Як стригти нігті дитині?

Підстригти нігті дитині, для молодих мам здається складним обов’язком. Звичайно, такі маленькі пальчики і просто малюсінькі нігті. Так страшно поранити їх. Тому навіть до цієї справи потрібно підходити з усією відповідальністю. Коли можна стригти нігті потрібно дивитися мамі.

Підготовка

Для початку матусі потрібно простежити, щоб у малюка були свої особисті ножиці для новонароджених. Продаються спеціальні ножиці для немовлят: невеликі гострі і з закругленими кінчиками, щоб уникнути порізів.

Куплені ножиці перед першим використанням, потрібно хвилин на десять опустити в окріп або обробити спиртом або горілкою. Перед подальшими використаннями досить буде промити їх в мильній воді.

У перший місяць після народження нігті малюка м’які і можна почекати з їх підрізуванням. Проте в цілях безпеки можна надіти дитині бавовняні рукавиці. Вони призначені для того, щоб новонароджений не подряпав сам себе. Адже у нього поки що відсутня координація.

коли можна стригти нігті немовляті

Починаючи з півтора місяців нігтики починають тверднути і підрізати їх просто необхідно. І привчати до цієї процедури особистої гігієни потрібно з дитинства. Чим раніше ви зможете привчити дитину стригти нігті, тим менше «збурень» буде далі. Робити таку процедуру рекомендується не рідше, ніж один раз в тиждень. Але ви повинні і самі стежити наскільки швидко вони відростають.

Після купання нігті стають більш м’якими, тому це найкращий час для стрижки нігтів у немовлят. Але якщо він неспокійний, то краще почекати, поки він заспокоїться.

Деякі педіатри дозволяють обрізати нігті новонародженим, поки вони сплять. Якщо ж ви боїтеся поранити дорогоцінне чадо, то нехай тато притримує ручку, а ви займетеся головною роботою.

Не потрібно зістригати під самий корінь, адже тоді більше шансів появи задирок і того, що з’являться врослі нігті.

На ручках нігті зістригають півколом, а на ніжках по прямій лінії.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам чудово впоратися зі своїми батьківськими обов’язками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *