легкозасвоювана їжа

Які продукти добре і погано перетравлюються і виводяться організмом, або не перетравлюються взагалі: список, час засвоєння, таблиця перетравлення продуктів.

Для того, щоб знати наскільки добре перетравлюються продукти, вивчіть наш матеріал.

Завдяки тому, що щодня ми вживаємо різну їжу, наш організм збагачується корисними речовинами, вітамінами та іншими елементами живлення. Проте мало хто замислюється про те, що різні продукти мають різну харчову цінність, засвоюються за різний час і роблять різний вплив на наш організм і роботу внутрішніх органів.

Для того, щоб наш організм отримував з продуктів максимальну кількість корисних речовин, необхідно враховувати їх сумісність, час, за який вони перетравлюються.

Які продукти перетравлюються і виводяться організмом добре і погано

Як вже було сказано раніше різні продукти перетравлюються і виводяться з організму зовсім за різний час. Варто відразу відзначити, що існує чимало факторів, які впливають на цей процес і на час, за який цей процес відбувається.

Серед основних можна виділити:

 1. Стан здоров’я людини і його травної системи.
 2. Режим прийому їжі.
 3. Кількість і якість їжі
 4. Спосіб приготування їжі.
 5. Температура вживаної їжі.
 6. Сумісність з’їденої їжі.

Загалом виділяють такі категорії їжі виходячи з часу її перетравлення:

 1. Швидкозасвоювана їжа. У цю категорію найчастіше відносять вуглеводну їжу, наприклад, більшість фруктів, соки з них, також овочеві соки, деякі ягоди.
 2. Їжа, яка засвоюється за середній час. Сюди відносять молочну продукцію за винятком твердого сиру і сиру, практично всі овочі, сухофрукти і попередньо замочені горіхи.
 3. Їжа, яка засвоюється довго. До цієї категорії відносять крупи, каші, не замочені попередньо горіхи, твердий сир і сир, a також практично вся жирна їжа, і жирна їжа в поєднанні з білковою.
 4. Їжа, яка засвоюється занадто довго або практично не засвоюється нашим організмом. У цю категорію відносять чай, кава c молоком, вершками, м’ясну продукцію, макаронні вироби та консерви.

Щодо того, які продукти перетравлюються нашим організмом добре чи погано, треба сказати наступне – при правильному приготуванні і вживанні практично будь-яка їжа буде перетравлюватися і засвоюватися добре.

Отже, давайте розглянемо, за який час, швидко або повільно перетравлюються різні фрукти, овочі, молочні та м’ясні продукти, морепродукти і каші (нижче вказано час перебування і засвоєння їжі в шлунку):

 • Чиста вода – випита натщесерце вода не затримується в шлунку і відразу ж потрапляє в кишечник.
 • Соки з фруктів і овочів, в тому числі c м’якоттю, a також бульйони з овочів засвоюються приблизно за 20-30 хв.
 • Свіжі фрукти знаходяться в нашому шлунку приблизно 20-40 хв.
 • Сухофрукти перетравлюються приблизно 2-3 години.
 • Овочеві салати зі свіжих овочів в середньому засвоюються протягом півгодини.
 • Зварені, смажені або приготовані на пару овочі затримаються в шлунку трохи довше – 40-50 хв.
 • Крупи, a також квасоля і бобові засвоюються приблизно 1,5-2,5 години.
 • Попередньо не оброблені насіння і горіхи будуть перетравлюватися нашим шлунком приблизно 2,5-3 години.
 • Нежирні молокопродукти в середньому знаходяться в шлунку 1,5 год., жирні – 2-5 години.
 • М’ясо перетравлюється 1-5 години.
 • Риба в залежності від виду і жирності перетравлюється шлунком за 30-60 хв.
 • Яйця в середньому засвоюються за 30-50 хв.

Більш точний час засвоєння різних продуктів ви можете подивитися в наведеній нижче таблиці:

Продукти Час засвоєння
Вода При умові, що шлунок пустий, попадає одразу в кишечник
Фруктові і овочеві соки, овочеві бульйони 20-30 хв.
Свіжі овочі (огірки, помідори, перець і т. д.) 30-40 хв.
Салати з овочві не заправленні маслом 35-45 хв.
Салати з овочві заправленні маслом 55-60 хв.
Капуста білокачанна свіжа 2,5-3 год.
Варена брокколі, цвітнакапуста, морква, редька, кабачки, кукурудза 45 хв.
Картопля 1,5-2 год.
Цитрусові (мандарини, апельсини і т. д.) виноград, ківі 30 хв.
Яблука, груші, персики, вишні 35-40 хв.
Ананас 45-60 хв.
Кавун, диня 20-30 хв.
Горох, соя 2 год.
Фасоля, сочевиця 3 год.
Сухофрукти 2,5-3 год.
Горіхи, насіння соняшника 2-3 год.
Рисова, вівсяна, пшенична, гречана каші 1-2 год.
Перлова каша 1,5-2,5 год.
Молоко, жирний сир, жирний йогурт 2-2,5 год.
Нежирний кефір, кисломолочні напої 1 год.
Нежирний твердий сир, нежирний домашній сир 1,5 год.
Жирні сири 4-5 год.
Мясо птахів 1-2 год.
Говядина, баранина 3-4 год.
Свинина 3-5 год.
Сало 5-6,5 год.
Нежирна риба 30-40 хв.
Жирна риба 1-1,5 год.
Морепродукти (мідії, креветки, кальмари, восьминоги) 2-3 год.
Макарони і хлібобулочні вироби 3-3,5 год.
Яйця 40-50 хв..
Шоколадні вироби (шоколад, цукерки і т. д.) 2-2,5 год.
Жувальні гумки не перетравлюються, виводяться з організму через 12-36 год.
Кава, чай з молоком, консерви, тушонка не перетравлюються, частіше всього виводяться так і не перетравившись

Скільки перетравлюються продукти: список легкозасвоюваних і важкозасвоюваних продуктів

Виходячи з вищенаведеної таблиці та інформації, яка там вказано, можна зробити висновок, що всі продукти діляться на легкозасвоювані і важкозасвоювані.

До легкозасвоюваних продуктів відносять:

Всі фрукти і овочі, якщо вони вживаються в розумній кількості. Дані продукти перетравлюються нашим організмом легше і швидше всяких інших, сприяє цьому клітковина, яка в ній міститься:

 1. Абрикос.
 2. Цитрусовий.
 3. Банан.
 4. Слива.
 5. Полуниця.
 6. Вишні, черешні.
 7. Алича.
 8. Кавун.
 9. Диня.
 10. Томат.
 11. Огірок.
 12. Різні види капусти.
 13. Зелень.
 14. Також відносно легко наш організм засвоює крупи, каші, особливо варений рис.
 15. Легко піддається перетравленню куряче м’ясо і нежирна риба, наприклад, відварене філе, минтай, хек на пару. легкозасвоювана їжа
 16. Потрібно відзначити той факт, що оброблені певним чином овочі, наприклад, приготовані на пару, на грилі, запечені засвоюються набагато швидше, ніж свіжі.
 17. Це ж можна сказати і про рибу, курячому м’ясі. М’ясо птиці краще засвоюється, якщо воно приготовлено на пару або просто відварене, риба – приготована на пару.

Список важкозасвоюваної їжі, складається з наступних продукітв:

 1. В першу чергу важкозасвоюваною їжею можна назвати ту, яка складається переважно з жирів. Це свиняче, яловиче м’ясо, сало, копченості.
 2. Також наш організм погано засвоює солодощі, особливо неякісні, на зразок шоколадних помадок.
 3. Будь–який фаст-фуд і інша «вулична» їжа теж погано перетравлюється шлунком.
 4. Незважаючи на те, що бобові не можна назвати поганою їжею для нашого організму, засвоюються вони досить складно. При цьому важливо відзначити і той факт, що надмірне їх споживання може спровокувати проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту, наприклад, метеоризм, діарею, запор і т. д.

Яка їжа перетравлюється швидше: холодна або гаряча?

Комусь може здатися, що температура вживаної їжі жодним чином не впливає на час, за який вона засвоїться і перетравиться, однак, це не так. Тому важливо знати яка їжа перетравлюється швидше — холодна або гаряча?

 • Холодна їжа, потрапляючи в наш шлунок, перетравлюється значно швидше, ніж гаряча або тепла. При цьому організм витрачає набагато більше своєї енергії на засвоєння такої їжі, ніж теплої. Однак нічого хорошого фахівці в прийомі холодної їжі не бачать, так як в нашому шлунку білки просто не встигають перетравитися і в такому вигляді відправляються в кишечник, тим самим провокуючи в ньому бродіння і як наслідок здуття, дискомфорт і т. д.
 • Цікавий факт можна озвучити і щодо холодної води. Фахівці настійно не рекомендують пити холодні напої і воду, оскільки їх вживання буде значно гальмувати процес перетравлення їжі.
 • Виходячи з вищесказаного, можна було б припустити, що корисніше і краще вживати гарячу їжу та гарячі напої, однак, така думка так само є помилковою. Вчені, спираючись на ряд експериментів і досліджень стверджують, що вживання надто гарячої їжі і напоїв провокує розвиток різних недуг травної системи. яка їжа краще засвоюється холодна чи гаряча
 • Не варто експериментувати і з поєднанням холодної і гарячої їжі, оскільки ефект вийде як і з прийомом холодної їжі, та ще й до зайвих кілограмів це може привести.
 • З огляду на все викладене можна сказати, що нашому шлунку і всій травній системі приємніше і корисніше всього отримувати теплу їжу.

Не менш цікавими та актуальними питаннями є питання про те, які продукти перетравлюються довше — м’ясо або овочі, a також яка їжа перетравлюється найдовше?

 • Виходячи з інформації, яка була викладена вище, досить легко зрозуміти, що овочі, навіть в сирому вигляді, перетравлюються набагато швидше, ніж м’ясо. І відповідно насичують наш організм овочі набагато менше, ніж м’ясна продукція.
 • Ну, a найдовше наш організм засвоює жирну їжу, в тому числі жирну свинину, сало, твердий жирний сир, шоколад і морозиво.

Поєднання продуктів: рекомендації та поради для хорошого травлення

Для того, щоб наш організм отримував з їжі максимум корисних речовин, нам необхідно розумно підходити до її приготування і вживання. Треба обов’язково звертати увагу на поєднання продуктів.

поєднання продуктів

Ось кілька простих порад, які допоможуть вам поєднувати їжу правильно і не шкодити своїй травній системі:

 1. Не поєднуйте продукти харчування, які перетравлюються за різний час. Наприклад, картопля засвоюється організмом за 1-2 години., однак, з’ївши її з смаженою свининою, ви розтягните цей процес на 2-3 годину. І змусите шлунково-кишкового тракту працювати зайві кілька годин.
 2. Не захоплюйтеся салатами, присмаченими рослинним маслом. Потрапляючи в шлунок, масло обволікає їжу, ускладнює процес її перетравлення, чим порушує роботу шлунка.
 3. Не пийте під час і відразу після їжі. Ця рекомендація пояснюється досить просто. Додаючи зайву рідину в шлунок в той час, коли в ньому є їжа, ви розбавляєте шлунковий сік і тим самим уповільнює травний процес. Внаслідок цього шлунково-кишковий тракт отримує додаткове навантаження.
 4. Дотримуйтеся правила, якому нас вчать з самого дитинства-ретельно пережовуйте їжу. Нашому шлунку набагато простіше перетравлювати добре подрібнену їжу, ніж погано пережовані шматки.
 5. Їжте теплу, a не холодну і не гарячу їжу. Те ж саме стосується і напоїв.
Таблиця поєднання продуктів

Як бачите, різні продукти перетравлюються нашим організмом абсолютно за різний час. Цей момент обов’язково потрібно враховувати, складаючи для себе план харчування і меню.

Відео: Поєднання продуктів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *