Як обрати якісний інвентар, холодильне та теплове обладнання для кухні їдальні?

Обираєте обладнання для кухні їдальні https://torgoborud.com.ua/ua? Важливо відразу подумати, яка техніка, і в якій кількості вам знадобиться, виходячи з позицій у меню, які ви будете пропонувати своїм відвідувачам. Також треба продумати, які види гастроємностей вам можуть знадобитися, адже без цього інвентаря важко уявити роботу професійної кухні. Тож пропонуємо з’ясувати, які види обладнання та гастроємностей зараз пропонують виробники, і на що звертати увагу при їх купівлі.

Яке теплове обладнання потрібно встановити на кухні у їдальні?

В першу, вибір кухонного обладнання для їдалень буде залежати від того, які страви ви будете пропонувати своїм клієнтам. Найчастіше на професійних кухнях їдалень встановлюють:

 • промислові пароконвектомати;
 • газові промислові плити;
 • електричні промислові плити;
 • харчоварильні котли.

Важко уявити роботу їдальні без цієї техніки. Наприклад, обираючи пароконвектомат, варто віддавати перевагу багатофункціональним моделям, які крім конвекції мають такі режими роботи: обробка паром, регенерація, коптильня. Агрегати, які мають таймер, термощуп та автоматичне очищення камери, спростять роботу вашого персоналу та допоможуть зекономити його час.

Обираючи таку техніку, варто враховувати ряд характеристик, у тому числі:

 • бренд;
 • потужність;
 • тип управління;
 • напруга;
 • ціна;
 • тип підключення;
 • габаритні розміри;
 • країна-виробник.

Серед виробників теплового обладнання, які найкраще себе зарекомендували – Modular, Apach, Retigo, Pimak, Rational, а також Kovinastroj-Kogast. Обирайте якісну техніку, вона вам довше прослужить і не потребуватиме частих ремонтів.

Яке холодильне обладнання для кухні їдальні варто купити в першу чергу?

Таке обладнання використовується в основному з однією метою – це зберігання продуктів харчування та деяких готових страв. До такого обладнання відносяться:

 • холодильні шафи;
 • морозильні шафи;
 • морозильні ларі.

Вертикальна конструкція холодильних і морозильних шаф дозволяє вмістити велику кількість продуктів, але при цьому зекономити місце на кухні, адже розміри такої шафи невеликі порівняно, наприклад, з холодильними вітринами. Габарити таких шаф – від 73х75х164 мм до 3750х810х2130 мм. Об’єм внутрішньої камери також може бути різним – від 45 л до 1520 л.

Варто звернути увагу на те, що холодильні та морозильні шафи можуть підтримувати різні температурні режими. Наприклад, низькотемпературні шафи – від -30 до +0 ºС, середньотемпературні агрегати – від 0 до +8 °С, а універсальні моделі – від -6 до +6 °С.

Конструкція дверцят також може бути різною – це можуть бути прозорі скляні двері або двері з глухого металу. Для кухні зазвичай обирають другий варіант, адже він зручніший в експлуатації.

Зверніть увагу і на виробників холодильного обладнання. Серед кращих компаній-виробників – Turbo air, COLD, Технохолод, Liebherr, РОСС, UBC, Juka. Серед названих нами компаній є американські, польські, українські, німецькі. Тож ви зможете обрати найбільш прийнятне для себе співвідношення ціни та якості такої техніки.

Як обрати гастроємності для професійної кухні?

Гастроємності https://torgoborud.com.ua/ua/gastroemnosti – інвентар, який найчастіше використовується для приготування, зберігання та демонстрації страв у їдальнях. Гастроємності виробляють з різних матеріалів – полікарбонату, поліпропілену, меламіну та нержавіючої сталі. Цей інвентар має стандартні розміри, які ви можете подивитися в стандарті GN-Gastronorm EN-631-1. Основний розмір такого інвентарю – 325х530 мм (GN1/1). Всі інші гастроемкости мають розміри, кратні GN1/1. Наприклад, гастроємності GN1/2 має розміри 325х265 мм і т.д.

Перевага цієї тари полягає в її довговічності і функціональності: вона підходить не тільки для викладення товару, але і для приготування та подачі страв. Її можна використовувати у пароконвектоматах, лініях роздачі, промислових холодильниках та ін. Тож що якщо ви пропонуєте відвідувачам свого закладу готові страви, то не забудьте обрати гастроємності різних розмірів, це практично і зручно.

Як бачите, власникам їдалень варто подбати про купівлю великої кількості обладнання та інвентарю. Обирайте техніку та інвентар, зважаючи на співвідношення характеристик та ціни. Чим якіснішою буде техніка, тим довше вона прослужить, і тим зручніше вашому персоналу буде з нею працювати.

Думка про “Як обрати якісний інвентар, холодильне та теплове обладнання для кухні їдальні?”

 1. Владимир :

  Цікава і корисна стаття, для свого ресторану більшість техніки замовляв у ТоргОборуд. Вони справжні професіонали, кваліфіковані консультанти допомагають вибрати саме те що підходить найкраще для вашого бізнесу. Рекомендую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *