Як вибрати цуценя

Як вибрати цуценя?

Маленьке цуценя — це індивідуальність і особистість, яка відрізняється своєрідним характером. При виборі собаки теж існують свої нюанси і навіть правила. Насамперед, потрібно подивитися на батьків цуценя. Доросла собака повинна бути товариською, доброзичливою і йти на контакт з людиною. Краще віддати перевагу собаці, яка росла в будинку з дітьми. Існує кілька простих порад по вибору домашнього вихованця.

Як вибрати цуценя правильно

  • Як тільки ви побачили виводок, відразу ж включіть свою пильність. Щеня, яке нападає на вас, норовить вкусити, смикає за взуття і проявляє надмірну активність, виявиться складним у вихованні. Він буде як балувана дитина, і контролювати його буде складно.
  • Не беріть цуценя, яке побачивши вас забився в кут. Адже Вам потрібен захисник, а не боягуз. Полохливий щеня буде неадекватно реагувати на ігри дитини.
  • Зверніть увагу на малюка, який зможе трохи погратися навколо вас, позагравати, а потім самостійно заспокоїтися. Це говорить про його врівноваженість. У ваших руках він повинен заспокоїтися, але не від страху, а від умиротворення і спокою.
  • Підніміть цуценя і захопіть у нього шкірку між пальцями лап. Стискайте її трохи сильніше і дочекайтеся реакції малюка. Він почав вас кусати? Щеня завизжав і виривається? Виберіть те цуценя, який практично не реагує на ваші дії або трохи скиглить намагаючись прибрати свою лапку.
  • Звичайно хочеться вибрати саме те цуценя, який найкрасивіший і пухнастий. Однак собака дуже віддана тварина. Так що з усіх запропонованих цуценят, правильно вибрати того, який залишився сидіти біля вас. Він відчув у вас господаря і свого друга.
  • Не варто брати цуценя, який так і норовить вкусити або потягти черевик.
  • Не зайвим буде провести тест на сміливість. Киньте з гуркотом будь-який громіздкий предмет. Хтось із цуценят обов’язково кинеться навтьоки, а найсміливіший неодмінно подолає свій страх і піде обстежити (обнюхувати) галасливий предмет. І повірте, це буде аж ніяк не дитяча цікавість. Це справжнісінька сміливість.

Краще взяти цуценя у хороших собаківників або знайомих, які, не приховуючи, можуть показати вам хоча б одного з батьків маленького щеняти. Люди, які займаються розведенням собак, в рік отримують кілька виводків і не женуться за прибутком. Крім цього вас теж можуть розпитати про те, де ви збираєтеся тримати собаку і як будете за нею дивитися. Хороший собаківник зацікавлений віддати свого малюка в хороші руки, і дбає про його подальшу долю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *