Як розвинути у дитини математичні здібності

Як розвинути у дитини математичні здібності?

Кожен відповідальний батько починає займатися розвитком своєї дитини з раннього віку. На сьогоднішній день існують сотні шкіл раннього розвитку, де малюків декількох місяців від народження вчать творчості, логіки, іноземної мови і звичайно математики. Проте не кожна сім’я може собі дозволити віддати дитину в спеціалізовані дитячі садки. Та й навіщо, якщо малюк може вбирати нову інформацію і від рідної мами, варто їй тільки зайнятися з ним новою справою.

Розвиток математичних здібностей у дітей

Так, ця стаття розповість, як розвинути у дитини математичні здібності і без фінансового впливу. Якщо озирнутися по сторонах, то для вивчення математики, малюкові цілком вистачить навколишнього середовища, адже та сама математика навколо нас. Фахівці рекомендують почати займатися з дитиною з 4-річного віку. Але як? Адже в цьому віці посадити дитину за парту практично неможливо. Та це і не буде потрібно. Навчання з мамою відбувається в ігровій формі і може відбуватися в будь-якому місці, наприклад, на звичайній прогулянці.

Спробуйте попросити дитину порахувати птахів, які літають в парку. Дітей, які катаються на гірці і які сидять в пісочниці. А потім можна порахувати всіх разом. Тут же можна задати питання, а кого більше на гірці, а кого в пісочниці. Скільки хлопчиків, а скільки дівчаток? Будинки теж навколо суцільна математика. Нехай малюк пригостить цукерками свої іграшки. Скільки цукерок для цього йому знадобилося? Для дівчаток посудка стане незамінним, так би мовити рахунковим матеріалом. Коли вона порівну розкладе столові прилади лялькам, і порахує, на скільки персон накритий столик, то зрозуміє, що математика в нагоді навіть в грі.

лічилки

Завдання ускладнювати необхідно в міру засвоєння дитиною пройдених етапів. Для кращого запам’ятовування цифр їх можна ліпити з пластиліну, малювати фарбами і крейдою на асфальті. Навіть на рекламних стендах і вітринах магазинів є цифри. Також можна з дитиною вимірювати відстань від будинку до ігрового майданчика або магазину, звичайними кроками. Тоді дорослому теж доведеться порахувати свої кроки, а потім пояснити дитині, чому вийшла така різниця в кількості кроків.

Непогана гра під назвою Що пропало? Дуже сподобається юному математику. Поставте кілька цифр на стіл, а потім нехай дитина закриє очі, а ви заберіть кілька цифр. Нехай малюк вгадає, які цифри пропали. Теж саме можна робити і з іграшками. Така гра допоможе дитині розвинути і свою концентрацію.

Професії, які вимагають аналітичного складу розуму, більш затребувані на ринку праці, ніж гуманітарні науки. Так що, якщо займатися з дитиною з раннього віку, то математика не буде для малюка чимось складним в школі, та й при вступі до ВНЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *