Як впливають томати на людей з високим артеріальним тиском і чи можна їх їсти.

Гіпертонія – це підвищений рівень артеріального тиску. При підвищених показниках тиску посилюється навантаження на серце і судини людини. Люди, які страждають гіпертонією повинні дотримуватися спеціальні дієти, так як існує цілий ряд продуктів, здатних підвищувати рівень тиску. Входять томати у список заборонених продуктів, розберемо зараз.

Корисні властивості помідорів та їх склад.

Помідори на 95% складаються з води, тому у них низький рівень калорійності. Незважаючи на це в них міститься досить корисних речовин і таких елементів як:

 • вітаміни С, В і К;
 • фолати;
 • калій;
 • глюкоза і фруктоза;
 • нерозчинна клітковина;
 • антиоксидант лікопін.

Здавалося б, не так вже й багато корисного міститься в томатах, проте вони відіграють величезну роль у профілактиці та лікуванні серцево-судинних захворювань та онкології.

Чому людям з високим тиском корисно вживати помідори.

 1. Завдяки калію і лікопіну, що містяться в томатах, вони стають незамінними помічниками в лікуванні і профілактиці серцевих захворювань та гіпертонії.
 2. Калій позитивно впливає на серцевий м’яз і судини. Користь цього елемента величезна. Судини стають більш еластичними, що саме по собі є профілактикою інсульту та інфаркту.
 3. Антиоксидант лікопін відмінний засіб для боротьби з холестерином. Очищаючи кров від холестеринових бляшок, він робить її більш рідкою і текучої. За рахунок чищення судин відбувається нормалізація кровотоку, і рівень артеріального тиску знижується.
 4. Вітамін С, покращує стан імунної системи людини. Один помідор середнього може забезпечити потреби нашого організму в цьому вітаміні на чверть.
 5. Глюкози і фруктоза є корисними для людей, які страждають на цукровий діабет. Вживання цього овоча допомагає відновити нестача цукру в крові, при цьому не є небезпечним продуктом.
 6. При термічній обробці томати не втрачають своїх корисних властивостей. Наприклад, соуси і паста стають більш концентрованими за змістом корисних речовин. Це відбувається із-за випаровування води, з якої складаються помідори. При цьому варто враховувати, що рівень калорійності таких продуктів значно підвищується.

Цікаво! Найбільша кількість лікопіну міститься у верхньому шарі помідора і в його шкірці.

Шкода томатів для людей з гіпертонією.

Томати є корисним продуктом для гіпертоніків, однак це не стосується маринованих і солоних овочів. В такому вигляді вони містять в собі підвищений рівень солі, а сіль, як відомо ворог нашого організму. Сіль здатна підвищувати рівень артеріального тиску, тому гіпертонікам не рекомендується їсти консервовані томати. В крайньому випадку, їх прийом повинен бути обмежений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *