Як правильно вибирати фрукти та ягоди

На що варто звернути увагу, щоб купити найстигліші, ароматні і смачні плоди.

Персики та нектарини

як вибирати персики і нектарини
Якби літо могло стати фруктом, воно стало б персиком. Їх краще купувати на ринку. Піднесіть близько до обличчя і понюхайте. Вибирайте персики з яскравою шкіркою. Вона повинна бути червоного, оранжевого, рожевого кольорів. А м’якоть – яскраво-жовтою, як пелюстки соняшника. Злегка натисніть на персик, він повинен бути пружним і не дуже м’яким.

У нектаринів шкірка повинна бути червоною з жовтими цятками. Ці фрукти краще їсти жорсткими, щоб вони хрустіли, коли ви їх кусаєте. Розм’яклі їжте, тільки коли немає інших, або коли ви забули про них і потім виявили десь в дальньому кутку холодильника.

Фрукти з жовтою м’якоттю більш ароматні, а з білої – солодші. У білих персиках і нектаринів менше кислоти, тому вони будуть солодкими незалежно від м’якості. Аромат у них тонкий, квітковий, але не такий насичений, як у жовтих. Вибирайте на свій смак.

Манго

як вибирати манго

Манго потрібно їсти стиглим, коли з нього буквально витікає сік. Смак у такого фрукта солодкий, трохи терпкий, а аромат насичений. Єдиний недолік манго в тому, що його складно чистити. Доведеться повозитися з ножем, а ще запастися тарілкою і серветками, щоб не залишити плями від соку на всьому навколо.

Стигле манго – пружне, не надто м’яке. Якщо шкірка із зморшками, фрукт перезрілий, або почав гнити всередині. Вона повинна бути гладкою, рівномірного яскравого кольору, без плям. Не страшно, якщо на ній є невеликі темні точки. Це говорить про те, що фрукт дозрів.

Зверніть увагу на запах. Він повинен бути солодкуватим і смолистим. У манго з кислим запахом вже почався процес бродіння, такі плоди купувати не варто. Якщо фрукт зовсім не пахне, його зірвали недозрілим. Він буде просто позбавленим смаку.

Виноград

як вибирати виноград

Подивіться на колір ягід. Стиглий зелений виноград має жовтуватий відтінок. Червоний виноград повинен бути насиченого винного кольору, без зелених плям на шкірці. А дозрілий фіолетовий виноград дуже темний, майже чорний.

Стиглі ягоди пружні і гладкі, щільно кріпляться до плодоніжки. Якщо самі плодоніжки зелені і гнучкі, виноград точно свіжий. Зморщені або мокрі ягоди – ознака того, що виноград зіпсувався.

Якщо на ягодах білуватий матовий наліт, нічого страшного. Це природний захист від гниття і втрати вологи. Навіть якщо наліт НЕ змиється повністю, їсти такі ягоди безпечно.

Сливи

як вибирати сливу

Слива будь-якого кольору – червона, жовта, фіолетова – повинна бути не дуже м’якою. При легкому натисканні ягода повинна пружинити. Не купуйте зморщені або розкислі ягоди. Але і зовсім жорстких теж уникайте. Вони не дозріють, навіть якщо залишити їх на кілька днів в темному місці.

У всіх ягід повинен бути солодкий, характерний сливовий аромат. Сірий наліт на сливі, як і на винограді, захищає ягоди.

Інжир

Як вибирати інжир

Він повинен бути м’яким, але не занадто. Не купуйте плоди, якщо вони виглядають зморщеними або на них є тріщини, з яких витікає сік. Але і дуже гладка блискуча шкірка – теж не варіант. Такі плоди ще не доспіли.

Інжир дуже швидко псується, його не можна довго зберігати. З’їдайте його протягом одного-двох днів після покупки.

Кавун

як вибирати кавун

М’якоть кавуна повинна бути солодкою і хрусткою, твердою і не дуже рідкою. Стиглий кавун при постукуванні по ньому буде видавати глухий звук, а при стисканні – тріщати.

Подивіться на шкірку кавуна. Вона повинна бути блискучою, без надрізів і тріщин, з чітко вираженими смужками. На боці може бути невелика жовта пляма. У цьому місці кавун стикався з землею, коли зростав.

Вишня

як вибирати вишню

Вибирайте ягоди темно-червоного кольору. Вони будуть самими стиглими. Самі ягоди повинні бути твердими і блискучими. Стеблинки – зеленими і гнучкими. Якщо вони засохли і потемніли, значить, ягоди давно лежать в магазині.

Подивіться на місце приєднання стеблинки. Якщо шкірка там зморщена, ягоди довго зберігалися при кімнатній температурі. Вони, може, і солодкі, але вже не свіжі.

Мандарини

як вибирати мандарини

Мандарини в першу чергу вибирають по запаху. Якщо він насичений і солодкуватий, фрукти точно дозріли. Щоб перевірити це, легенько потріть пальцем шкірку.

У стиглих мандаринів шкірка не прилягає до м’якоті занадто щільно. Вона тонка і легко чиститься. А при натисканні пружинить. Тільки не натискайте сильно, мандарини легко мнуться.

Перевірте фрукти на вагу. Якщо вони важкі, значить, в них багато соку. Не купуйте занадто м’які мандарини з плямами або вм’ятинами. Вони лежали занадто довго і почали псуватися.

Апельсини

як вибирати апельсини

Звертайте увагу на вагу фрукта. Чим апельсин важче, тим він достигліший і соковитіший. Вибирайте тверді апельсини з гладкою тонкою шкіркою.

А ось на колір не завжди можна покладатися. Деякі сорти, наприклад «валенсія», знову набувають зеленуватий відтінок після дозрівання. Темні плями на шкірці не говорять про те, що фрукт зіпсувався. Просто такий апельсин ріс в жаркому вологому кліматі.

Банани

як вибирати банани

Якщо збираєтеся використовувати їх відразу ж, купуйте вже стиглі – жовті, з невеликими коричневими цятками. Якщо хочете зберегти фрукти кілька днів, вибирайте зелені. Такі банани поступово дозріють. Ідеальний варіант для їжі – яскраво-жовті, з зеленими кінцями.

Не купуйте потемнілі, занадто м’які банани. Вони вже почали гнити всередині. А сірий колір шкірки говорить про те, що фрукти зберігали при неправильній температурі. Навряд чи вони будуть смачними.

Полуниця

як вибирати полуницю

Перше, що ви повинні помітити, – насичений солодкий аромат. Така полуниця буде стиглою і смачною. Якщо у ягід зовсім немає запаху, вони і на смак будуть порожніми.

Також зверніть увагу на колір. Ягоди з білими або зеленими плямами вже не дозріють. Найкраще ягоди світло-червоного кольору. Занадто темний колір говорить про те, що полуниця переспіла.

Ягоди повинні бути твердими, без вм’ятин і пошкоджень. Якщо вони довго лежали і стали занадто м’якими, використовуйте їх для випічки або зваріть компот.

Малина

як вибирати малину

Як і з більшістю інших фруктів і ягід, звертайте увагу на аромат. У стиглої солодкої малини він насичений. Вибирайте тверді сухі ягоди без пошкоджень і цвілі. У різних сортів малини колір різної інтенсивності. Головне, щоб він був рівномірним, без зелених плям.

Малина дуже мало зберігається. Намагайтеся використовувати її протягом декількох днів після покупки. Або заморозьте про запас. Якщо ягоди стали занадто м’якими, подрібніть їх у блендері або зваріть варення.

Чорниця

як вибирати чорницю

Стиглі ягоди чорниці рівномірного кольору, без червоності. На ній може бути сіруватий наліт. Це природний захисний шар.

Вибирайте тверді ягоди. М’яка водяниста чорниця дуже довго лежала і вже втратила свій смак. Як і всі кислі ягоди, вона не зберігається довго, її краще їсти відразу.

Гранат

як вибирати гранат

Вибирайте великі плоди з шкіркою яскравого кольору. Потримайте гранат в руці, він повинен бути важким – значить, в ньому багато соку. На шкірці не повинно бути плям, подряпин і інших пошкоджень. Вона повинна бути гладкою, без зморшок.

Якщо насіння червоні, але шкірка зсередини потемніла, нічого страшного. Такий гранат можна їсти. Але от якщо самі насіння стали коричневими і розм’якли, краще викинути їх.

Гранат можна почистити кількома способами. Наприклад, можна розрізати його навпіл і вивернути кожну половинку назовні. Тепер дістаньте дорогоцінні зернятка по одному. Або висипте їх разом з білою шкірочкою в миску з водою. Шкірочка спливе.

Лічі

Як вибирати лічі

Чим лічі крупніше, тим краще. Вибирайте тверді фрукти, які при натисканні трохи пружинять, але не виділяють сік. Якщо шкірка мокра і потріскана, фрукт почав гнити всередині.

У різних сортів різний колір шкірки. Стиглі лічі буваю червоного, оранжевого, жовтого кольору. А ось якщо фрукти стали коричневими, значить, вони вже зіпсувалися. З стиглих лічі шкірка знімається просто руками. У перезрілих вона щільніше, доведеться відокремлювати її ножем.

М’якоть лічі соковита, біла, напівпрозора. За смаком схожа на виноград. Якщо вона стала зовсім прозорою, потемніла або покрилася цяточками, фрукт зіпсувався. Такі лічі їсти не можна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *