як зробити з дитини лідера

Як виховати дитину лідером?

Якщо вже в трирічному віці, батьки помічають, що їхня дитина збирає навколо себе юрби дітвори, організовує компанії, то це явна ознака лідерських якостей дитини. Їх необхідно розвивати, щоб чадо росло товариським і компанійським. Як виховати в дитині лідера, замислюються багато батьків.

Хвалимо і підтримуємо

Дитину необхідно підхвалювати ще з раннього віку. Нехай це буде перший крок, але він буде найкращий. Нехай це буде виступ на ранку в дитячому саду, але воно буде найяскравішим. Навіть якщо він зробив щось не так, не варто лаяти дитину за це. У важкі моменти йому як ніколи потрібна підтримка. Тільки батьки зможуть знайти такі слова, які чекає їх дорогоцінне чадо, адже спочатку він і виступає для своїх близьких.

В домашніх умовах влаштовуйте домашні концерти. Вони допоможуть розкріпачитися, а значить в майбутньому, він не буде боятися публічних виступів. До того ж він буде знати, що з ним завжди разом надійна опора – його мама і тато. Поставте дитину на стільчик і запропонуйте розповісти новий віршик в колі сім’ї. В майбутньому у нього не буде страху виступів, він зможе з легкістю долати страх публіки і уваги до своєї персони.

Якщо його не підхвалювати, а лаяти за найменшу провину, то можна мимоволі розтоптати розвиваючу особистість. Він просто буде боятися зробити самостійний крок, боятися зробити щось не так і отримати шквал критики.

як зробити з дитини лідера

Уміння приймати рішення

З раннього дитинства надайте спадкоємцю свободу дій. Звичайно вона поки що буде обмежуватися контролем дорослих. Але робити помилки теж потрібно, адже це теж життєвий досвід. Злетів і падінь буде в житті ще багато, і навчитися справлятися з труднощами це дуже важливо. Від дорослих потрібно допомогти проаналізувати ту чи іншу подію, підсумувати результати і зробити правильні висновки. Так сформується власна думка і вміння шукати правильні виходи з нестандартних ситуацій.

Вміння правильно і якісно приймати рішення, це одна з головних якостей лідера. Поки оточуючі думають і сумніваються, ватажок вже знайшов вихід. Від вас буде потрібно знову ж навести на правильний шлях.

Спілкування з ровесниками

Маленький «ватажок» повинен мати власне поле спілкування. Він буде практикувати свої зароджуючі якості на ровесниках. Тому гуляти і спілкуватися з однолітками просто необхідно.

Розширте коло спілкування майбутнього лідера. Запишіть його в спортивні секції. Спілкування не повинно обмежуватися пісочницею у дворі. Сильні якості проявляться, якщо він стане капітаном футбольної команди або якщо дочка стане солісткою хору. Справжній заводила завжди придумає нові захоплюючі ігри для товаришів.

як виростити лідера

Висловлюємо свої думки

Ораторське мистецтво дано не кожному, але його також можна розвинути. І зробити це потрібно вчасно. Чим раніше малюк навчиться висловлювати власні думки, тим краще. Так він зможе вести за собою людей, відчувати себе впевненим.

Уміння правильно і ясно поясняться дуже важливо. Деякі дітки кажуть довгими реченнями вже в два роки, а деякі не можуть зв’язати і декількох слів в десять років. Якщо у нього не виходить, то допоможіть сформулювати думку, похваліть. Але не робіть цього за нього.

Вчимося слухати оточуючих

Навчіть чадо прислухатися до оточуючих. Він не повинен рости диктатором і егоїстом, а вміти слухати інших. Це вміння змусить оточуючих поважати його. Згодом друзі і самі стануть приходити до нього, щоб поділитися своїми проблемами. Вони знатимуть, що тут їх вислухають і зрозуміють.

лідер у дитячому колективі

Розвитку цих якостей допоможуть елементарні уроки ввічливості. По приходу в дитячий сад або школу, неодмінно вітайтеся з вчителями і дітьми. З усміхненим і ввічливим співрозмовником легко і приємно спілкуватися. До похмурої людини навряд чи хтось насмілиться підійти.

Кілька порад для батьків

Багато дорослих хочуть для своїх дітей кращої долі. Однак при цьому роблять у вихованні безліч помилок:

  1. Не кричіть на дитину, а особливо в присутності інших людей.
  2. У всьому йому допомагайте.
  3. Вірте в свого малюка.
  4. Не вимагайте від нього більше, ніж він зможе зробити.
  5. Підтримуйте у всіх починаннях.

Як бачите, виховати дитину лідером, можуть всі батьки. Проявляйте терпіння і у вас неодмінно буде свій лідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *