Як правильно спати під час вагітності

Як правильно спати під час вагітності на 2 триместрі

Вагітність – радісне, але непростий час. Жінці доводиться відмовитися від багатьох речей, таких як підвищені фізичні навантаження та вживання деяких продуктів. Навіть спати треба в певних позах. Як можна і як не можна спати під час вагітності 2 триместру — з’ясуємо разом.

Як спати не можна

Повноцінний відпочинок – одне з головних умов благополучного виношування вагітності. Лікарі рекомендують майбутнім мамам повноцінно висипатися, проводячи в обіймах Морфея не менше восьми годин на добу.

Дуже важливо спати в правильній позі, особливо починаючи з другого триметра вагітності, оскільки в цей період мова йде вже не тільки про комфорт матері, але і про зручність і безпеку малюка.

Не замислюватися про правильну позу для сну можна тільки в перші 12 тижнів вагітності, поки ембріон ще дуже маленький.

Головна порада медиків – ні в якому разі не спати на спині, оскільки це може погано позначитися на роботі самої великої судини в людському організмі: нижньої порожнистої вени, яка транспортує кров від тулуба і нижніх кінцівок до серця.

Зростаюча дитина і так чинить тиск на нижню порожнисту вену, а під час сну на спині вона може пережимати максимально. Така ситуація призводить до зниження артеріального тиску, запаморочення і слабкість у матері і нестачі кисню для дитини.

Якщо дитина великий або ви виношуєте вагітність з двійнятами, то від сну на спині краще відмовитися вже в кінці першого триместру.

Як правильно спати

Як же слід правильно спати під час вагітності, коли йде 2-й триместр?

Краща поза для вагітної жінки – на боці. По-перше, найчастіше це зручно самій жінці і дитині. По-друге, лікарі вважають, що саме при такій позі дитина отримує всі необхідні поживні речовини, оскільки організм матері працює в оптимальному режимі.

В ідеалі медики рекомендують спати на лівому боці, оскільки в такому випадку не стискається печінку і жінка відчуває себе максимально добре. При поперечному передлежанні, коли малюк розташувався в животі не вздовж, а впоперек, лікарі радять спати на тому боці, до якого лягла голова дитини.

Правда, зазначається, що у 100 відсотках випадків лягає саме на лівий бік не варто, оскільки це незручно. Краще чергувати сон на лівому і правому боці.

На початку вагітності (до 12 тижнів) можна продовжувати спати на животі, якщо ви так звикли. Але, природно, коли виросте живіт, ця зручна поза вам вже не підійде.

Коли живіт стає зовсім великий, то для зручності можна почати використовувати валик. Замість нього можна використовувати:

  1. Звичайне ковдру, скручений у великій джгут.
  2. Невелику подушку (або дві).
  3. Спеціальну подушку для вагітних. Фото або зображення різних моделей таких виробів є на сайтах, які торгують подібними речами. Подивитися подушки для вагітних особисто можна в спеціалізованих магазинах для майбутніх мам.

Зробивши подушку для вагітних самостійно або купивши її в магазині, спробуйте кілька поз з подушкою в положенні на боці.

Які пози рекомендують медики, як слід правильно спати під час вагітності, коли йде 2 триместр?

Вважається, що з великим животом слід вибирати положення, при якому ви спите не зовсім на боці, а напівлежачи, в середньому стані між сном на спині і боці. Прийняти таку позу допоможе спеціальна подушка. На неї зручно закидати ноги і класти живіт.

Є й додаткові рекомендації:

  1. Матрац можна застелити додатковим ковдрою або м’яким матрацом. Це допоможе тілу розташуватися на поверхні з максимальним комфортом.
  2. Лежачи на боці, скрутіть калачиком. Така поза зручна малюкові і є ймовірність, що він не буде турбувати вас під час сну.
  3. Згинайте ноги в колінах, покладіть між ними подушку для вагітних або скручену ковдру.

До речі, подушка для вагітних пізніше стане в нагоді для малюка, якого можна буде годувати грудьми, поклавши на неї.

Як бачимо, створити собі зручні умови для комфортного сну можна, навіть будучи вагітною. Уважно виконуйте приписи лікарів, радьтеся з гінекологом, який веде вашу вагітність, і другий триместр пролетить, як один день, подарувавши вам тільки радість від очікування малюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *