що робити коли дитина заїкається

Як бути якщо дитина заїкається

Кожна мама з нетерпінням чекає, коли її дитина заговорить. Але коли у дитини з’являються дефекти мови, вона може засмутитися і не знати, що робити. Що робити, якщо дитина почала заїкатися? Ми допоможемо вам розібратися.

що робити коли дитина заїкається

Що таке заїкання?

Заїкання — це порушення мови, яке супроводжується мимовільними зупинками висловлювання і повторення слів і складів.

Причини виникнення

Зазвичай, це виникає у дітей від двох до п’яти років, коли мова ще до кінця не сформувалася і будь-яке психологічне потрясіння впливає на нервову систему, а, отже, і на мовний апарат. Кілька факторів:

  • Ослаблена нервова система;
  • Порушення органів мови;
  • Родова травма.

Як вилікувати заїкання у дитини

Коли варто хвилюватися і вживати заходів? На це питання одна відповідь – якомога раніше. Цей дефект може сильно заважати виразу власних думок, а також і спілкуванню з однолітками. Якщо звернутися до лікаря, як тільки помітите перші ознаки, то можна нормалізувати мову ще до школи. Від вас потрібна підтримка малюкові в будь-яких починаннях. Спробуйте самі допомогти дитині знайти друзів.

Після обстеження малюка у лікаря, йому можуть призначити відвідування психолога. Він допоможе справлятися з напругою і долати стрес. Також фахівець допоможе батькам правильно спілкуватися зі своєю дитиною для кращого і більш швидкого результату.

Також вас можуть направити до невролога, який пропише лікарські препарати, які будуть знімати м’язові спазми у дитини.

заїкання у дітей дошкільного віку

Можливо, буде потрібно звернутися до логопеда. Заняття з ним повинні проходити регулярно і тривати не менше року. Завдання логопеда – навчити малюка правильно говорити. Лікування заїкання називається легоневроз.

При будь-якому вердикті лікаря, важливу роль у одужанні дорогоцінного чада грають батьки. Вони повинні забезпечити йому сприятливе середовище і намагатися вберігати його від стресів.

Харчування має бути максимально збалансованим і правильним. Їсти потрібно чотири — п’ять разів на день в один і той же час. Дотримання режиму доведеться дуже до речі.

Також добре буде, якщо ви будете займатися спортом. В даному і конкретному випадку, рекомендується такий вид спорту як плавання.

Дотримання всіх рекомендацій лікаря, правильне харчування і спорт допоможуть вам швидше впоратися із заїканням у дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *