Вплив цукрозамінників на людину

Вплив цукрозамінників на людину і зв’язок між ними та цукровим діабетом.

Сьогоднішній тренд на їжу, в якій немає цукру, зрозумілий. Більшість людей не хочуть вживати продукти, в яких міститься цукор, так як переживають за свою масу тіла. Деяким людям здається, що вони знайшли панацею від зайвої ваги, у вигляді цукрозамінників. Чи це Так?

Цікаво! Останні проведені дослідження привели вчених до висновку, що цукрозамінники які містяться в продуктах, можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям. При цьому немає підтверджених даних, що вони критичним чином впливають на зайву масу тіла.

Цукрозамінники, які найчастіше використовуються в харчових продуктах.

Найпоширенішими замінниками цукру, які у вільному доступі є:

  1. Аспартам або як його називають харчова добавка E951. Рівень солодощі цього продукту перевищує рівень цукру в 200 разів. Він надає більш сильний і тривалий вплив на рецептори смаку. У процесі розпаду з нього виходять амінокислоти і метанол. Метанол – це отрута, що в деяких випадках в організмі людини трансформується і перетворюється в канцероген, під назвою формальдегід.
  2. Сукралоза – це харчова добавка під маркуванням Е955. Його рівень солодощі перевищує цукор в 600 разів. Цей підсолоджувач виходить з сахарози в процесі хлорування. Вміст хлору в кінцевому продукті не перевищує допустимих норм і дорівнює утриманню його у звичайної кухонної солі. Ця добавка є термостійкою і не втрачає якостей під впливом високої температури. Вважається відносно безпечною речовиною.
  3. Стевія – це замінник цукру, природного походження. Виробляють її, використовуючи концентрат із трави, яку ще називають «Медова». Рівень солодощі перевищує цукор до 250 разів. Позначають цей продукт маркуванням Е960. Також вона володіє своєрідним присмаком, до якого доведеться звикати. Найчастіше зустрічається стевія в трьох видах, це порошок, таблетки і рідкий екстракт. Згідно з рекомендаціями ВООЗ цю речовину можна вживати в їжу навіть вагітним жінкам і дітям.

Цікаво! Знаючи, як маркується той чи інший компонент, можна вибрати найбільш підходящий і безпечний для себе. Достатньо просто прочитати, що написано на упаковці.

Результати лікарського дослідження.

В ході дослідження основною метою було виявити, чи дійсно цукрозамінники допомагають в боротьбі із зайвою вагою. Під наглядом професорів перебували близько 7000 учасників програми. Як з’ясувалося, практично ніякого впливу на масу тіла відмова від цукру і прийом цукрозамінників не надав. Більша частина учасників із зайвою вагою, так і не змогли скинути зайві кілограми. При цьому спливла маленька деталь, яку можна вважати закономірністю. А саме, знижуючи споживані калорії, людина провокує почуття голоду і відчуває нездорову тягу до солодкого і їжі. В кінцевому підсумку це призводить до переїдання і набору ваги, а це в свою чергу вже суперечить запевненням про зниження маси за допомогою цукрозамінників.

Також в ході досліджень був встановлений зв’язок між штучними замінниками цукру і такими хворобами, як діабет, високий артеріальний тиск і серцево-судинні захворювання. Зв’язок між цими факторами вченим ще належить вивчати детально. Деякі професори вже прийшли до висновків, що цукрозамінники можуть порушити систему вироблення інсуліну. Таким чином, відбувається його надлишкова вироблення в організм, що в свою чергу може призвести до цукрового діабету.

Пам’ятайте основне правило, якщо вирішили вживати цукрозамінники, все добре в міру. Не нехтуйте цими золотими словами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *