Як відучити дитину від пустушки

Як відучити дитину від пустушки?

Відучити дитину від пустушки на перший погляд не складе особливих труднощів, але практично у всіх батьків, які стикалися з подібною ситуацією, є власна історія з цього приводу. Вони можуть розповідати її при кожному зручному випадку, адже не дивлячись на всю миттєву складність, це один з найприємніших спогадів про раннє дитинство вашого немовляти.

Дитина, як індивідуальна особистість

Не дивлячись на те, що малюк ще не вміє добре розмовляти і здійснювати складні дії, він вже є індивідуальністю зі своїм характером, бажаннями і навіть вимогами. Тому процес відлучки від соски виключно індивідуальний і залежить від того, як дитина може без неї обходиться. Поступове відучення дозволить уникнути стресу у немовляти. Справа в тому, що пустушка мимоволі навіює дитині той час, коли він перебував в утробі матері, коли він смоктав власний пальчик і відповідно заспокоює його. Різке відучення більше підійде діткам постарше, які вже усвідомлюють, чого від них домагаються дорослі.

як відучити дитину від соски

У віці 3-6 місяців, чадо перестають мучити кольки і в момент затишшя, поки не почали рости зубки, можна спробувати відучити його від звички сати пустушку.

Якщо дитині пояснювати, що хочуть батьки і робити цей процес поступовим, то через час можна буде разом з ним порадіти першому успіху. Якщо ж він починає плакати і впадати в істерику, то можна постаратися його зайняти чимось. Наприклад, заграти іграшкою або заспівати йому пісеньку.

Як відучити дитину від пустушки

Багато педіатрів кажуть, що найкращий час для відучення від пустушки, це вік від 6 до 9 місяців і давати її слід лише у виняткових випадках, коли починається істерика і плач. Але як тільки малюк заспокоїться, її потрібно непомітно забрати. Цим самим скоротиться час, коли малюк смокче соску і збільшиться час без неї. Згодом інтерес до неї пропаде зовсім.

Якщо ви збираєтеся різко відмовитися від настирливого предмета, то цей метод підійде для діток постарше, приблизно півтора — два роки, коли вони більш свідомі. Тому не беріть її на прогулянку, а давайте тільки ввечері перед сном.

Багато батьків придумують всілякі казки, про те, що так звана «подружка» втомилася або пішла до іншої більш маленької дитини, вона зламалася або чарівна фея замість неї принесе інший подарунок. Очікування подарунка пом’якшить гіркоту розставання. Не варто робити послаблень, а намагатися проявляти твердість.

Створіть умови для відволікання. Це може бути захоплююча гра, читання нових дитячих книжок. Як привчити дитину читати книги, дізнайтеся тут. Дайте погризти яблучко або морквину. Проявіть хитрість і зробіть на гумці невеликий надріз. Тоді чадо буде відчувати дефект при ссанні, і він дійсно зрозуміє, що вона зламана і ремонту не підлягає.

як відучити дитину від соски

Про користь і шкоду пустушок ходять безліч дискусій. Однак більшість матерів все ж бачать, що вона має прекрасний, заспокійливий ефект. Ось тільки відучити дитину від пустушки в наслідок не так просто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *