Як соєві продукти впливають на серце

Як соєві продукти впливають на серце

Про те, що рослинні продукти корисні для здоров’я вчені знають вже давно. Дослідження, спрямовані на виявлення конкретних корисних властивостей певних продуктів проводяться регулярно. Так, ще в 1999 році Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів зробило небезпечний крок — вказало у маркуванні соєвих продуктів, що вони знижують ризик розвитку ішемії серця.

Цей крок викликав неоднозначну реакцію вчених по всьому світу. Чи Так це насправді? Щоб перевірити цю інформацію, група вчених проводила експерименти, які затягнулися приблизно на 20 років. Який же їх результат?

Користь соєвих продуктів

Соєві, особливо тофу, мають такі особливості:

  1. Високий вміст клітковини в складі.
  2. Низький вміст трансжирів.
  3. Низький вміст солі і цукру.

Дані про хімічний склад продуктів були відомі і раніше. Однак чому вони роблять благотворний вплив на серце і чи є він взагалі? Чи не зводиться вживання соєвих лише до загальнозміцнюючий властивостей? Щоб відповісти на це питання, вченим необхідно було провести ряд експериментів.

20 років спостереження

Після скандалу, який виник між вченими, було вирішено провести ряд незалежних досліджень. Щоб спостереження мали більш точні результати з меншою ймовірністю на фальсифікацію, досліджувані були поділені на три групи, за кожною з яких проводило спостереження окрема група експертів. В цілому для вирішення цього спору було залучено 168 474 жінки і 42 226 чоловіків, за якими спостерігали протягом 20 років. Важливою умовою експерименту було те, що на його початок досліджувані не мали проблем з серцем.

Результати експерименту показали наступне:

  1. Ізофлавони, які у великій кількості містяться в соєвих, дійсно частково знизили ризик виникнення серцевих захворювань.
  2. У жінок після настання менопаузи знизився ризик розвитку захворювань серця, але за умови, що вони не приймали гормональні препарати.
  3. Продукти, багаті изофлавонами, можуть частково замінити в раціоні білки тваринного походження.

Ці дані були чи не єдиними, які мали вчені. Це означало, що залежність вживання соєвих і розвитку серцевих захворювань була очевидною. Але що дадуть результати експерименту?

Результати експерименту

Який був висновок фахівців після 20 років спостереження? Доктор Ци, Сун, ад’юнкт-професор кафедри харчування в Гарвардському університеті, який очолював експеримент, в підсумку визнав, що ніякого чарівного засобу вони не винайшли. Хоча спостереження показали, що ізофлавони, що містяться в тофу, впливали на серце позитивно, Доктор Ци, Сун зауважив, що великим впливом на організм має здорове харчування в цілому, а не прийом одного конкретного продукту.

Виходить, що для того, щоб відчути користь від прийому соєвих, необхідно дотримуватися спеціальної дієти. Однак при веденні здорового способу життя та дотримання низьковуглеводної рослинної дієти ці ризики і так істотно знижуються.

У підсумку, після 20 років досліджень, вчені прийшли до висновку, що застосування одного продукту не може надати цілющий вплив на серце. Однак повне дотримання комплексної терапії, яка буде включати в себе здоровий спосіб життя і дієту, можна істотно знизити ризик розвитку серцевих захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *