червоні плями на шкірі

Висипання на шкірі у вигляді червоних плям з сверблячкою у дорослих: причини і лікування

Зазвичай на поверхні шкіри з’являється висип або гіперемія через розлади діяльності внутрішніх органів. Висипання різного типу говорять про розвиток в організмі різних патологій на тлі вірусного або патогенного інфікування мікробами і мікроорганізмами. Шкірні хвороби – це лише зовнішній прояв того, що відбувається всередині. Висипання на шкірі у вигляді червоних плям у дорослих викликають нестерпний свербіж.

Ураження супроводжується сухістю шкіри, печінням, лущенням. Від розчісування з’являються скоринки з глибокими ранками, хворобливі і постійно дратівливі нерви. Поява ознак хвороби вимагає огляду спеціаліста. Безліч фото показують різноманітність шкірних змін, за якими лікар визначає тип висипання, його причину, вибирає напрямок курсу терапії.

Дерматологія налічує близько 50 типів патології з зовнішнім проявом симптомів. Починаючи з прояву гіперемії, свербежу, висипу, патологія набуває розширену дію і на внутрішніх органах. Зовнішні плями розширюються, лущаться, сверблять, але і внутрішні органи зазнають поразки. Однак у дорослих висипання на шкірі червоними зудять плямами може бути і самостійною патологією, так як шкіра – орган на тілі людини.

Але цей великий орган тісно взаємопов’язаний з усіма внутрішніми системами. В нормальному стані шкіра зазвичай чиста, без якої б то не було висипки. Поява пігментації з сверблячкою говорить про розвиток дерматологічних проблем на тлі внутрішніх процесів в організмі.

Прояв висипки

При різній патології внутрішніх органів зовнішні висипання виглядають по-своєму. У відповідності з цим, лікар визначає тип внутрішнього захворювання або зовнішнього роздратування. Для контролю точності постановки діагнозу обов’язково проводяться лабораторні дослідження крові і сечі.

Але вже не чекаючи результатів аналізів, лікар призначає внутрішній прийом антигістамінних препаратів, протиалергічних комплексів, зовнішньої мазі. Це важлива міра, щоб швидше зняти зовнішні симптоми, зрозуміти внутрішню причину.

червоні плями на шкірі
Ідіопатична кропив’янка

Виділені первинна і вторинна стадії прояви захворювання. Первинною є висип, що не піднімається над поверхнею шкіри. Гіперемія обумовлена припливом крові до місця подразнення.

До первинних проявів відносяться:

 • папули;
 • везикули;
 • пустули;
 • пухирі.

Папули виглядають як щільні вузлики, що виступають над краєм шкіри. Вони бувають конічної або округлої форми, які можуть зливатися в суцільні бляшки різного розміру. Везикули – являють собою водянисті надшкірні бульбашки округлої форми. Пустули схожі на пухирі, але характеризуються наявністю гнійного вмісту. Пухирі завжди виступають над поверхнею шкіри, мають округлу або овальну форму, часто супроводжуються набряком. При розвитку хвороби плями видозмінюються, розвиваються ознаки вторинного плану.

Вторинні прояви:

 • змінюється колір шкіри;
 • з’являється лущення на уражених ділянках;
 • при розкритті гнійника утворюється ерозійна ділянка, поглиблюється до жирового прошарку шкіри;
 • розчісування призводить до саден та подряпин різної глибини;
 • коли мокнучі поверхні висихають, утворюються кірки, але свербіж залишається;
 • під місцями розчісів тканини ущільнюються, аж до появи синців.
висип на шкірі червоні плями
Контактний дерматит

Потерпіти і не розчісувати свербіння шкіри практично неможливо. Але варто тільки почати масаж, зупинитися вже складно. Тому часто одночасно із загальною терапією фахівець рекомендує прийом препаратів, заспокійливих нервозів, що регулюють емоційний стан.

Причини появи гіперемії

У дорослих висипання на шкірі у вигляді свербежу червоних плям можуть бути наслідком алергії на лікарські препарати, нові продукти, або вже відомі, але з’їдені у великій кількості. Алергію може викликати пил або навколишні речі в гостях, в незвичній обстановці. Сильний алерген – шерсть і підшерстя домашніх тварин. Навіть, якщо у гостях не брати хом’ячка або кошеня в руки, можна покритися червоними плямами тільки від того, що перебуваєш з ними в одному приміщенні.

Похід на природу може обернутися такою неприємністю, як гіперемія шкіри. Її може спровокувати навіть один укус комах, який викличе загальну алергію у всьому організмі. Сверблячі шкірні плями є зовнішніми симптомами педикульозу, проявами коростяного, лишайного виду. Роздратування зачіпає до 50% шкірних покривів, викликає висип суцільним почервонінням, підшкірну біль. Всі ці дерматити лікує спеціаліст – дерматовенеролог.

гіперемія фото
Червоні плями на тілі: фото

Сверблячі висипання з почервонінням дорослі люди часто отримують з–за нервових розладів, потрясінь, стресів. У цій ситуації захворювання протікає в гострій або хронічній стадії.

Гострий перебіг характеризується швидким зникненням навіть без прийому антигістамінних препаратів. Хронічна форма тримається не менше місяця, вимагає тривалого, наполегливого лікування, чревата швидкими рецидивами.

Червоне свербляче роздратування на шкірі, коли вже незрозуміло, висип це або екзема, супроводжує нервові розлади. На шкірі утворюються глибокі виразки або поразка у вигляді шкіри ящірки, з сверблячкою і шкірним болем.

червоні плями на шкірі
Висипання на шкірі можуть викликати сильний свербіж

Якщо у дорослих з’являються сверблячі висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що поширюються за кілька днів все ширше і глибше, то це привід обов’язкового відвідування фахівця.

Лікування гіперемії з сверблячкою різної етіології

Поява припухлих червоних плям з сильним свербінням, поширених по великій поверхні тіла – крижі, шиї, спині – явна причина звернення до фахівця. При цьому, спочатку бажано не розчісувати уражену поверхню шкіри, щоб лікар побачив справжній вид патології. Однак, якщо свербіж терпіти складно, і руки не відірвати від місця шкірного роздратування, рекомендується вдатися до простих народних прийомів, щоб заспокоїти печіння.

червоні плями на тілі сверблять

Зняти свербіж, усунути висипання народними способами:

 • приготувати розчин NaCl, 1 ст. л. на 1 склянку води, змочувати розчином місця печіння;
 • спеціальна мазь, вільно продається в аптечних мережах – Фенистил –гель, спеціально розроблений для зняття свербіння і печіння;
 • треба відразу ж приймати антигістамінні препарати, до них пред’являються претензії, що вони викликають сонливість, такі як Тавегіл або Супрастин. Але є препарати нового покоління, розраховані на один прийом в день і з повною відсутністю снодійного ефекту, такі, як Никсар, Зодак;
 • алергія нервової етіології, що проявляється при емоційній нестабільності, свербіж можна зняти заспокійливим чаєм з м’яти або меліси. Чай п’ють, їм можна змочувати поверхню шкіри. До заспокійливим засобів відноситься Новопассит, який приймається згідно з Інструкцією по застосуванню;
 • ванни загального призначення знімають печіння, загоюють росчоси, у ванну додається 3 л насиченого відвару листя берези, кори дуба;
 • добре знімає свербіж холод, якщо організм приймає такі процедури, допомагає прохолодний душ, компреси з льодом, проте, як і з ваннами, водними процедурами не треба захоплюватися, так як надлишок вологи посилює алергічне ураження шкіри;
 • креми для заспокоєння заспокоюють свербіння, знеболюють, охолоджують, креми сучасного покоління – Акридерм, Радевит, Белодерм.

Висипання на шкірі у вигляді червоних плям з сверблячкою у дорослих лікувати складно. Терапія тривала, потрібне повторення курсу лікування при прояві рецидивів.

червоні плями на тілі лікування
Препарати для лікування висипів на тілі

Зрозуміло, що призначення антигістамінних препаратів і мазей з глюкокортикостероїдами, проводить тільки фахівець. Він спостерігає дію призначених препаратів і при необхідності змінює їх, призначає інші ліки. Як правило, при ураженні шкіри треба виключити тривале перебування у воді, прийом теплових і сонячних процедур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *