як стимулювати дитину говорити

Як допомогти дитині почати говорити?

Коли дитина досягає певного віку, але все ще не говорить, то у батьків неодмінно з’являються якісь побоювання, що з дитиною щось не так. Тому в цій статті ми розповімо, як заохотити дитину говорити.

Допомагаємо малюкові

Першим і основним фактором визначальним є вік, в якому заговорить малюк – це гени. Якщо ви і ваш чоловік заговорили пізно, то і дитина відповідно заговорить пізно. І навпаки. Але це не повна гарантія, що він буде розвиватися точно як ви.

Другий фактор – ваше спілкування в сім’ї. Чим більше дитина чує навколо себе, тим більше він запам’ятовує, тим ширше його словниковий запас і тим швидше, він захоче поговорити з вами. Також сюди відносяться прогулянки на свіжому повітрі, відвідування нових місць і нові люди. Так дитина звикає до людей і розмов. Головне в цій справі не переборщити.

Третій пункт – розвиток дрібної моторики дитини. Потрібно частіше давати йому грати з дрібними, але безпечними предметами, кубиками, малювати олівцями і фарбами.

як навчити дитину говорити

Тепер практичні поради для розвитку мовлення дитини

Перш за все, потрібно намагатися багато розмовляти з дитиною. Краще робити це самостійно мамі або батькові. Краще не вдаватися до допомоги смартфонів або телевізорів. Не потрібно з ранніх років прищеплювати дитині звичку безцільно сидіти перед екраном. Про шкоду комп’ютерів, давно відомо. Вони псують не тільки зір, але і впливають на загальний психо емоційний стан людини, а тим більше малюка. Краще частіше показувати малюкові нові речі і задавати навідні питання про ці предмети.

Читайте з чадом книги з картинками про фрукти, тварин та інше такого роду. Запам’ятовуючи основні поняття цього заняття. У нього складається враження про цей світ. Не сваріть дитину, якщо вона просить вас читати одну і ту ж казку кілька разів. Майте терпіння.

Як можна частіше включайте йому дитячі пісеньки. Співайте їх і танцюйте разом з чадом. Дітям властиво все повторювати за дорослими.

як стимулювати дитину говорити

Навчіть дитину спочатку простим словам і звукам. Наприклад: мяу-мяу (кішка), нам-ням (їсти) і таке інше. Потім можна приступити до більш важких слів. Головне, не треба брати сильно важкі слова і практикуватися в їх вивченні і повторенні кожен день.

Коли робите щось по дому, неодмінно промовляйте всі свої дії вголос. Але не варто цілими днями тільки говорити і говорити. Це може заважати дитині. Він буде слухати ваші слова перший час, а потім просто перестане на них звертати увагу. Тут потрібно знайти свій баланс.

Як допомогти дитині заговорити, дуже важливе питання для кожної молодої сім’ї. Головне не забувати про почуття і відчуття дитини. Йому повинно бути комфортно і не сильно важко те, чого його навчають. Тому не перестарайтеся, щоб не зробити шкоду замість користі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *