок можна, але не всім. Тим не менше, для більшості людей буде лише користь від прийому цього напою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *