як вибрати шкільний рюкзак

Як правильно вибрати рюкзак для школяра

Вже зовсім скоро початок осені — вересень, і для багатьох батьків настане один з найважливіших днів – 1 вересня. Ось і для нашої сім’ї цей день стане одним з найважливіших в нашому житті. Син піде в 1 клас.

На превеликий жаль, у сина є деякі проблеми зі спиною, хоч він і практично не помічає цього. Тому для нас дуже важливий вибір рюкзака з усім необхідним критеріям. Але так як я не лікар, а мама, то до вибору я підійшла ще з тієї точки зору, щоб він сподобався синові. Тому, довго вибираючи і перебираючи, відклала три варіанти. Серед них сином і був обраний той, який йому сподобався.

Так як ми зайнялися підготовкою до школи ще з червня, і не тільки заняттями, відвідуючи магазини, ми раділи тому, що в них практично немає відвідувачів, а на вітринах представлений досить великий асортимент необхідного.

Діти з татом пішли в іграшки, а мама стала спокійно вибирати. Перше, що я відразу відкинула, це всі варіанти без ортопедичної спинки. Друге — відразу визначила, де для дівчаток, де для хлопчиків. Третє — відмовилася від всяких людей–павуків» та інших героїв.

Ура! Вибір став менше… Отже, наш вибір…

1. Ортопедична спинка

Наступне, на що я звернула увагу, це сам розмір ранців. Є зовсім великі, зустрічаються маленькі. Що, на думку мами, має увійти в портфель: 2-3 підручники, зошити, щоденник (нам сказали, що оцінки поки ставити не будуть, але привчати записувати домашнє завдання), пенал, фізкультурна форма і щось по дрібниці. У розмірі орієнтувалася на майбутній вміст.

2. Середній розмір рюкзака

Виявилося, що рюкзаки різняться за вагою. Отже, при всіх інших характеристиках треба було постаратися вибрати найбільш легкий. Звичайно, від школи до школи я допоможу своїй дитині донести рюкзак, однак і йому самому доведеться його теж поносити. Зізнаюся, що син не дуже любить тягати взагалі що–небудь, намагається спихнути комусь, але це турботлива мама теж постаралася взяти до уваги.

ДО РЕЧІ, ДІВЧАТКА ОХОЧЕ ДОПОМАГАЮТЬ МАМАМ І ПРИХИЛЬНІШЕ ДИВЛЯТЬСЯ НА ТЯЖКОСТІ СУМОК

Ну, це жартівливий ліричний відступ – просто спостереження.

До думки лікарів в даному випадку також треба прислухатися. Вони вважають, що повністю завантажений рюкзак не повинен перевищувати 15% ваги учня. Тобто, наприклад, якщо вага дитини коливається близько 25 кг, то вага завантаженої шкільної сумки не повинен перевищувати 3,5 кг. Нашим же діткам доводиться носити більше…

Добре, якщо верхівка шкільної сумки буде розташовуватися на лінії плечей дитини, а дно – на рівні попереку.

Лікарі пропонують розподіляти вагу і носити в двох руках. Але, хіба це дітям зручніше? Зазвичай вони закидають ранці за спину і примудряються з цим вантажем ще й бігати по шкільному подвір’ю.

3. Дуже важлива вага самого рюкзака – вибирайте легкий

Наступне, на що я звернула увагу, це лямки. Вони повинні бути дуже зручними, адже саме вони одягаються на плечі наших діток. Постаралася вибрати широкі і м’які. Ні, не ремінці – вони щільні, як подушечки. Також звернула увагу на матеріал, щоб не ковзали по плечах. Внизу лямки можна підтягнути або розширити.

4. Широкі зручні лямки неслизькі

Далеко не всі портфелі мають так звані «ремені безпеки». Син рік ходив на підготовчі курси і на практиці я зрозуміла, що ремінці повинні бути не тільки у лямок з боків, але і такі, які застібаються попереду, під грудьми. Так портфель чітко сідає на спині і при бігу не б’є дитину по спині.

5. «Ремінь безпеки», який застібається спереду.

На що ще було звернено мою увагу? На дно ранця.

Взимку всі діти знімали з плечей рюкзачки і кидали їх в кучугури. Де, хоч найменший шанс непромокания? Ееех, дітки, дітки. Тому в цей раз був обраний портфель з твердим пластмасовим дном. Причому рельєфним – у нього є плавні округлі коротенькі ніжки.

6. Тверде дно пластмасове

Знову ж таки, після підготовчих курсів стало зрозуміло, що пляшку води в школу треба давати. Найзручніше її розміщувати в боковій кишені. Тому, вибираючи рюкзак, я звернула увагу на цю деталь. На портфелі з двох сторін розташовані зручні широкі кишені, закриваються на липучки.

Також у нашого рюкзака є ще одна зовнішня кишеня на блискавці. Я порахувала, що вона теж не буде зайвою. По ідеї виробника, в цій кишені можна носити дві ручки і мобільний телефон. Для нас це було не ключовим. А ось третю кишеньку в цій кишені, я вважаю для нас дуже зручним. Справа в тому, що нас попередили, що діти будуть ходити по пропусках – електронних картах. По цих картках буде реєструватися присутність школяра в школі, час приходу – відходу і т. д. Так от, в цій внутрішній кишеньці є на мотузці міцна обкладинка з щільного поліетилену.

Всередині ранця є кишенька–сіточка і два відділення на гумці для зошитів, альбомів, щоб не м’ялися.

6. Зручні відділення і кишені

Ще важлива деталь – те, яким способом закривається рюкзак. Відразу відклала в сторону ті, які закривалися на липучку або на «клацаючий механізм» (вибачте, не можу згадати, як називається). Мені здалася ідеальним варіантом блискавка.

7. Закриваючий механізм портфеля

Що ще цікавого є в нашому ранці: світловідбиваючі елементи на фронтальній, бокових поверхнях і на лямках; ручка «упакована» в спеціальну гуму, щоб не ковзала в руці і не було холодно носити взимку; пластикова кишенька з карточкою «шкільний розклад», також тут є рядки для заповнення прізвища, імені, класу, адреси дитини; водонепроникне покриття всього портфеля, який також не дає портфелю віцвісти.

Така шкільна сумка обійшлася нам у 1400 грн. Для нас це нормально. Ціни були абсолютно різні.

Сподіваюсь, наша розповідь в чомусь допоможе вам при виборі рюкзака.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *