Чи можна справляти весілля в Петрів піст

Будь-яка віруюча людина знає, що влітку, коли настає один з найкращих періодів для весілля, є два пости, один з яких Петров. Він був встановлений на честь святих апостолів Петра і Павла, тож має ще одну назву – Апостольський або Петропавлівський. А чи можна робити весілля в Петрів піст в 2020 році, і що думає про це церква, розглянемо.

Весілля в Петрів піст

Якщо запитати священика про те, чи можна робити весілля в Петрів піст в 2020 році, він відповість, що церква не вітає весільні ритуали в цей період.

Це обумовлено рядом причин:

  • в першу чергу, впливають обмеження в їжі, які присутні під час будь-якого періоду посту. Святковий стіл навряд чи може складатися з пісних страв, які прийнято вживати в Петрів піст;
  • в період посту заборонено веселитися. Потрібно уникати гулянь і будь-якого виду веселощів. Враховуючи, що весілля відноситься саме до такого виду дозвілля, з танцями і спиртними напоями, не дивно, що вона заборонена під час посту.

Крім цього, згідно з народним повір’ям, сім’я, яка зіграє весілля в Петрів піст, незабаром розпадеться через частих сварок і скандалів.

Причини відмови церкви на вінчання в піст

Заборона на вінчання існує не тільки під час посту. Заборонено проводити обряд також у вівторок, четвер та суботні дні. Церква відмовляє всім бажаючим ритуалу вінчання і перед двунадесятими святковими днями.

Піст – період, спрямований на очищення душі, що важливо для кожної релігійної людини. Весілля ж являє собою веселе гуляння. Крім того, після мається на увазі близький зв’язок між молодим подружжям.

Безумовно, піст і весілля не поєднуються один з одним. Кажуть, щоб досягти просвітлення, необхідно приборкати тіло. Віруючим людям рекомендується перенести дату весілля на інший час (до періоду посту або після), а в пост присвятити час турботі про свою душу.

Рекомендації Петропавлівський піст

Точно зафіксованої дати Петрів піст не має. На початок та закінчення посту впливає той факт, в який день в поточному році святкували Великдень і Трійця. Починається піст через тиждень після Трійці або через 50 днів після Великодня. Закінчується Петрів піст завжди 12 липня.

В силу того, що дати можуть бути істотно рухливими, період посту щороку різна. Він може бути коротким (8 днів), так і досить тривалим (до 42 днів).

В період посту не проводиться вінчання, однак, оформити стосунки в рагсі цілком реально. Згідно церковній традиції, як і в будь-який піст, слід уникати пишних свят, а також веселих заходів, якщо немає можливості перенести подію на інший день.

Петропавлівський піст характеризується не такими суворими правилами харчування, як, наприклад, Великий. Можна вживати в їжу рибу, за винятком середи і п’ятниці.

Якщо не вдається уникнути святкування весілля, під час застілля можна пригощати гостей рибними стравами. Це в крайньому випадку.

Безумовно, ніхто не може заборонити молодій парі офіційно оформити стосунки. Єдине, що треба робити поза церквою. У тому випадку, якщо всі згодні на такі умови, можна зіграти весілля в Петрів піст і відзначити цей щасливий день.

Але глибоко віруючі люди повинні обмежитися скромним сімейною вечерею без розважальної програми. Перед тим як запрошувати на весілля рідних і близьких, важливо дізнатися, чи є серед них хтось, хто дотримується посту і певних правил харчування. В такому разі для них доведеться приготувати персональні пісні страви, щоб уникнути непорозумінь.

Підводячи підсумки

  1. В період будь-якого посту, в тому числі і Петрова, церкви відмовляються проводити вінчання. Це час, коли віруюче населення має присвятити духовному очищенню.
  2. Піст – це період, коли слід відмовитися від гулянь і галасливих заходів, а весілля як раз і є такою подією. Це ще одна причина, по якій священики проти весіль в період посту.
  3. Якщо немає можливості перенести дату весілля на інший день поза поста, її можна зіграти, але обмежившись скромною вечерею і дозвіллям. У будь-якому випадку все залежить від релігійності молодят і їх гостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *