Як відучити дитину від грудей?

Більшість лікарів твердять, що грудне вигодовування корисне і важливе для малюка. Це не тільки найдешевший і простий спосіб вигодувати немовля, але і можливість зайвий раз матері усамітнитися зі своїм чадом. Грудне вигодовування благотворно відбивається не тільки на здоров’ї матері, але і на здоров’ї малюка. Але з часом, все хороше закінчується і цей випадок не виняток. Приходить час, коли пора відучувати дитину від грудей і багато батьків боятися цього періоду.

Як правильно припинити грудне вигодовування

Насправді не варто впадати в паніку і поставитися до цього філософськи. Деякі педіатри запевняють, що найчастіше ініціатива відмови від маминих грудей виходить від самої дитини, яка просто не наїдання маминим молоком. Діти цілком можуть самі відмовитися від грудей у віці 1-2 років, а інші ж готові пригрітися біля мами і до настання повноліття. Однак і для самої мами, годування груддю стає трудомістким процесом і якщо їй необхідно відлучитися або того гірше, виходити на роботу, то необхідно заздалегідь відучити дитину від грудей.

як відучити дитину від грудей

Певної відповіді, до якого віку годувати грудьми дитину – немає. Це все індивідуально. Однозначно відомо одне, ні від першого, ні від другого, шкоди не буде ні малюкові, ні мамі. Існує думка, що чим довше буде мама годує дитину, тим міцніше він буде як у фізичному, так і емоційному плані. Як припиняти грудне вигодовування, єдиного методу і відповіді не існує. Тут мама повинна сама дивитися по ситуації. Однак є рекомендації, коли не варто припиняти годування:

  • Не припиняйте годувати, коли дитина або мама захворіли;
  • Якщо у дитини лізуть зуби;
  • Коли дитина переживає стресову ситуацію;
  • У літню спеку;

Як би там не було, тепер малюк і мама будуть спілкуватися набагато менше, і не так тісно як раніше. Тому постарайтеся, щоб цей період пройшов якомога спокійніше. Вдалим моментом буде, коли дитина трохи охолоне до мами. Уважна мама неодмінно відчує цей момент і скористається ним. Тоді дитина отримає найменшу психологічну травму. А якщо через час малюк знову згадає про мамині груди, то, потрібно не акцентуючи його уваги, просто відвернути чимось іншим.

Постарайтеся замість грудного молока пропонувати йому перед сном йогурт, молоко або кефір, і нехай це перетвориться на своєрідний ритуал. Тоді він не відчує себе кинутим і частіше обіймайте свого малюка. Зараз йому вашу увагу необхідно як ніколи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *