Як прибрати тухлий запах з пральної машини

Багато господинь часто стикаються з такою неприємною проблемою, як тухлий запах з пральної машини і ніякий дорогий порошок або кондиціонер не допомагають його прибрати. Спробуємо з’ясувати – в чому причини появи поганого запаху і як можна від нього можна позбутися народними або професійними засобами.

Причини появи тухлого запаху

Сьогодні можна назвати кілька причин появи тухлого запаху з пральної машини. І якщо виявити джерело, то тоді буде легше вибрати спосіб, як його прибрати.

 1. Багато господинь не провітрюють машинку після прання. Вся справа в тому, що на баку залишаються волога і якщо її не прибрати, то вона послужить хорошим середовищем для появи бактерій і розвитку грибка.
 2. Поганий пральний порошок. Якщо засіб не якісне, то його частинки будуть накопичуватися на стінках барабанах і виділяти тухлий запах.
 3. Забруднення лотка – ще одна причина. На жаль жоден виробник поки не може зробити абсолютно гладкий лоток, тому на його стінках постійно нашаровуються залишки порошку. Після кожного прання лоток потрібно промивати, а у випадку сильного забруднення, його можна замочити на 1-2 години в засобі, що містить хлор.
 4. Прання брудної білизни з залишками їжі, серветками в кишенях. Все сміття збирається в грудочки і стає відмінним місцем для розмноження бактерій.
 5. Однією з частих причин утворення тухлого запаху є забруднення каналу, по якому миючий засіб потрапляє в барабан. Для його чищення деякі господині вдаються до допомоги маленького йоржика для посуду. Але якщо лоток містити в частоті, то забруднення каналу можна уникнути.
 6. Ще одна деталь пральної машини, яка часто забивається – це зливний фільтр. Якщо його не чистити, що забитий фільтр може привести не тільки до появи запаху, але до поломки техніки.
 7. Багато фахівців однією з перших причин називають забруднення зливного шланга. На його стінках після кожного прання залишаються частинки бруду і порошку. Щоб його прочистити, досить запустити машинку на порожнє прання на самій високій температурі, можна в лоток насипати соди.

Іноді корінь проблеми не в пральній машині, а в каналізаційних комунікаціях. Якщо запах виходить не тільки з машинки, але і з раковини і ванни, то тут ніякі засоби не допоможуть, труби доведеться міняти.

Як позбавитися від запаху в пральній машинці народними засобами

Варіантів, як можна прибрати тухлий запах з пральної машини – кілька. Якщо прогін машинки вхолосту на високих температурах не допоміг, то пробуємо інші способи.

Оцет

З вапняним нальотом, який накопичується на електронагрівачі і всередині зливного шланга легко справляється оцет. Для цього в каструлю вливаємо 2 с. ложки оцту (9%), вибираємо тригодинну прання при 90°С, після машинку включаємо, через 5 хвилин вимикаємо і залишаємо на годину. За цей час кислота роз’їсть всі забруднення. Після прання продовжуємо до завершення програми.

Також в 500 мл води можна додати 1 ст. ложку оцту, змочити ганчірку і протерти розчином всі деталі машинки, після запустити на коротку прання.

Лимонна кислота

Лимонка – ще один спосіб боротьби проти неприємного запаху і нальоту в пральній машині. В лоток насипаємо 3-4 ст. ложки лимонної кислоти і вливаємо трохи білизни, але тільки в тому випадку, якщо її використання дозволене в інструкції. Включаємо машинку на 2-3 години, встановивши високу температуру, але без віджимання.

Сода

Позбутися від запаху і нальоту також може допомогти лужний розчин. В лоток засипаємо 0,5 склянки соди, включаємо машинку на високих температурах.

Соду можна розмішати у воді і розчином протирати всі деталі машинці, після запустити її в режимі полоскання.

Якщо запах дуже стійкий, тоді в лоток висипаємо півпачки порошку, проганяємо машинку при 30°С. Потім в лоток вливаємо 1 ст. ложку оцту і запускаємо машинку вже при 60°С і після протягом трьох годин провітрюємо барабан.

Якщо такі способи не допомагають, то можна вдатися до радикальних, а саме в лоток вливаємо 0,5 л відбілювача з хлоркою або висипаємо пакетик засоби для очищення каналізаційних труб. Запускаємо машинку на високих температурах, а потім включаємо додаткове полоскання. Важливо не використовувати відразу два засоби разом, інакше можна пошкодити пральну машину.

Професійні засоби

Якщо народні засоби не допомагають прибрати тухлий запах з пральної машини, то вдаємося до інших методів, як використання професійних засобів. Але діємо тільки згідно інструкції, обробку проводимо при високих температурах з додатковим полосканням.

 1. Refine – недорогий засіб для усунення накипу. Деякі господині відзначають, що він з проблемою справляється не гірше, ніж більш дорогі засоби.
 2. Calgon – ефективний засіб, який захищає електронагрівальний прилад і барабан від накипу, а також пом’якшує воду, що запобігає утворенню нальоту.
 3. Tiret – засіб не тільки усуває проблему, пов’язану з запахами, але і чистить пральну машину від всіх видів забруднень.
 4. Майстер Блиск – засіб як і Calgon захищає машину від нальотів і накипу, різниця тільки в більш доступною ціною.
 5. Doctor Ten – хороші засіб проти накипу, яке також вбиває бактерії та усуває запахи.

Профілактичні заходи

Боротися з неприємними запахами завжди складно, тому проблему краще попередити і слідувати деяким правилам:

 • не варто використовувати не перевірені пральні порошки, кондиціонери і ополіскувачі;
 • в лоток потрібно насипати стільки миючого засобу, скільки вказано в інструкції, не більше;
 • перед завантаженням білизни потрібно перевіряти кишені;
 • не можна зберігати брудні речі в пральній машинці;
 • після кожного прання потрібно протирати барабан і не закривати дверцята протягом двох годин.

Якщо дотримуватися таких нескладних рекомендацій, можна не тільки прибрати тухлий запах з пральної машини, але і продовжити термін її експлуатації. Але якщо неприємний запах вже з’явився і причина цього невідома, то краще не ризикувати втратити «помічницею» і звернутися за допомогою до фахівців.

Підводячи підсумки

 1. Позбутися від неприємного запаху можна після того, як встановлена причина його появи.
 2. Для усунення неприємних запахів, накипу і нальотів можна використовувати народні та професійні засоби.
 3. Профілактичні заходи уберегти машину від появи неприємного запаху і поломки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *