як правильно носити маску

Як правильно носити медичну маску?

Незважаючи на те, що деякі скептично ставляться до ефективності медичних масок, статистика доводить: їх грамотне використання допомагає уповільнити поширення інфекції, уникнути зараження самому і не заразити оточуючих, якщо хворий – ви. Однак слід дотримуватися деяких нюансів носіння цього захисного засобу, щоб ризик утворення мікробів не став тільки більше.

Як правильно надіти і зняти маску?

Маска повинна розташовуватися на обличчі так, щоб вона щільно прилягала до носа, підборіддя і закривала рот. Пластикове кріплення, Вшите в виріб, щільно підганяють за формою обличчя до повного прилягання. Щоб інфекція не проникала ззовні, складки на масці потрібно розправити і надати їй обтічну форму. Після того, як маска вже зафіксована на обличчі, не рекомендується чіпати її руками.

Якщо на маску потрапила кров, слиз або щось інше, виріб слід негайно викинути і надіти новий. Знімати зіпсовану або використану маску потрібно не за захисний шар на обличчі, в якому скупчилися мікроби, а за вушні петельки. Перед зміною маски і після її викидання необхідно ретельно мити руки. Дуже важливо не чіпати використану маску руками.

Скільки часу слід носити маску?

Загальні правила такі:

  • маску медичну одноразову з простим паперовим фільтром потрібно міняти кожні дві години;
  • маску, оброблену антибактеріальним засобом, можна носити до п’яти годин.

Однак якщо маска намокла від дихання, чхання або кашлю, то її необхідно змінити негайно, незалежно від типу фільтра. І пам’ятайте, медична маска-тільки для одноразового використання.

Особливості носіння в громадських місцях

Під час поширення інфекції в місцях скупчення людей маску треба носити постійно, також Категорично забороняється зрушувати її на підборіддя або шию.

Важливий нюанс:

  • У громадських місцях маску необхідно міняти через кожну годину-дві.

як правильно одягати маску

Хто повинен носити медичну маску?

Тут ми підходимо до самого спірного питання про те, Для кого носіння маски дійсно доцільно: для здорових або хворих. Однозначно слід зазначити, що хвора людина, присутній серед людей (колег, членів сім’ї, в громадських місцях), повинен надягати маску, щоб стримати поширення своєї власної інфекції. Мікроби, віруси передаються від хворого через повітряно-крапельне середовище, тобто через кашель і чхання, тим самим маска забезпечує максимальне блокування виходу мікробів від хворого. Зараженій людині в колективі бажано носити тришарову медичну маску і міняти її в міру забруднення, зазвичай частіше, ніж через стандартні годину-дві, або та швидко стане повноцінним розсадником інфекції. У період епідемій, особливо в громадських місцях, маску потрібно носити і тим, хто хворий, і тим, хто не хоче заразитися. Також маски призначені і безпосередньо для медичного персоналу — наприклад, захистити обличчя хірурга, стоматолога від попадання забруднення або вірусів від пацієнта.

як правильно носити маску

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *