воєнний стан україна 2018

Верховна Рада затвердила введення воєнного стану на 30 днів у прикордонних областях

Верховна рада України затвердила указ президента Петра Порошенка про введення в країні воєнного стану терміном на 30 днів. Він почне діяти з 28 листопада. За відповідне рішення проголосували 276 депутатів при 226 необхідних.

Що означає введення воєнного стану

Перед голосуванням стало відомо, що президент Петро Порошенко вніс новий законопроект про введення воєнного стану, замість того, що був запропонований ним раніше в понеділок. Той документ припускав, що термін дії воєнного стану триватиме 60 днів. Таким чином він захоплював дату початку виборчої кампанії з виборів президента, яка повинна стартувати 31 грудня 2018 року.

Однак приступити до його розгляду Верховна Рада не змогла. Після відкриття вечірнього засідання депутати блокували трибуну спікера.

На цьому тлі Петро Порошенко ввечері виступив зі зверненням до нації, в якому скорегував як дату введення, так і термін дії воєнного стану. Так, зазначений у підготовлених для голосування в Раді документах 60-денний термін був скорочений до 30 днів, а дата введення указу в силу перенесено з 26 по 28 листопада.

Перед голосуванням за новим варіантом законопроекту Петро Порошенко з’явився в Раду і заявив, що вніс і додаткові поправки, а саме запропонував ввести воєнний стан не на всій території України, а лише на її частині.

“Проект закону, який затверджує цей указ, передбачає введення воєнного стану виключно в областях, які розташовані вздовж Російського кордону, вздовж Придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, а також уздовж узбережжя Чорного і Азовського морів”, – сказав він. За словами Порошенка, мова йде про Вінницьку, Луганську, Миколаївську, Одеську, Сумську, Харківську, Чернігівську, Херсонську області та внутрішні води Азовського і Чорного морів. Він також заявив, військовий стан може бути застосовано тільки “у разі наземної агресії з боку РФ”.

Український лідер також запевнив, що указ не означає відмови від політико-дипломатичного врегулювання на сході країни, не передбачає заходів по обмеженню прав і свобод громадян, введення цензури і не припускає оголошення повної або часткової мобілізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *