як визначити жирність грудного молока

Як підвищити жирність грудного молока?

З народженням дитини, життя новоспеченої матусі кардинально змінюється. Відтепер вона піклується не тільки про себе, а й нову маленьку людину. Він ще зовсім безпорадний. Мамі необхідно ретельно стежити за його здоров’ям, розвитком, яке на даний період більшою мірою залежать від грудного вигодовування. Чи достатньо його дитині під час лактації або необхідно підвищити жирність грудного молока.

Як можна зробити грудне молоко більш поживним?

Спочатку грудне молоко умовно розділяється на так зване «переднє» і «заднє».

До 90 відсотків води міститься в «передньому», а ось «заднє» має найбільшу поживність. Як тільки малюк приступає до прийому їжі і вживає «переднє» молоко, він задовольняє потребу в рідині, тобто просто п’є. Так би мовити, «заднім» він безпосередньо наїдається.

Грудне молоко — це набагато більше, ніж їжа. Це корисні бактерії, що заселяють кишечник, це спілкування з мамою, психологічна підтримка і захист.

Варто сказати, що при зціджуванні, жінка витягує «переднє» молоко, зцідити більш густу рідину їй просто не під силу. Це і є робота крихти. Коли він не справляється, з’являються переживання, що немовля не наїдається під час лактації. На цьому етапі задаватися питанням, як збільшити жирність молока, просто не доцільно, адже всі зусилля будуть витрачені даремно. Сам малюк просто ще не дістався до нього в силу своєї і маминої недосвідченості.

як визначити жирність грудного молока

Як перевірити жирність грудного молока?

Специфіка процесу природного вигодовування, полягає в тому, що за час одного прийому їжі, склад рідини в жіночих грудях, може змінюватися кілька разів. Навіть найсучасніша і оснащена за останнім словом техніки, лабораторія, не зможе перевірити материнське молоко на процентне співвідношення жирності достовірно.

Всі необхідні показники зводяться до того, що варто визначати, наскільки стабільно малюк набирає нормальну вагу, яке у нього загальне самопочуття і, звичайно ж, настрій.

Фахівці з грудного вигодовування запевняють, що немає різниці яке молоко — якщо воно є, значить, дитина не залишиться голодним. Якщо молока немає, то дитина його добуде, головне годувати його на вимогу, а не по режиму.

Звичайно, як тільки мами помічають, що дитина набирає недостатню вагу, все зводиться до того, що вона замислюється про якість того, чим годує дитину. Насправді причини зовсім інші:

  • Через недосвідченість мама неправильно дотримується техніку годування, а також режим;
  • Неправильно захоплює груди;
  • Малюк лінується при годуванні і не доходить до того самого «заднього» молока, яке має найбільшу поживність;
  • Через недосвідченість мама занадто часто змінює груди при годуванні, помилково вважаючи, що вони порожні.

Якщо проблема дійсно виникла, необхідно звернутися за допомогою до лікаря.

склад грудного молока таблиця

Покращуємо мамин продукт

Це питання ближче до суті. В період лактації мамі потрібно намагатися дотримуватися певної дієти. Вона повинна дотримуватися здорового харчування, адже малюк може просто не переварити дорослу їжу.

Щоб поліпшити якість свого молока, неодмінно включайте в режим такі продукти як крупи, овочі і свіжі фрукти.

Замість того, щоб турбуватися наскільки молоко жирне, краще подумати про його поживності. Адже малюкові потрібен не жир, а корисні речовини і їх наявність в молоці залежить від вашого харчування.

Також необхідно подумати про наявність кальцію в організмі. Він міститься у великій кількості в коров’ячому молоці, сирі або квасолі, а також зелені.

Багатьом з нас відомо, що в період лактації необхідно вживати волоський горіх. Те, що він надзвичайно корисний, знають практично всі. Але не забувайте, що цей продукт здатний викликати алергічні реакції у немовляти. Всього має бути в міру.

Не забувайте включати в раціон яловичину, телятину і не жирну рибу.

Як підвищити жирність грудного молока

А ось від улюблених ароматних копченостей і смажених страв краще відмовитися, так як вони здатні спровокувати коліки в животику малюка.

Наостанок хочеться сказати, що безліч педіатрів говорять про шкоду зайвої ваги у немовлят. Як би не намагалася мама нагодувати дитину, фахівці впевнені, що краще він буде з недостатньою вагою, ніж із зайвою масою і схильністю до ожиріння.

Також не забувайте, що продукти з високим рівнем жирності додадуть кілька кілограм і мамі, яка цілком можливо намагається відновити фігуру після пологів. Тому варто врахувати, що в першу чергу, харчування годуючої мами має бути здоровим і по можливості натуральним. Тільки в такому випадку воно принесе користь як жінці, так її дитині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *