Що означає ім'я Лідія

Що означає ім’я Лідія: походження, характеристика та значення імені

Навколо імені Лідія витає романтичний ореол. Воно досить рідко зустрічається, фігурує в творах мистецтва і, головне, приємно звучить. Здається, що носійка цього імені повинна бути в спорідненості з музами і абсолютно не пристосована до земних реалій. Але насправді Ліда — це дуже практична і твердо стоїть ногами на землі особа, яка вміло поєднує ясний і проникливий розум з творчими здібностями. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Лідія.

Що означає ім’я Лідія

Сучасне ім’я Лідія походить від давньогрецького імені Λυδία, що позначав мешканку однойменної країни на території Малої Азії. Зараз землі, колись належавші лідійцям, входять до складу сучасної Турецької Республіки, а ім’я Лідія поширене в багатьох європейських мовах. У нашу культуру ім’я Лідія прийшло разом з християнством, але все одно залишалося досить рідкісним аж до XX століття.

Форми імені

Офіційною формою цього імені в українській мові є Лідія (згідно з правилами транслітерації — Lidiia, з двома літерами “i”). Друзі найчастіше називають дівчину Ліда, проте існує ще чимало інших варіантів:

 • Лік,
 • Лея,
 • Ліна,
 • Чи
 • Лідочка,
 • Лідуська,
 • Лідок,
 • Лідка,
 • Лія
 • Ліля.

Таблиця: ім’я Лідія на інших мовах

Мова Написання/вимова
Англійська Lydia
Грецька Λυδία
Французька Lydie (Лиди)
Китайська 莉迪亞 (Lì dí yà)
Японська リディア (Ridia)
Корейська 루디아 (Ludia)
Білоруська Лідзія
Іспанська Lidia

Поєднання з по батькові

Якщо ви не плануєте їхати за кордон, то при підборі імені для дитини слід відштовхуватися від того, наскільки добре воно поєднується з по батькові. Для імені Лідія хороші будуть наступні варіанти:

 • Лідія Львівна;
 • Лідія Леонідівна;
 • Лідія Денисівна;
 • Лідія Аркадіївна;
 • Лідія Данилівна;
 • Лідія Володимирівна.

Варіанти нікнеймів

В інтернеті Лідія може ховатися під нікнеймом, створеним з іноземних форм її імені:

 • Lydchen;
 • Liddy;
 • Lidinha;
 • Lidie;
 • Lili;
 • Lica;
 • Lydia.

Дати іменин і святі покровителі

Першою людиною, зверненою в християнство на території Європи, стала мешканка міста Філіппи на ім’я Лідія. Вона і її сім’я були хрещені самим апостолом Павлом — Філіппи стали відправним пунктом його місіонерської подорожі по Європі. Лідія займалася торгівлею пурпурними тканинами (тому іноді її називають Лідією Порфиропродательницею), жила в достатку і змогла прихистити апостола в своєму будинку на якийсь час. Вважається, що згодом Лідія стала дияконісою в Філіппах. У Католицькій Церкві її іменини відзначають 3 серпня, в православній-27 Березня, 20 травня і 25 червня.

Інша відома носій цього імені в християнській традиції — мучениця Лідія Іллірійська, що жила у II столітті. Вона була дружиною знатного сановника Филита — разом з дітьми обоє відкрито сповідували християнство, за що і постали перед судом. Лідії, Филиту і їх синам належало пройти через кілька болісних тортур, перш ніж Господь явив свою милість і не дав родині померти в казан з киплячим маслом — воно миттєво охололо і не заподіяло благочестивим людям ніякої шкоди. Мало того, навіть воєначальник, який відповідав за процес страти, побачивши дива сам увірував в Христа. Лідія і її сім’я ж стали щиро молитися, потім їх душі відлетіли в рай. Пам’ять мучениці шанують 5 квітня (23 березня за старим стилем).

Характеристика і значення імені Лідія

Спокій, врівноваженість і відкритість — ось головні характеристики цієї дівчини. Якщо ви потребуєте того, щоб вас вислухали і дали мудру пораду, то ніхто краще Лідії з цим не впорається. Все її життя тримається на спілкуванні з людьми. Але іноді, усвідомлюючи, що є авторитетом для оточуючих, Лідія починає вважати свою точку зору єдино правильною. Втім, вона досить мудра, щоб вчасно зупинити розростання свого его і знову почати прислухатися до інших.

Більшу частину часу у Лідії гарний настрій — і вона легко транслює його іншим. Залишаючись на самоті, вона ніколи не байдикує, а завжди знаходить собі корисне заняття.

Професії, бізнес і кар’єра

Виходячи зі схильності Лідії до спілкування, їй можна вибрати таку діяльність, пов’язану з комунікацією. Це може бути будь-яка галузь сфери послуг. Ідеальним варіантом буде відкрити свою невелику справу-наприклад, антикварний магазинчик, бутик ексклюзивного одягу, екскурсійне бюро-і самій спілкуватися з клієнтами. Адже Лідії дуже властиво правильно вгадувати потреби людей.

При всьому вищесказаному, Лідії може підійти і робота, де не потрібно багато контактувати з людьми. Якщо заняття по-справжньому захоплює її, Лідія занурюється в нього з головою, не відволікаючись на зовнішні фактори-навіть якщо це дрібна і кропітка праця, яка сторонньому спостерігачеві здасться неймовірно нудною. Наукова діяльність і робота з даними вимагають неабиякої посидючості, а у Лідії її предостатньо.

Кохання, сексуальність, шлюб

Лідія не схильна драматизувати: будучи реалісткою, вона не ідеалізує свого обранця, а значить, не піддається тому розчаруванню в партнері, яке відчувають всі дівчата, знявши рожеві окуляри. Відносини в шлюбі найчастіше складаються вдало. Сім’я для Лідії завжди стоїть на першому плані — вона цілком здатна піти з хорошої роботи, щоб присвячувати більше часу своїм домашнім.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Хороша сумісність Середня сумісність
Артем
Максим
Дмитро
Микита
Ілля
Олексій
Матвій
Роман
Сергій
Миколай
Владислав
Денис
Георгій
Гліб
Степан
Григорій
Євген
Петро
Семен
Ігор
Макар
Давид
Руслан
Віктор
Вадим
Олександр
Іван
Михайло
Данило
Андрій
Кирило
Єгор
Тимофій
Володимир
Ярослав
Федір
Арсеній
Костянтин
Павло
Марк
Тимур
Лев
Артемій
Антон
Леонід
Олег
В’ячеслав
Юрій
Василь
Єлисей

Таблиця: символи, відповідні імені Ліда

Категорія Значення для імені
Планета Сонце
Знак зодіаку Овен
Стихія Вогонь
Число 17, 8, 9
Колір Темно-синій
Тотемна тварина Омелюх
Дерево Ялиця
Рослина Гортензія
Камінь Аквамарин

Інтерпретація значень букв імені Лідія

Якщо ви хочете глибше зрозуміти значення певного імені, важливо розібратися, що символізує кожна з букв окремо:

 • Л — відображає душевну тонкість, свідчить про хороший смак і артистичні здібності;
 • І — буква романтичних і творчих натур, що володіють живим і чіпким розумом;
 • Д — говорить про самовпевненість і деяку егоїстичність, але в той же час про внутрішню м’якість, яка ховається за зовнішньою жорсткістю;
 • Я — свідчить про вроджену інтелігентність і тактовність.

Залежність імені від пори року

Обстановка за вікном в день народження людини часто має чималий вплив на характер. Буває і так, що рік за роком в цей день навіть стоїть одна і та ж погода. Залежно від сезону, у значення імені Лідія також з’являються певні відтінки:

 • зимова Лідія більш консервативна і строга;
 • весняна Лідія цікава і доброзичлива;
 • літня Лідія зрідка буває запальна, але швидко відходить;
 • осіння Лідія часто метушиться через дрібниці.

Таблиця: вплив знака Зодіаку на ім’я Лідія

Знак зодіаку Опис
Овен Енергійна і рішуча, але часто надмірно вимоглива.
Телець Хороша господиня, але часто буває скупувата.
Близнюки Досягає вершин в мистецтві спілкування.
Рак Виносить сім’ю і відносини на перший план.
Лев По-царськи врівноважена і не по роках мудра.
Діва Вміє неквапливо просуватися до мети, докладаючи невеликі зусилля кожен день.
Терези Володіє розвиненою інтуїцією, але часто схильна до сумнівів.
Скорпіон Досить суб’єктивна в своїх судженнях, може не прислухатися до інших.
Стрілець Володіє відмінним почуттям гумору і любить веселити оточуючих.
Козеріг Дуже організована і відповідальна людина.
Водолій У ній дивним чином поєднуються практичність і творчі здібності.
Риби Покладаючись на передчуття, часто дає вірні поради.

Власницям імені Лідія невимовно з ним пощастило. По-перше, це ім’я не часто зустрінеш, а значить інтерес до вашої особи гарантований. По-друге, воно не випадає за звичні рамки української мови і добре поєднується практично з будь-яким по батькові. А стійкий характер Лідії — це гарантія її життєвого успіху. З цієї статті ви дізнались значення імені Лідія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *