Всі прикмети на Успіння Пресвятої Богородиці

Успіння Пресвятої Богородиці – одне з головних (двунадесятих) християнських свят, однаково шанованих як православними, так і католиками. В цей день віруючі згадують смерті (успіння) Божої Матері. З’ясуємо, які прикмети на Успіння Пресвятої Богородиці, що відзначається 28 серпня існують, що можна і що не можна робити в цей день.

Історія свята

Святкування, присвячені Діві Марії, з’явилися пізніше, на відміну від поклоніння мучеників християнської церкви. Наприклад, в палестинських монастирях служби по Діві Марії почалися в V столітті нашої ери, а в грецькій єпархії ще пізніше, приблизно з VI століття.

З цього ж періоду імператор Маврикій видав едикт про необхідність шанування Божої Матері, зокрема, святкування Успіння Богородиці. Дата була встановлена на 15 серпня і приурочено до перемоги над персами. Але все ж аж до VIII століття святкування не були поширені.

За переказами, до моменту своєї смерті Богородиця жила в Єрусалимі. І в один із днів, коли вона була на Голгофі біля Гробу Господнього, до неї з’явився архангел Гавриїл. Він приніс їй звістку про те, що незабаром вона відійде до Бога, одночасно з цим віддавши їй гілку миртового дерева. Вказав він їй на те, що ця гілка повинна нестися перед її труною під час поховання.

Коли Марія повернулася додому, вона сказала Йосипа Аримафейського про те, що з нею сталося. Потім вона попрощалася зі своїми близькими і приготувалася до відходу в інший світ.

В цей момент з’явився застилающий все світло, а ті люди, які були присутні при цьому, злякалися. Але всі побачили, що покрівля розкрилася і світло виходить прямо з небес. У цей момент Діва Марія мирно померла.

Хоронили її апостоли поруч з її батьками Анною і Іоакимом і чоловіком Йосипом. Незважаючи на те, що первосвященики намагалися перешкодити похоронної процесії, диво, що сталося в цей момент, не дало їм вчинити зло.

Коло, що спустився з небес, муром відгородила святих і християн від первосвящеників. Потім відбулося Піднесення Богоматері на небо, в чому переконалися апостоли на третій день після її кончини.

Прикмети

Народні багатовікові спостереження виділили численні прикмети на Успіння Пресвятої Богородиці, що відзначається 28 серпня. За цей час виробилися стійкі традиції того, що не можна робити в цей день.

Ось кілька основних прикмет:

 1. Веселка, що з’явилася на небі, віщує досить суху і в той же час теплу осінь.
 2. Павутинка, сплетена на гілках, вказує на сильні морози майбутньої взимку. Але при цьому сезон буде малосніжним.
 3. Якщо день 28 серпня буде теплим, то залишок літа і початок осені будуть прохолодними.
 4. Туман, стелеться на свято, – до хорошого урожаю грибів. Це також говорить про те, що в найближчі півмісяця буде досить тепла і сонячна погода.

 

Що не можна робити в цей день

Не тільки прикмети на Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня достатньо точні, існує чимало прикмет того, що не можна робити в цей день:

 1. Категорично не можна ні з ким сваритися, лаятися і дратуватися.
 2. Під забороною будь-які лайливі слова і критика.
 3. Якщо навіть незнайома людина просить про допомогу, її обов’язково потрібно надати.
 4. Ні в якому разі не можна вінчатися 28 серпня.
 5. Вся робота по дому переноситься на інші дні.
 6. Не можна займатися діяльністю, пов’язаною з вогнем, інакше це пророкує неприємності і хвороби.
 7. Вкрай не рекомендується різати. Це погана прикмета. Саме з цієї причини навіть хліб у це свято тільки ламали.
 8. Не готувати їжу, що має червоний колір, так як це вважається ознакою крові. З цієї ж причини не ставлять на стіл овочі і фрукти, що мають червоний колір.
 9. Поганими знаками вважають натирання мозолів. Але не заохочується і ходьба босоніж. Вважається, що босі ноги призведуть до хвороби. Не можна ходити босоніж не тільки в будинку, але і на вулиці. Якщо людина наступить на траву з росою, кажуть, що він топчеться ногами по сльозам Діви Марії.

Традиції

Молодим жінкам прийнято в цей день звертатися до Пресвятої Діви Марії з проханням радості материнства.

Також жінки звертаються з молитвами до ікон Пресвятої Богородиці про захист своїх дітей від будь-яких негараздів, невдач і життєвих негараздів.

Просять про зміцнення віри, позбавлення від страху перед смертю, про міцної та щасливої сім’ї, вірного і надійного чоловіка.

Ті жінки, які страждають через невірності чоловіка, звертаються до Діви Марії за допомогою. Вони підносять молитви, щоб вона допомогла зберегти цілісність сім’ї.

У селах до цього свята вішають ікону на ворота.

Вдома жінки печуть хліб з борошна нового врожаю і роздають його дітям на вулиці. При цьому бажано стояти біля воріт і пригощати свіжою випічкою всіх проходять, особливо обдаровуючи маленьких дітей. Хороша прикмета, якщо при цьому роздає побачить вагітну жінку і пригостить її.

Ще несуть випічку до церкви, щоб під час святкової служби батюшка її освятив. Такий коровай шанують як цілющий. До того ж вважають, що такі дії допоможуть жінці стати кращою господинею.

Прийнято збиратися за сімейним столом після служби в церкві. Але шанування повинно було бути скромним і тихим.

І це далеко не всі прикмети і традиції на Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня. Хоча церква вважає, що це не можна робити, все ж в народі часто виконують певні дійства на залучення у своє життя якого-небудь блага.

Дівчата проводять любовні ритуали з калиною:

 1. Для тих, хто ще не встиг зустріти свого коханого, потрібно зірвати грона червоної ягоди. Розкласти їх на віконці поруч з іконами Божої Матері.
 2. Це, в поєднанні з молитвами до Пресвятої Богородиці, обіцяє дівчині незабаром зустріч зі своїм судженим.

Всі обряди, що проводяться в цей день на майбутнього нареченого і заміжжя, дійсно ефективні і дієві. Але обов’язково необхідно весь час подумки звертатися до Божої матері, просячи допомоги у влаштуванні щасливого особистого життя.

Щоправда, церква не завжди прихильно ставиться до будь-яких дій, пов’язаних з обрядами, які більше нагадують поганські. А ось що стосується безпосередньо роботи в цей день, то церква закликає істинно віруючих утриматися від будь-якої діяльності, у всякому разі в першій половині дня.

Підводячи підсумки

Для того щоб правильно провести це свято, істинним християнам потрібно:

 1. Відправитися в церкву на службу.
 2. Спекти хліб, який також можна взяти в церкву для освітлення.
 3. Допомагати тим людям, які просять про допомогу у цей день.
 4. Не лаятися і звертатися з молитвами до Божої матері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *