лікування грибка нігтів на ногах оцтом

Як лікувати оцтом і яйцем грибок нігтів на ногах

Поява грибка нігтів на ногах піднімає питання – чим лікувати, адже це достатньо серйозний дефект, від нього складно і довго позбавлятися.

Боротьбу з патологією проводять різними фармакологічними засобами, але їх застосування не дає гарантії повного успіху в лікуванні грибкової інфекції, після курсів такого лікування часто трапляються рецидиви, стадія ремісії буває нетривалою. Аптечні ліки, до того ж мають безліч протипоказань, їх складові компоненти викликають масу побічних ефектів.

Тому на перше місце виходять народні засоби, серед них найпоширеніше і випробуване – оцет і яйце. Ефективність народного методу перевірена роками використання в різних стадіях занедбаності грибка на нігтях ніг.

Грибок лікувати важко

Основна складність в позбавленні від грибка – біологія дерматофітів, що розкладають білок ниткового типу, кератини в складі шкіри, пластин нагідок. Патологічні агенти впроваджуються в простір клітинних стиків, грибки проникають глибше, ширше, швидко захоплюють великі площі. Епідерміс здорових людей надійно захищений від глибинного проникнення грибка, так як є захист – зернистий шар шкіри. При цьому грибку залишається можливість широко розповсюджуватися з поверхневих шарів епідермісу.

Уражені ділянки відразу ж стають видні. Запобігає поширення грибкової інфекції обробка оцтовою есенцією. Грибок нігтів на ногах лікується народним засобом – оцтом і яйцем.

Цей рецепт треба просто знати. Добре, якщо він не знадобиться людині, а раптом його доведеться підказати комусь із знайомих.

Дерматофіди складаються з полісахаридів, що пригнічують захисну силу клітин. Грибок синтезує отрути, що викликають патологічний ріст шкірних покривів. Грибки, проникли в шкірні лусочки, можуть жити в них не менше року. Це дає їм можливість заражати оточуючих через предмети побуту при відвідуванні громадських пляжів, лазень, саун, де зберігається необхідне для життя і розвитку грибкової інфекції умова – підвищена вологість.

Розселення грибкової інфекції

Потрапляючи на здорову шкіру, грибок заселяє найбільш вигідні для його життя і розмноження місця на тілі людини.

Такими є:

 • гладка шкіра;
 • кисті рук, нігті;
 • ступні, нігті на ногах;
 • зони з волоссям – голова, борода.

Первинне зараження грибковою інфекцією проявляється на поверхні ступень, встиках між пальцями, на нігтях ніг. Уражені тканини між пальцями на ногах тріскаються, лущаться. Це початковий етап ураження грибком, і його симптоми проходять без уваги людини. Подальша стадія інфікування супроводжується запаленням з сверблячкою, тільки тоді людина розуміє, що заразився грибком.

грибок на нігтях ніг фото

Лікування грибка з оцтом

Оцет – старий народний засіб лікування грибка будинку, без витрат на дорогі аптечні засоби. Плюсом оцтової есенції є можливість приготування декількох рецептів. Кожна людина сама вибирає найбільш підходящу для нього засіб.

Найбільш часто використовується народний засіб, приготований з оцтом і яйцем.

Використання оцту вимагає виконання особливих правил:

 1. Часто змінювати народні засоби, щоб у грибка не утворилося звикання до одного ліків.
 2. Правильно змішувати компоненти з оцтом. Спочатку використовувати 9%-ний харчовий оцет, поступово підвищувати кислотність. Через 2 тижні впливати на грибок оцтовою есенцією.
 3. Підвищує ефективність лікування підготовка ніг до проведення обробки оцтовим засобом. Ноги треба розпарювати в теплій воді з милом, содою. Потім зістригати інфіковані нігті як можна ближче до шкіри. Тільки після цього наносити приготоване на оцті засіб.
 4. Ванночки для розпарювання треба робити з чистотілом, гліцерином, чергуючи кошти. Це підвищить ефективність ванночок, посилить вплив засобів з оцтом.
 5. Як лікувати грибок нігтів на ногах оцтом і яйцем, підказують правила. Лікування ніг з оцтовими засобами допускається тільки, якщо на шкірі ніг немає відкритих ран, подряпин, тріщин. Це убезпечить шкіру ніг від опіку кислотою, що міститься в приготованих засобах.

Самостійне приготування засобів від грибка буде ефективним, коли враховані всі вищевказані правила.

Найбільш популярні рецепти

Як лікувати грибок нігтів на ногах оцтом і яйцем, говориться в народній медицині, де є безліч рецептів з цими інгредієнтами.

 1. Крем з оцту, масла і курячого яйця. Сире яйце поміщають в 70%-шу оцтову кислоту, кілька днів вистоюють у темряві. Потім видаляють утворену плівку, додають 1 ст. л. вершкового масла. Всю масу ретельно перемішують до стану мазі. Наносять на уражені ділянки шкіри, нігтів після прийняття ванни ізістригання зайвої нігтьової пластинки. Мазь наноситься на чисті ноги щодня, на ніч. Можна надіти на ноги спеціально виділені шкарпетки, щоб згодом обробляти їх від потрапившого на тканину грибка. Намазування проводити 6 тижнів, робити інтервали за 2-3 дні.
 2.  Крем з диметилфталатом. Додавання в засіб курячого яйця пом’якшує його дію, охороняє шкіру від опіків. Приготування: 1 ч. л. аптечного диметилфталат, 1 ст. л. рослинного масла, концентрований оцет, 1 куряче яйце змішують в однорідну масу. Застосування: втирають в уражені грибком частини чистих, розпарених у ванночці ніг. Втирання проводиться на ніч, ноги рекомендується замотати харчовою плівкою, зверху надіти шкарпетки. Лікування продовжувати до повного позбавлення від грибкової інфекції.
 3. Засіб з горілкою. Приготування: 2 ст. л. горілки, 2 ст. л. 70%-ної есенції, 2-3 курячих яйця змішують до однорідної маси. Використання: добре всмоктуючу тканинну серветку змочують отриманим засобом, обертають інфіковані ділянки ніг на 15 хвилин. Лікувати цим засобом без перерви 1 місяць.
 4. Мазь з оцту, яєчного білка і спирту. Приготування: білок змішують з 96% спиртом в пропорції 1:1. Потім вливають 1 ст. л. 9%-ного оцту. Перемішують до стану мазі. Застосування: набирають мазь на ватний диск, закріплюють його пластиром на ураженому нігті, обгортають целофаном, надягають теплий носок. Якщо на нозі уражено декілька нігтів, загортають їх все окремо. Компрес залишають на ніч.

Наноситься компрес на чисті, розпарені ноги у ванночці. Лікують грибок до зникнення його симптомів.

Яйця в поєднанні з оцтом – традиційний народний рецепт при лікуванні грибка. Але будь-який засіб ефективно на початковій стадії ураження інфекцією. Запущені форми грибкового інфікування необхідно лікувати у фахівця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *