Як зберігати борошно

Як правильно зберігати борошно?

Борошно один з найголовніших продуктів на нашій кухні. Навіть звичайнісінька трапеза не обходиться без хліба. Що вже говорити про печиво, пироги і булочки. Хороші господині закуповують його з запасом. Однак, як правильно зберігати борошно, знають не всі. Про це ми і поговоримо.

Виробничі масштаби

Перед тим, як воно виявиться у нас на кухні, відбувається тривалий період підготовки. Зерна переробляють на спеціальному молотильному обладнанні і перетворюють в порошок. Від грубості помелу буде залежати сорт.

Після цього воно починає перший етап збереження. Відбуваються так звані газообмінні процеси. Як тільки надходить кисень, виникає дихання так званих розмелених частинок зерна і наявних в них мікроорганізмів. На цьому етапі воно світлішає, в кілька разів збільшується кількість клейковини. Відбувається його дозрівання.

Перед тим, як придбати борошно в магазині, досліджуйте його якість. Якщо у нього гіркий, кислий смак, продукт має неприємний запах, і він холодний, то купувати його не варто, тому що він напевно вже залежався, причому в неправильних умовах.

У спеціалізованих сховищах строго стежать за тим, щоб градус повітря, не піднімався вище, ніж 20 за шкалою Цельсія. При цьому вологість становить не більше 60 відсотків.

Найчастіше використовуються два способи утримання. Якщо склад невеликий, то товар розкладають по мішках. У невеликих коморах обладнується вентиляційна система. Спеціальні працівники стежать за тим, щоб не з’явилися гризуни та інші шкідники. Погодьтеся, якщо завелися жучки, то у великих обсягах, це може прирівнюватися до катастрофи. Скільки людей не отримають свіжий ароматний хліб?

Як зберігати борошно

На великих виробництвах, його тримають в габаритному комплексі обладнання для так званого безтарного заощадження. Ця система являє собою всілякі бункера, безліч датчиків рівня та інші установки. В таких сховищах взимку і влітку температура підтримується на постійному рівні і знаходиться в межах нуля градусів. Там вона може перебувати до двох років.

Зберігання в магазинах

Безпосередньо в роздрібній мережі воно може перебувати в різних упаковках. Це зручно тим, що покупець може придбати стільки, скільки йому потрібно і скільки він зможе витратити. Єдиний недолік запакованого товару те, що не можна перевірити наочно на якість. Лише в рідкісних випадках реалізується в прозорих пакетах і тоді можна візуально визначити, наявність жучків і грудочок.

Якщо ви купуєте в паперовій упаковці, то неодмінно понюхайте її. Скільки разів ви помічали, що дно борошняних пакетів проклеєно погано і порошок висипається. Не поспішайте злитися, а скористайтеся цим. Протестуйте свою покупку на запах. Якщо він злегка гіркуватий, то це говорить про тривалий і неправильний догляд. А про наявність цвілі навіть згадувати не хочеться. Хоча в магазинних сирих складах, це досить поширене явище.

Поруч на сусідніх полицях категорично не вітаються такі сусіди, як спеції, чай або риба.

Замочуйте тканинні тари для борошна попередньо в сольових розчинах.

Як зберігати борошно в домашніх умовах

Багато жінок намагаються купувати його, як можна більше. Воно володіє однією унікальним властивістю – закінчуватися в самий невідповідний момент. Ви замісили тісто на пиріжки, а головного складового не вистачає. Ось як прикро.

Найчастіше ми використовуємо в домашньому приготуванні борошно вищої якості. Але знати про терміни придатності інших видів теж не завадить. Наприклад, Житнє, не втрачає своїх якостей близько 4-6 місяців. А ось кукурудзяне залишатиметься придатним для використання від 3 до 6 місяців. У порівнянні з попередніми двома видами, рисове володіє найбільшим терміном придатності, який становить близько 10 місяців.

Постійно контролюйте вологість і температуру повітря приміщення, в якому ви зберігаєте борошно. Найкраще, якщо вологість становитиме 60%, а температура повітря 15°C.

Як зберігати борошно

Лідером за всіма критеріями є, звичайно ж, білосніжне пшеничне борошно. Воно становить 12 місяців, а температурний режим не перевищує 25 градусів. Після закінчення цього часу, воно просто втрачає свої властивості.

Для правильного заощадження краще мати окрему тару. Найбільш підходящим варіантом є скляна ємність з щільною кришкою. Її потрібно пересипати і тримати в нижньому закритому шафі. По сусідству не повинно бути ніяких продуктів, що володіють яскраво вираженими запахами.

Також для тривалого утримання можна використовувати щільний тканинний мішок. Він не повинен пропускати борошняний пил. Для цього потрібно зверху надіти ще один пакет. Попередньо на дно покладіть трохи крупної солі. Цей мішок, слід покласти в темному місці.

Для профілактики, щоб не заводилися жучки та інші паразити, періодично просушуйте його.

Якщо навіть сталося так, що у вашому борошні завелися якісь комахи, це не привід його викидати, можна просто просіяти борошно і перекласти в іншу тару.

Багато досвідчених господинь рекомендують класти його в нижньому ящику холодильника. Відділ для овочів, здатний захистити його від неприємних запахів і різких перепадів температури, коли відкриваються дверцята холодильника.

Якщо ви купили велику кількість, а місця зайвого на кухні немає, то можна використовувати для укриття комору або балкон. Єдина умова, що балкон повинен бути засклений. Якщо ви обладнали спеціальні місця на лоджії, то це чудово. Адже саме тут немає протягів, вогкості і практично не відчуваються температурні перепади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *