Як зібрати сечу у грудничка хлопчика?

Поява на світ маленького синочка безмірне щастя для новоспечених батьків. Особлива відповідальність лягає на плечі матері. Її головним завданням стає вберігати немовля від різних негативних проявів цього світу. Хлопчики набагато вразливіші до різних інфекцій, ніж дівчатка. Навіть якщо він здоровий, то на першому році його життя робляться кілька планових щеплень. Можливо, буде потрібно здати аналіз сечі. І тоді перед недосвідченою матусею виникає питання: як зібрати сечу у немовляти хлопчика на аналіз.

Загальні правила

Це не така легка справа. Може здатися, що особливості сечостатевої системи майбутніх чоловіків мають свої переваги. Часом це один з найбільш незабутніх спогадів в молодій сім’ї. Це обговорюється серед родичів щирим сміхом. Але самій мамі не до веселощів. Вона повинна відповідально поставитися до справи.

Як взяти аналіз незалежно від статі дитини

Приділяйте особливу увагу гігієні. Навіть якщо у вашому будинку відключили гарячу воду, це не означає, що можна не підмивати дитину. У такій ситуації можна взяти вологі серветки. Протріть промежину і статеві органи. Це дозволить уникнути випадкового потрапляння непотрібних бактерій. Це може істотно спотворити результати.

Рекомендується цим зайнятися відразу після сну. Такий «продукт» буде найбільш інформативним для лаборанта, а відповідно і для лікаря. Ні в якому разі не зберігайте отримані матеріали в холодильнику. Відразу після отримання рідини, здавайте її в лабораторію. Встигнути це потрібно протягом 1 години.

Завжди користуйтеся виключно стерильним посудом.

Для вичерпної відповіді досить 20-30 мілілітрів рідини. Її прийнято збирати в один прийом. І буде просто недоцільно робити це за кілька прийомів. Не намагайтеся вразити лаборанта кількістю зібраного матеріалу. Краще менше, але якісніше, без сторонніх домішок і попадання невідомих предметів.

Як зібрати сечу у немовляти хлопчика?

Як правильно здати сечу дитини

По-перше, вам слід запастися терпінням. 1-ий метод, який ми розповімо, знали наші бабусі або мами.

  • Зніміть з малюка використаний підгузник.
  • Ретельно проведіть гігієнічні процедури.
  • Піднесіть ємність куди треба і просто чекайте.

Можна злегка направити процес сечовипускання в потрібну сторону. Наприклад, якщо він сидить, то підставте йому баночку.

Наступний спосіб підходить для дітей будь-якої статі. Він вважається найбільш надійним і ефективним.

  1. Отже, здійснюємо підготовчі заходи. Знімаємо підгузник і підмиваємо попку.
  2. Нам знадобиться новий поліетиленовий пакет. У ньому з боків робимо розрізи. Закріплюємо його на малюку. При цьому пов’язуємо разом бічні кінці зверху над ніжками немовляти. Таким чином, внизу вийде імпровізований резервуар для випорожнень. Під час очікування краще тримати карапуза вертикально. Після того, як він випорожнився вміст пакету зливають в чисту тару.

Якщо вже ви зовсім не маєте наміру гратися, то скористайтеся найбільш прогресивним методом. Він дозволить заощадити нерви і сили батьків. Його можна використовувати як для дівчаток, так і для хлопчиків. Особливо часто застосовуються до діток до року. Сечоприймач не що інше, як стерильний пластиковий пакетик. У ньому є отвір і обрамляє його гіпоалергенна липучка. Отже, приступаємо.

  1. Знову ж підмиваєм карапузика.
  2. З упаковки витягаємо сечоприймач. Знімаємо з нього захисну смужку.
  3. Чіткими продуманими рухами закріплюємо пакетик. Статеві органи новонародженого повинні опинитися в отворі.

Як зібрати сечу у немовляти хлопчика

Бажано у вертикальному положенні очікувати результат. Можливо, чекати доведеться довго, а дії будуть несподіваними. Так що не втрачайте пильність. Це може затягнутися і на півгодини.

Потім переливаємо, отримане вміст в іншу стерильну ємність.

Після такого неприємного заходу сліди від липучки, бажано помазати дитячим кремом.

Якщо ранкову порцію сечовипускання, ви пропустили, а в поліклініку йти необхідно вже сьогодні, спробуйте простимулювати його. Дайте дитині попити водички або включіть дзюркотливий кран. Зробіть йому легкий масаж, погладьте животик.

Тепер ви знаєте, як збирати сечу у грудничка. Ми бажаємо вам ніколи не хворіти, щоб проводити таку маніпуляцію вам не довелося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *