як відучити дитину смоктати палець форум

Як відучити дитину смоктати палець?

Смоктання пальця – це досить поширена звичка в дитячому віці. Спочатку батьки не звертають на це уваги, вважаючи, що це цілком нормально, але потім все ж замислюються і намагаються це припинити. Як відучити дитину смоктати палець і при цьому не завдати йому травми.

Чому у дитини з’явилася ця звичка?

Найчастішою причиною, є зняття стресу або просто спосіб заспокоєння. Так дитина відчуває себе більш впевнено. Ще однією досить частою причиною смоктання пальця, є звичайний голод. Так мама може зрозуміти, що мнемовля зголодніло, і настала пора прийому їжі. Можливо також, що у дитини ріжуться зубки і таким способом він видаляє свербіж біля них.

як відучити дитину смоктати палець форум

Як відучити дитину смоктати палець: практичні поради

  1. Частіше давайте дитині пити. Чим частіше він буде щось пити або жувати, тим менше він буде пхати палець в ротик.
  2. Робіть так, щоб малюк менше сидів без діла. Якщо дитині стає нудно, він тягне палець в рот. З ним потрібно грати або просто залишити перед ним невеликий вибір іграшок, щоб він міг сам себе розважити.
  3. Один з бабусиних способів, який є і одним з найефективніших – намазати палець чимось несмачним. Але з цим способом потрібно бути акуратним, так як малюк може потягнути пальці в очі. Тому потрібно вибирати нешкідливі засоби. Наприклад, розведений лимонний сік або сік алое.
  4. Давати дитині груди, як тільки він захоче. Так його смоктальна звичка буде задоволена, і він менше буде тягнути Пальці в рот.

Як відучити смоктати палець дитину постарше?

Щоб відучити дитину постарше смоктати палець наприклад 3 роки, потрібно зайняти його мозаїкою або якимись дрібними предметами, тим самим паралельно розвиваючи дрібну моторику. Можна включити мультики, щоб чадо відволіклося від своєї звички на кольорові картинки. Але з цим краще не зловживати, так як це може перерости в нову шкідливу звичку.

Якщо ніякі способи не допомагають, можливо, причина в чомусь іншому. Тоді краще звернутися до лікаря, щоб він допоміг визначити причину. Але в чому б не полягала причина, не варто лаяти або кричати на дитину. Так він ще більше закриється і зміцнить свою звичку. Головне, як і в будь-якій справі, це набратися терпіння, поступово і з любов’ю розвивати чадо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *