сальпіглосіс фото

Вирощування Сальпіглосісу з насіння і коли садити

Світлолюбна квітка сальпіглосіс стала відома багатьом відносно недавно. Проте він вже встиг завоювати серця квітникарів. У цій статті ви дізнаєтеся, як вирощувати з насіння сальпіглосіс, коли садити на розсаду і як правильно за ним доглядати.

Особливості сальпіглосісу

Пагони в довжину можуть досягати 100 сантиметрів. Квітка сальпіглосіс вирощується з насіння. Цвітіння відбувається з червня по жовтень. Насіння у рослини невеликого розміру, розташовуються всередині плоду. У середніх широтах вирощують як однорічного чи дворічного рослини.

Вирощування з насіння

Щоб розмножувати квітку, необхідні її насіння. В розсаду вони поміщаються на початку березня, щоб до літа висаджувати розсаду. Для вирощування рослини не потрібна велика ємність.

Підійде зовсім невеликий горщик, який може бути середнього розміру. Однак не варто вибирати занадто маленькі горщики. У них сальпіглоссісу може бути тісно.

У цю ємність насипають грунт, яка повинна бути рихлою. Насіння після цього розподіляються по поверхні грунту, який до цього часу повинен бути вологим. На сухий грунт це робити не варто. Адже так нічого не вийде, і всі зусилля будуть марними.

Дистанція між насінням повинна бути достатньо великий, для того щоб залишалося місце для зростання. Насіння не варто закопувати в грунт. Вони просто трохи вдавлюються в поверхню.

Ємність після всіх процедур накривається склом або харчовою плівкою. Бажано залишити її на холодному підвіконні, щоб потрапляло багато світла. А щоб захистити поверхню від сонця, варто покласти на неї звичайний аркуш паперу.

Вирощування розсади

Не варто забувати періодично провітрювати розсаду. Особливо це необхідно, якщо вирощування сальпіглосісу з насіння проводиться в домашніх умовах.

Перші сіянці здадуться на поверхні через 20 днів після того, як насіння були посаджені в грунт. Незважаючи на це, плівку прибирати відразу ж не варто. Так можна все зіпсувати.

Спочатку вона забирається на годину-дві. Незабаром час збільшується до трьох годин. Тільки потім її можна зняти. Це варто робити, щоб сіянці звикали до навколишнього середовища і не загинули.

Відразу ж після того, як у рослини з’являться перші листочки, необхідно озброїтися окремої невеликою ємністю або стаканчиком. Важливо провести їх пікіровку. У цій справі необхідно все робити обережно, щоб не пошкодити тендітні листочки і корінці, що приведе до загибелі квітки.

Саме з цієї причини вони так довго приживаються на новому місці. Сальпіглосісу необхідно забезпечити помірний полив. Важливо стежити за ґрунтом, щоб вона не була пересушена або ж занадто зволожена.

Посадка в грунт

Мабуть, найважливіша частина у вирощуванні цієї квітки. Адже багато початківці садівники допускають безліч помилок, які призводять до загибелі рослини. Варто лише дотримуватися кількох простих правил:

  • акуратність;
  • правильний час для посадки;
  • багато місця для рослини.

Коли висаджувати

Перше питання, яке задають садівники, стосується того, коли садити розсаду для вирощування сальпіглосісу з насіння. Висадку розсади, яка вже встигла зміцніти, в ґрунт варто проводити тільки після того, як буде відомо, що морози відступили. Варто робити це в травні, коли на вулиці вже буде тепло, але не жарко.

Для посадки бажано вибрати ділянку, який буде достатньо освітленим. Він також повинен бути захищений від вітру, щоб квітка не пошкодився. Грунт потрібно добре удобрити.

Головне — кислотність. Грунт може бути кислим чи нейтральною. В інших випадках нічого не вийде, і всі старання будуть безглуздими.

Як посадити

Як і коли сіяти сальпіглосіс для вирощування з насіння в домашніх умовах? Ділянку, який буде призначений спеціально для цих квітів, необхідно підготувати за сім днів до самої процедури.

Між лунками повинна дотримуватися дистанція приблизно в 20 сантиметрів. Глибина лунок повинна бути достатньою для того, щоб розмістилися не тільки коріння, але й ком.

Рослини, які були висаджені, необхідно ретельно поливати, щоб забезпечити необхідною кількістю вологи.

Не варто забувати про те, що рослина не любить часту пересадку. Тому постарайтеся практично не чіпати його. Для цього бажано відразу ж знайти для сальпіглосісу ідеальне місце.

Догляд

За цією квіткою, як і за будь-яким іншим рослиною, потрібен регулярний догляд, щоб він ріс правильно і не піддавався хвороб. Існує кілька головних моментів у догляді, які необхідно враховувати:

  • рослина погано реагує на застій води, який може спостерігатися у грунті, чого не можна допускати;
  • бажано не допускати і посухи;
  • не варто утримувати сальпіглосіс в місці, де спостерігається мінусова температура.

Що стосується поливу, то влітку він проводиться лише раз на добу. Цього буде достатньо для того, щоб забезпечити рослину потрібною кількістю вологи.

Коли встановиться не така тепла погода, поливати треба рідше. Двох або трьох разів на тиждень буде достатньо.

Що стосується температури води, то не варто використовувати для поливу холодну. Бажано, щоб вода була теплою і добре відстояною.

Щоб кущики були пишними, необхідно регулярно проводити прищипування. Це ніяк не зашкодить рослині. Квітки, які вже починають в’янути, необхідно зривати.

Якщо все було зроблено правильно, то цвітіння можна спостерігати до жовтня. Для підгодівлі рослини використовується тільки деревна зола.

Сальпіглосіс супербиссима

Це цікавий сорт. Сальпіглосіс супербиссима, фото якого можна побачити нижче, також вирощується з насіння. Цей сорт відрізняється великою кількістю великих гофрованих квіток.

Квітконіс досягає 60 сантиметрів у довжину. Квітки цієї рослини можуть бути різного кольору і розміру, що подобається багатьом садівникам.

Рясне цвітіння спостерігається з червня по вересень. Цей сорт не дуже добре переносить пересадку, що варто враховувати заздалегідь, перед тим як вибирати місце.

Хвороби і шкідники

Сальпіглосіс – вологолюбна рослина. Саме з цієї причини на корені та стеблі може з’явитися гниль. Цей факт необхідно враховувати, щоб запобігти виникненню і поширенню хвороби.

Необхідно терміново обробити кущ, якщо з’явилися ознаки хвороби. Тільки таким чином можна врятувати квітку.

Обробляти необхідно не тільки сам кущик, але й грунт. Режим поливу в цьому випадку потрібно скорегувати. Якщо поразка куща дуже сильне, то його необхідно викопати і знищити.

Що стосується шкідників, то на квітці може жити попелиця, яка стає причиною загибелі рослини. При виявленні попелиці кущик необхідно обробити спеціальними засобами.

Боротьба з хворобами і шкідниками в основному проводиться в спекотні або дощові дні. Провокувати виникнення захворювання може частий або ж недостатній полив. Щоб повністю захистити рослину, необхідно дотримуватися всіх правил по догляду.

Після цвітіння

Що ж робити після того, як квітка відцвів? Можна, звичайно, спробувати пересадити його в невеликий горщик і зробити кімнатною квіткою. Однак є велика імовірність того, що він не приживеться. Нагадаємо, сальпіглосіс не любить пересадки.

Підводячи підсумки

  1. Сальпіглосіс — теплолюбива рослина, яка не любить вітряну погоду і заморозки.
  2. Не намагайтеся пересаджувати ця квітка. Існує велика ймовірність того, що він не приживеться і загине.
  3. Сальпіглосіс — однорічна рослина, який буде радувати садівника з червня по жовтень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *