Як правильно спати?

Здається, немає нічого простішого, ніж улягтися в тепленьке ліжечко і заснути солодким безтурботним сном. Але насправді, це справжнє мистецтво, адже мало хто замислюється над тим, як правильно спати.

Що таке правильний сон

Для повноцінного сну необхідний такий гормон як Мелатонін. Вся заковика полягає в тому, що він виробляється виключно в темний час доби. Саме тому, щоб встигнути отримати необхідну кількість цього самого гормону, рекомендується укладатися не пізніше 11 годин вечора. Більш того, якщо ви хочете зберегти свою молодість і красу, щоб завжди виглядати на мільйон, в період з 10 вечора і до ночі необхідно перебувати в царстві Морфея. Інакше погане самопочуття і денна сонливість забезпечені.

Звичайно, варто враховувати особливості організму і позмінний графік роботи, адже це важливі фактори. Наприклад, якщо є можливість не укладатися відпочивати після нічної зміни, то відмовтеся від денного сну на користь нічного. Однак не варто відмовлятися подрімати протягом 15 хвилин вдень.

Однозначної відповіді про те, скільки годин потрібно спати дорослій людині також не існує. Деяким буде мало 10 годин, а деяким цілком достатньо всього 5. Дуже важливо дотримуватися будь-який графік, інакше організм отримає виснаження і порушиться цілісний ритм життя. Регулярні недосипання теж не дуже добре.

Тому намагайтеся лягати в один і той же час. До того ж це дозволить уникнути безсоння. Люди поділяють сон на дві фази – швидкий і повільний. Тому постарайтеся приблизно розрахувати так, щоб будильник не задзвенів у фазі глибокого сну, інакше прокинутися буде набагато складніше.

Як правильно

Важливим моментом є зручність спального місця. Ваше ліжко повинно умиротворяти і розташовувати до відпочинку. На ньому все повинно бути зручним, починаючи з постільної білизни і закінчуючи ковдрою.

Як правильно спати

Якщо є можливість, придбайте ортопедичний матрац. Ця покупка окупиться у вигляді плідної роботи і відмінного самопочуття. Некомфортне спальне місце не дає знайти зручне положення. В результаті людина постійно перевертається.

Діткам до року рекомендується спати без подушки, так як у них відбувається формування хребта. А ось трохи пізніше подушка просто необхідна. Справа в тому, що невеликий підйом голови потрібен для того, щоб не порушувалося кровопостачання головного мозку. Якщо підтримки не буде, то відбувається пережим артерії і кровообіг сповільнюється.

Спати на подушці теж потрібно правильно. Постарайтеся звикнути відпочивати так, щоб на ній були тільки голова і шия. Плечі на неї не укладайте.

Температура повітря в спальні вважається оптимальною, якщо коливається в межах 18 градусів. Вікна завісьте темними шторами.

На правому боці лежати куди корисніше, так як на лівому більше навантаження на серце. Поза ембріона вважається класичною, так як саме в такому положенні розслабляються практично всі м’язи.

Щоб краще і швидше заснути, можна зробити за кілька годин до сну пробіжку на свіжому повітрі. А ось мозкову діяльність краще припинити заздалегідь.

Увечері не рекомендується вживати міцний чай або каву, велика кількість алкоголю. Жирна їжа і зовсім протипоказана.

Тепер ви знаєте, як правильно спати, і якщо ви прокидаєтеся бадьорим і веселим, значить, все робите правильно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *